Propagátori zvrátenosti sa pred ničím nezastavia. Sochu Panny Márie umiestnia pred hákový kríž a na typický kresťanský symbol Slovenska zavesia podvodníka

Dzurindovci vyšetrovali metódami päťdesiatych rokov
„Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu.“ Takto denník Sme avizoval premietanie filmu Únos, ktorý podľa denníka „reaguje na únos syna prezidenta Michala Kováča a vraždu Roberta Remiáša“.

A objednávatelia filmu mali nielen dosť odvahy, ale zrejme aj finančných prostriedkov na jeho reklamu.
Bratislava je husto posiata bilbordmi s ukrižovaným na dvojkríži s trojvrším a titulom Únos. Aktivisti a propagátori zvrátenosti sa pred ničím nezastavia. Sochu Panny Márie v predstavení SND Natálka umiestnia pred hákový kríž a na typický kresťanský symbol Slovenska zavesia podvodníka. Nedá sa nevidieť, že jedna metafora zatracuje architektov prvej Slovenskej republiky a druhá zasa druhej.

Mečiarove amnestie prechádzajú z jedného volebného obdobia do druhého pomaly dve desaťročia. Najskôr pomocou politikov za KDH, v súčasnosti sa iniciatívy chopil poslanec Ján Budaj, tentoraz za stranu OĽaNO. Pritom záležitosť je celkom jasná, ústavný súd rozhodol, že amnestie sú nezrušiteľné. Ide iba o krátku pamäť navrhovateľov, alebo o zámernú manipuláciu s verejnou mienkou?
Prinajmenšom predkladateľ návrhu zákona by mal vedieť, že po prevzatí moci v roku 1998 vtedajší premiér Mikuláš Dzurinda zrušil Mečiarove amnestie (zaujímavé, že Kováčove nie) a vo vyšetrovaní zavlečenia Kováča ml. sa pokračovalo. Dovtedy, kým ústavný súd na podnet vtedajších opozičných poslancov nevyriekol verdikt, že amnestie sú nezrušiteľné. No dovtedy Dzurindov kabinet dokázal zlikvidovať niekoľko ľudí.


Ak si zalistujeme v dobovej tlači, tak napríklad časopis Extra č. 21 z 18. mája 1999 pod titulom Vyšetrovateľ Šátek sa vyhrážal Svěchotovi! uverejnil článok s veľavravným úvodom: „V posledných dňoch naberá prípad internovaného exriaditeľa Slovenskej informačnej služby Ivana Lexu a poslanca NR SR a jeho bývalých spolupracovníkov nové rozmery. Jedenásteho mája sa začala 14. schôdza slovenského parlamentu, na ktorej po prvý raz v jeho histórii chýbal poslanec z dôvodu jeho uväznenia.“ Ďalej sa v článku uvádza, že na verejnosť prenikla správa o liste bývalého námestníka SIS Jaroslava Svěchotu generálnemu prokurátorovi, v ktorom odvoláva svoju pôvodnú výpoveď vo veci zavlečenia M.K. ml. do cudziny.


V liste tvrdí, že vypovedal pod psychickým nátlakom. Peter Tóth v denníku Sme síce špekuluje o existencii listu, ale už na druhý deň Mladá Fronta Dnes napísala, že podľa riaditeľky kancelárie generálneho prokurátora Daniely Špačkovej list s odvolaním výpovede bol na generálnu prokuratúru doručený, má štyri ručne písané strany a Svěchota v ňom odvoláva svoju výpoveď pred vyšetrovateľom z 13. apríla 1999. Miroslav Šášky v denníku Slovenská republika poukázal na skutočnosť, že na výsluch Svěchotu nebol oficiálne prizvaný ani jeho obhajca advokát JUDr. Peter Lelkeš, ani obhajcovia iných spoluobvinených, ktorí si účasť na vyšetrovacích úkonoch vyžiadali. Svěchta i Lelkeš krátko po začiatku stíhania odišli do večnosti a onedlho aj novinár a istý čas hovorca SIS Šášky.

Anton Čulen: Pavol Frešo a Fedor Gál hanobia katolíkov

Kto a prečo sa ustavične usiluje pestovať v spoločnosti vedomie, že architekt druhej slovenskej štátnosti je zločinec? Nie je treba dlho sa zamýšľať. Bolo to KDH, ktoré odmietlo Deklaráciu o zvrchovanosti Slovenska i jeho ústavu a bolo to KDH, ktoré nieslo štafetu otvárania Mečiarových amnestií. Niet pochýb o tom, že toto hnutie pracovalo v súlade so záujmami svetových uzurpátorov. Mečiar im stál v ceste. A boli to médiá transformované cudzím kapitálom, ktoré viedli boj s Mečiarom a robia tak dodnes. Napríklad aj vtedy, keď povedal, „kupujte slovenské výrobky, podporíte domácich výrobcov“. Korporátne médiá ho vtedy obvinili, že nedopraje občanom Slovenska, aby si mohli vybrať z konkurencie. Z akej, čo dnes vidíme na „kvalite“ potravín z obchodných reťazcov.

Čudná „hra“ Freša a spol.

Čas síce pomaly, ale predsa pracuje v prospech Mečiara. Preto ho treba neprestajne kriminalizovať. Podobne ako architektov prvej slovenskej štátnosti. Podobnosť so zneužitím sochy Panny Márie v súvislosti s prvou SR a ukrižovaným s druhou SR nie je náhodná.

Eva ZELENAYOVÁ SNN

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.