Politická vojna sa začala vystúpením Bugára a Mečiara v TA3. + Petíciu za zrušenie Mečiarových amnestií spustila mimovládka financovaná Georgeom Sorosom a americkou ambasádou + KDH

Nie je šťastie nad druhými sa vypínať a druhých utláčať, ale šťastie s druhými žiť, rovne vzdelanými, rovne šťastnými, rovne spokojnými.
Začnem vyjadrením slovenského velikána doby, ktorý na rozdiel od dnešných politikov, niekým skutočne bol a niečo pre národ dokázal.

„Nie je šťastie nad druhými sa vypínať a druhých utláčať, ale šťastie s druhými žiť, rovne vzdelanými, rovne šťastnými, rovne spokojnými.“
Ľudovít Štúr v článku Ňeopúšťajme sa, v Slovenskje národňje novini, 1846, č. 55
Pred tým, ako budem pokračovať v komentári, musím napísať jednu dôležitú vec. Nikdy som Mečiara ako politika nemala rada a nemám ho rada dodnes, pretože narobil veľa rozhodnutí, ktoré ublížili ľuďom – a ktoré urobiť nemusel. Napriek tomu, budem objektívna.
Mečiar a Bugár sú dvaja absolútne odlišní politici. Každý, kto si Mečiarove obdobie pôsobenia v politike pamätá, vie, že porovnávať týchto dvoch ľudí z hľadiska dosiahnutej podpory národa je niečo obdobné, ako porovnávať pískanie čajníka s pískaním lokomotívy, alebo ešte lepšie, s pískaním obrovskej výletnej zaoceánskej lode.
Pozrela som si včera reláciu Téma dňa na TA3 najskôr live, potom zo záznamu a na rovinu, Bugár z pohľadu politického majstrovstva pri Mečiarovi vyzeral ako politická figúrka. Objektívne tiež treba napísať, že všetko, čo Mečiarovi zazlievame, sme už spoločensky vypovedali hádam miliónkrát. Ja možno aj viac. Za čo by sme si však Mečiara mali vážiť, nehovorí a nepíše nikto, pretože v slovenskej spoločnosti sa za posledné roky zaužívalo pravidlo, že človek, ktorý pochybí, prestáva byť človekom a toto „motto dnešnej zvrátenosti“ zaviedli v princípe rovnakí ľudia ako je Béla Bugár, aby mohli vládnuť. Tiež nenávisť, aká na Slovensku do doby ako začali vládnuť ľudia ako Bugár, nikdy nebola. Keby som sa mýlia, dnes by v opozičnej politike boli ľudia ako Mečiar, ktorí majú reálnu moc zbaviť Fica moci a nie trápne indivíduá ako Sulík s Matovičom, ktorí sa na politiku iba hrajú, ako cínoví vojaci na vojnu.
Povedzme si dôležité spoločenské fakty. Mečiar a jeho spoločenský vplyv, ktorý koncom minulého storočia nahromadil, dokázali, že dnes máme opäť Slovenskú republiku, ktorú sme po 2. svetovej vojne stratili. Preto je nepochybné správne ho považovať za architekta novodobých slovenských dejín a zároveň je minimálne smiešne, keď politik Bugárovho formátu – hlavne po posledných voľbách 2016 v spoločnosti Mečiara vyhlási, že sa nemá za čo hanbiť.

Povedal to na margo Mečiarho tvrdenia, že Bugár v roku 1992 bol kategoricky za rozdelenie republík, v roku 1994 žiadal o zriadenie Maďarskej autonómie na Slovensku a nesúhlasil s urovnaním sporov medzi Maďarskou a Slovensku republikou, načo sa Bugár nezmohol zareagovať jedinou súvisloslou vetou!

Pre mladších, ktorí to neprežili, môžem napísať jediné! Mečiar neklamal!

Už pred pár dňami, keď sa začal oháňať Mečiarovými amnestiami Sulík, som napísala, že ak sa amnestie otvoria – o čom som dnes presvedčená, a Mečiar by mal padnúť, padne s ním politická polovica Slovenska. Mýlila som sa v odhade. Padli by tri štvrtiny, nie polovička. Vysvetlím samozrejme prečo.
To, že otvorenie Mečiarových amnestií nie je o spravodlivosti a potrestaní vinníkov, či o doplnení správnej histórie, ako to vyhlásil v relácii Bugár, je hádam jasné každému triezvo mysliacemu človeku. Ide o niečo úplne iné.
Zakiaľ majú Slováci svoj štát-Slovensko, štátny znak – ako symbol slovenskej hrdosti, tak sa cítia byť Slovákmi. Koniec-koncov, národovosť, alebo akýsi patriotizmus k národným hodnotám zapríčinil, že ĽSNS má obrovskú podporu ľudí. Preto nikto s Kotlebovom nedokáže dnes bojovať a odnárodnenie slovenskej hrdosti, o čo sa dnes politici snažia, nie je možné. Keď nám však ľudia ako Bugár naše symboly pošlapú, stratíme zmysel našej hrdosti a poddáme sa. Republiku však Slovákom môže vziať jediným spôsobom. Zničí ľudí, ktorí ju založili a spraví z nich kriminálnikov. Preto potrebuje zlikvidovať Mečiara a ľudí, ktorí Slovenskú republiku zakladali. Chce, aby sme stratili záujem byť hrdí na to, že máme Slovenský štát. Nechce, aby sme sa k štátu hlásili. Chce ,aby sme sa zaň hanbili, pretože nie minimálne zložité ak nie nemožné, aby ste milovali niekoho alebo niečo, za čo sa hanbíte.
Pôjdu cez mŕtvoly.
Mečiar pasie ovečky už celých sedem rokov, novinárov odháňa po celý čas tým, že si pýta honorár za rozhovory a zrazu keď zistí, že Fico sa rozhodol bojovať proti Kotlebovi cez hanobenie zakladateľov republiky, vystrelil zo stoličky a usadil sa v štúdiu TA3, akoby z politiky ani nikdy neodišiel. Nezdá sa vám to čudné? Mne nie, pretože situácia je vážna. O otvorení amnestií je totiž dávno rozhodnuté. Fico, Bugár, Danko, Matovič, Sulík a Kiska, ako lídri doterajších strán a jednej novej, totiž strácajú podporu a Kotleba má podľa vyjadrení politológov už viac ako dvadsať percent a stále stúpa (názor napr. Eduarda Chmelára), čo z neho robí lídra, pretože naopak o Smere sa hovorí, že reálny pokles jeho preferencií je pod dvadsať percent.
Inými slovami, zničiť Kotlebu sa dá jediným spôsobom. Vziať ľuďom to, že sú hrdí Slováci. Inak to nejde.
Na budúci rok je dvadsiate piate výročie vzniku prvej Slovenskej republiky. Pre Kotlebu dôležitý deň, ktorý určite bude z osláv výtĺkať politický kapitál. Lepšia príležitosť ako zničiť záujem ľudí tento sviatok oslavovať, pre štandardné strany nie je. Spoločenská likvidácia Mečiara, prípadne uväznenie Ivana Lexu, kriminalizáciu a zničenie povesti ľudí stojacich pri vzniku Slovenskej republiky, je funkčným kľúčom k tomuto diabolskému plánu.
Mečiarove amnestie sú zbraňou hromadného politického ničenia
Politici chcú otvorením vyšetrovania amnestií odpáliť časovanú bombu v slovenskej spoločnosti. Vedia, že ľudia sú na vyšetrenie amnestií náchylní a odpútajú tak pozornosť od seba a problémov v v spoločnosti. Spôsob, akým sa kauza uberá, naznačuje, že explózia tejto spoločenskej nálože nebude mať však rysy riadeného výbuchu. Som presvedčená, že explózia bude taká silná, že sa nebude dať odkontrolovať a presne nasmerovať.
Budú teda zomierať ďalší ľudia?
Táto otázka nie je rečnícka. Je vážna a pýtam sa ju preto, že otvorenie amnestií pravdepodobne prinesie ďalšie obete.
Už včera – a to bola len prvá prestrelka – akési Mečiarove varovanie, aby sa o to poslanci ani nepokúšali, vyplávalo na povrch niekoľko zaujímavých informácií. Napríklad, že dnešný člen najvyššieho súdneho orgánu – Súdnej rady, advokát Havlát, podľa Mečiara, prepašoval k prezidentovi Kováčovi fiktívneho korunného svedka na úteku Fegyveresa v kufri svojho auta, kde s prezidentom Kováčom dohodli postup a financovanie. Ak to je pravda, pýtam sa, čo takýto človek robí v Súdnej rade SR a rozhodne nebudem sama, koho to bude zaujímať.
Mečiar tiež nepriamo označil Bugára a vládu Dzurindu, ktorej bol Bugár členom, za vinníkov, ktorí by sa mali ospravedlniť za vraždu exministra Jána Duckého a advokáta Ernesta Valka, načo Bugár nezareagoval jediným slovom!
Ak teda dnes niekto pochybuje, že na Slovensko sa blíži politická vojna, aká tu ešte nebola, mal by sa zamyslieť, pretože podpora a prepožičanie sa médií pre túto ďalšiu politickú špinavosť je zabezpečená, keďže denník SME len pred troma dňami zverejnil novú výpoveď fiktívneho svedka Fegyveresa, kde opäť prehlasuje, že únos urobila SIS a Remiáša dal zabiť Mečiar.
Mečiar nikdy so slovenskej politiky odísť nemal. Keby bol Mečiar v politike zostal, paraziti, ďalej ľudia ako Ján Benčík by sa v slovenskej spoločnosti nikdy ani len neobjavili. Tiež aktivisti ako Juraj Smatana, či moderátor Michal Havran, by skôr zametali v Bruseli ulice ako rozoštvávali národ z televíznej obrazovky.
Katalin Tara

http://www.infovojna.sk/article/politicka-vojna-sa-zacala-vystupenim-bugara-a-meciara-v-ta3

 


Petíciu za zrušenie Mečiarových amnestií spustila mimovládka financovaná Georgeom Sorosom a americkou ambasádou + KDH

V poslednej dobe je opäť na pretrase populistická téma rušenia Mečiarových amnestií, ktorá odpútava pozornosť od dôležitejších vecí súčasnosti. Na internete sa taktiež rozbehla internetová petícia za zrušenie Mečiarových amnestií, za ktorou stojí mimovládna organizácia Via Iuris. Ako sa nám podarilo zistiť, túto mimovládku okrem iných finančne podporuje aj Open Society Foundations Georga Sorosa a Americká ambasáda

Populistický poslanec Ján Budaj (OĽANO-NOVA) už opäť podáva návrh zákona za zrušenie Mečiarových amnestií. Tentokrát však sa tlak na zrušenie amnestií neuveriteľne zvýšil. Všetky mainstreamové médiá chŕlia anti-mečiarovskú propagandu a k účelu prispel aj nový film s názvom “Únos”, ktorý hneď na titulnej upútavke hanobí slovenský dvojkríž.

Na tlaku za zrušenie Mečiarových amnestií sa taktiež podieľajú mimovládky. Prednedávnom bola spustená internetová petícia na stránke somza.to, na ktorej sa píše:

“Zrušme spoločne Mečiarove amnestie. Naším cieľom je ukázať poslancom NR SR, že ľuďom na Slovensku záleží na tom, aby boli Mečiarove amnestie zrušené. 21. marca začína parlamentná schôdza, na ktorej budú poslanci o amnestiách rozhodovať. Chceme ich presvedčiť, aby boli odvážni a hlasovali ZA.”

Internetovú petíciu za zrušenie Mečiarovách amnestií už podpísalo vyše 50 000 ľudí. Za petíciou stojí mimovládna organizácia Via Iuris. Pozrime sa však, kto financuje túto pochybnú mimovládnu organizáciu. Kto má takýto veľký záujem zrušiť tieto amnestie a tým uvrhnúť Slovensko do chaosu?

Z poslednej dostupnej výročnej správy tejto mimovládky z roku 2015 v sekcii príjmy vyplýva, že najväčším “sponzorom” je Sorosova Open society foundations, ktorá cez granty darovala mimovládke Via Iuris až 82 000 eur, čo predstavuje vyše 25 % zo všetkých jej príjmov.

Druhým najväčším darcom so sumou 52 000 eur je Nórský finančný mechanizmus (nadácia otvorenej spoločnosti), za ktorým tiež stojí miliardár George Soros.

Túto “anti-mečiarovskú” mimovládku tiež zasponzorovalo Americké veľvyslanectvo sumou 4 313 eur.

Podľa mnohých názorov je rušenie Mečiarových amnestií len populistickou a zástupnou témou, ktorá má odvrátiť pozornosť od dôležitejších vecí.

Podľa sudcu najvyššieho súdu Štefana Harabina táto kampaň za zrušenie amnestií hraničí s trestnou činnosťou, pretože tu ide o rozkladanie právneho štátu.

Na argumenty rôznych aktivistov podľa ktorých treba Mečiarove amnestie zrušiť, lebo sú nemorálne, Harabin povedal:

“Žiadna amnestia nie je morálna, ona je zo svojej podstaty amorálna, lebo odpúšťa delikty, ktoré boli amorálne. Keď je daná amnestia, tak trestná zodpovednosť zaniká, preto ju úradným aktom nemôžete oživiť.” Viac sa dočítate TU.

V januári 1990 udelil Havel amnestiu, na základe ktorej sa pustili na slobodu vrahovia a kriminálnici. Prečo teda pán poslanec Budaj nežiada taktiež zrušenie amorálnych Havlových amnestií? Prečo používa dvojaký meter?

Samuel Gdovin

http://www.hlavnespravy.sk/peticiu-za-zrusenie-meciarovych-amnestii-spustila-mimovladka-financovana-georgeom-sorosom-americkou-ambasadou/928382

Výzva Fóra kresťanských inštitúcií poslancom NR SR podporiť zrušenie Mečiarových amnestií.
SIGNATÁRI VÝZVY

Právnické osoby
Fórum kresťanských inštitúcií, o.z., Katarína Hulmanová
Áno pre život, Zuzana Dobešová
Asociácia za život a rodinu, o.z., Tomáš Kováčik
Fórum pre verejné otázky, Michal Makovník
Inštitút pre prácu, vzdelávanie a rodinu, o.z., JUDr. Martin Dilong
Katolícka jednota Slovenska, Emília Bordáčová
Klub mnohodetných rodín, Stanislav Trnovec
Nezávislé kresťanské odbory Slovenska, Ľubica Černá
Občianske združenie Dobrota sv. Alžbety, Mgr. Zuzana Kovácsová
Slovenský katolícky akademický spolok ISTROPOLITAN, Jozef Liday
Združenie kresťanských seniorov Slovenska, Jozef Mikloško

Fyzické osoby
Marián Čaučík, občiansky aktivista
Renáta Ocilková

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.