Lavicový extrémizmus: podnecovanie k násiliu, hanobenie národa a štátnych symbolov pod ochranou polície SR: Keď extrémizmus nevadí a je dokonca oslavovaný. + Pri oslavách vzniku prvej SR v Čakajovciach asistovali desiatky policajtov a tajných z NAKA

ANTIFAŠISTICKÁ MOBILIZÁCIA 2017 – KONEČNE VIEME, KTO JE TO TEN FAŠISTA

Napriek obrovskej podpore médií a iste aj nemalým finančným nákladom organizátorov , pôvodne veľkolepá akcia, skončila veľkým fiaskom. A nie je to len účasťou, ktorú samotné „mainstreamové“ médiá odhadujú na 1000 zúčastnených.

Problémom sa stali transparenty, ktoré až príliš odhalili „ducha“ akcie.

Či transparenty, ktoré podráždili širokú verejnosť vznikli v tejto „dielni“, či niekde inde, nie je podstatné.

zdroj: FB
Každopádne transparenty verejnosť zaujali natoľko, že dnes sa stali témou č. 1 na slovenských sociálnych sieťach.

Dotyčný „netrápny nevlastenec“ nevie slovo vlastenectvo ani len správne napísať. Foto:_ YouTube

Odpor proti vlastenectvu nebol len na plagátoch. Niesol sa v duchom jednotlivých prejavov či nacvičených skandovaní.

Idea všetkých tých prejavov by sa dal zhrnúť nasledovne: ak si dnes vlastenec, zajtra budeš na 100% fašista a tak si vlastne fašista už dnes….

Urobiť niečo „pre národ“ pre ľudí slovenskej národnosti alebo občanov Slovenska? Ani za boha ! foto: YouTube

 

to radšej zbúrame (Orbánove) ploty a (možno) zaopatríme presídlených migrantov…foto:YouTube

pretože, podľa účastníkov pochodu, my…
Foto: Hana Fábry (zdroj: FB Naše Slovensko)


A ak už si niekde na línii prirodzeného vývoja vlastenec – nacionalista – fašista. nemáš dostať žiaden priestor. Všetok priestor patrí len takýmto „hodnotovým“ zhromaždeniam…foto: YouTube

Na Mariana Kotlebu je všetko dovolené. Keby takýto transparent niesol meno Andreja Kisku, ako by to s jeho tvorcom dopadlo ? Foto: YouTube

Koho chcú vysťahovať ? Foto: Peter Maďar (zdroj: FB Naše Slovensko)

Polícia včera toho tolerovala mnoho. Zahalené tváre, ako aj symboly ľavicového extrémizmu (uvedené v policajnej príručke tak českej ako aj slovenskej) z ktorých mnohé priamo už svojím obrazom podnecovali k násiliu.

Foto: Hana Fábry (zdroj: FB Naše Slovensko)

foto: YouTube
Ale ešte oveľa zaujímavejšia je otázka. kam kráča dnešná alternatívna (extrémistická ?) ľavica.

Chodiť na akcie s politikmi typu europoslankyne Moniky Flašíkovej-Beňovej bolo kedysi pre členov týchto skupín ešte donedávna niečo nepredstaviteľné. Odmietali zo zásady robiť komparz predstaviteľom „kapitalistického systému“ a globalizácie. Stratili „antiglobalisti“ zo svojich ideí slovo „anti“ ?

Rok 2012. Blokáda pochodu za práva Oskara Dobrovodského, aj vtedy padali slová o fašistoch. Mnohí ľavicoví aktivisti sa jej vtedy nezúčastnili, pretože robotník Dobrovodský im bol bližší ako žena podnikateľa Flašíková. Dnes je už mnohé inak.
Iste sa divili aj dvaja Rakúšania, ktorým organizátori nechceli dovoliť niesť vlajku rozhodujúcej sily pri porážke nacizmu – vlajky Sovietskeho zväzu. Čo bolo, to bolo, teraz je v Rusku Putin a také vlajky u nás nemajú miesto ani na antifašistickom pochode.

2 máj 1945, sovietska zástava vlaje nad Reichstagom. Foto Wikipedia

http://www.rtps.sk/antifasisticka-mobilizacia-2017-konecne-vieme-kto-je-to-ten-fasista/

 

KEĎ EXTRÉMIZMUS NEVADÍ A JE DOKONCA OSLAVOVANÝ

V roku 2006 vydal uznávaný český politológ Miroslav Mareš, ktorý dlhé roky pracoval pre Ministerstvo vnútra ČR, publikáciu o extrémizmepre potreby Polície Českej republiky. V stručnej prehľadnej forme mali policajti prehľad nielen o formách extrémizmu, ale aj o tom, ako sa prejavujú a akú symboliku používajú.

Symboly, ktoré používajú extrémisti sú zobrazené v článku Jihlavského Deníka, v jeho galérii. Vedľa symbolov ultrapravicových zoskupení

znalec uvádza aj iné extrémistické skupiny a ich symboly

Sú to znaky rôznych ľavicových, anarchistických či náboženských organizácií a hnutí, ktoré majú na demokraciu a mierumilovný status quo rovnaký pohľad ako ultrapravica. Štát liberálnej demokracie je pre nich rovnako nepriateľským územím a rovnako ako neonacisti vykonávajú podvratnú činnosť, ktorá tento štát deštruuje a z občanov robí rukojemníkov a často aj obete svojej ideológie. To že náckovia sú s ultraľavičiarmi a anarchistami na opačných stranách barikády, nerobí z protivníkov ultrapravice obhajcov nejakých kladných hodnôt. Sú ako dvaja vlci, ktorí sa ruvú a trhajú do krvi pri rozhodovaní o tom, kto zožerie jeleňa.

Obhajoba ultraľavice je v skutočnosti boj proti demokracii a ľudia, ktorí vystupujú s ich symbolmi nemajú morálne právo kázať o demokracii a nejakých ľudských hodnotách. Sú to rovnako zákerní a nebezpeční predátori ako vyholené lebky v kanadách. Vonkajší výzor nie je všetko. dôležité sú hodnoty, ktoré obhajujú a za ktoré sú ochotní bojovať – do posledného nevinného občana, samozrejme.

Ak mali nacisti na svedomí desiatky miliónov mŕtvych, obete ich protivníkov sa rátajú pomaly na stovky miliónov. Lenže fašistov sme v Norimberku odsúdili, potomkovia ich protivníkov sú dnes považovaní za ctihodných občanov. A tak vôbec nie je hriechom stavať sa na pozície ľavice a mávať extrémistickými symbolmi, hlásať triednu a ideologickú nenávisť voči každému, kto “nie je ako my”. Vôbec nie je nikomu divné, že sa so symbolmi, ktoré používajú tieto organizácie premávajú “celebrity” a “osobnosti” verejného života.

Nedivil by som sa, keby si to pripol, či odfotil sa niekto, kto o extrémizme nič nevie. Ak sa však na propagačnej akcii boja proti extrémizmu objavia dvaja ľudia, ktorí tvrdia, že ich poslaním je boj proti každej forme extrémizmu a odfotia sa s logom, ktoré až príliš nápadne pripomína logo hnutia vyhodnotené ako extrémistické, čo na to povedať?

Poslanec NR SR za stranu SaS Martin Poliačik vľavo, aktivista Ján Benčík vpravo. Zdroj: FB stránka Martina Poliačika

http://medzicas.sk/ked-extremizmus-nevadi-a-je-dokonca-oslavovany/


Pri oslavách vzniku prvej SR v Čakajovciach asistovali desiatky policajtov a tajných z NAKA

Čakajovce neďaleko Nitry boli miestom konania celonárodných osláv 78. výročia vzniku prvej Slovenskej republiky. Oslavy každoročne organizuje občianske združenie Slovenské hnutie obrody (SHO). V spoločensko-kultúrnom programe účastníkov osláv zabávali ľudové súbory a ich vystúpenia boli popretkávané prejavmi vedenia SHO a hosťujúcich osobností.

M. Lacko a R. Švec

“Dámy a páni, som na vás pyšný, že po roku sme opäť do posledného miesta zaplnili kultúrny dom, som pyšný, že sa nebojíme” povedal vo svojom prejave predseda SHO Róbert Švec, narážajúc na nezmyselnú policajnú „ochranu“ pokojného podujatia, ktoré tvorili desiatky policatov a príslušníkov novozriadenej Národnej jednotky boja proti terorizmu a extrémizmu NAKA, pohybujúcich sa v civile. Tí po celý čas obliehali miestny kultúrny dom.


Róbert Švec pripomenul, že SHO vyhlásila rok 2017 za rok Jozefa Tisa. Od narodenia prvého slovenského prezident a totiž uplynie okrúhlych 130 rokov a od jeho popravy 70 rokov. “Milujeme našu vlasť, z hĺbky našej duše milujeme slovenský národ, a iní už nebudeme. Pán prezident Tiso, v mene všetkých slovenských vlastencov vám ďakujem za vašu prácu a za to, že ste na oltár vlasti obetovali to najcennejšie – svoj život,” povedal Švec.

Šéf SHO ocenil, že Čakajovce sa môžu pochváliť panteónom slovenských dejateľov, jediným svojho druhu na Slovensku. Jeho autorom je miestny umelec Štefan Lahučký, ktorý doň postupne zhotovil sochy Hlinku, Tisa, Štúra, Bernoláka, Štefánika a Rázusa. “Chcem sa poďakovať Slovákovi, ktorý celý svoj život zasvätil slovenskej pravde a slovenskej veci,” adresoval svoje slová Švec prítomnému Lahučkému.

Veľký potlesk prítomných zožalo vystúpenie historika Martina Lacka, ktorý zhodnotil dejinný význam prvého štátu Slovákov a vyjadril pobúrenie nad systematickým vytváraním negatívneho obrazu o ňom.

“Je svetovým unikátom, že na štát, ktorý sa ukázal ako úspešný, ktorý slovenskému národu veľmi pomohol a ktorý ho zachránil, sa dnes len kydá. Potláča sa akákoľvek objektívna diskusia.

Čo je však najsmutnejšie a príznačné pre túto dobu je fakt, že 1. februára vznikla ‘tajná ideologická polícia’, a prvou kauzou, ktorú vyšetruje, je vydanie historického kalendára s motívom Dr. Jozefa Tisa. Viacerí ľudia boli v tejto súvislosti vypočúvaní, tajní sa ich pýtali, aký majú vzťah k Slovenskému štátu, Tisovi, Hlinkovej garde, dokonca istý exposlanec NR SR dostal list z Generálnej prokuratúry, aký má vzťah k tomuto kalendáru.

Zjavne sú tu politicky zneužívané štátne orgány a polícia na boj proti prejavom slovenského vlastenectva, na zastrašovanie a kriminalizovanie nevinných ľudí. Toto všetko sa deje v druhej Slovenskej republike, ktorá by sa mala prirodzene hlásiť k odkazu tej prvej,” povedal Martin Lacko.

Slávnosť sa skončila položením vencov pri soche Jozefa Tisa v panteóne slovenských osobností. Podujatie sa konalo za nezáujmu slovenských médií, oslavy však prekvapivo prišli monitorovať redaktor a kameraman amerických novín The New York Times.

http://www.napalete.sk/pri-oslavach-vzniku-prvej-sr-v-cakajovciach-asistovali-desiatky-policajtov-a-tajnych-z-naka/

 

 

Dávame do Vašej láskavej pozornosti heslá a slogany tzv. protifašistických bojovníkov počas sobotnej demonštrácie v Bratislave. Ak sa človek na týmto zamyslí, tak mu musí nabehnúť husia koža alebo vlasy sa Vám postavia do pozoru?! “Nie sme žiadny národ”, tak takto hanobiť Slovenský národ, tak to už je za hranicou všetkej slušnosti a drzosti, ktorá nepozná hranice, kam by si človek dneška mohol dovoliť ísť, aby nebol v rozpore zo zákonom? Ale čuduj sa svete, nič sa nedeje, všetko je – podľa vládnych elít – v najlepšom poriadku. Dlho nám ešte tento poriadok vydrží? Nie je to tak rovno napľutie nám všetkým na Slovensku do tváre? A to kvôli čomu? Za to, že si spomíname na vznik 1. Slovenskej republiky, tak toto by malo byť tým najväčším zločinom na svete, pre istých pomýlených ľudí? Niekto zabúda, že aj trpezlivosť ma svoje medze!

Zhrniem slogany „protifašistických“ bojovníkov z Bratislavskej démonštrácie:

„Slovenský štát? Raz stačilo“!

„Vlastnectvo je.. keď si trápny“!

„Za národ? Ani za Boha“!

„Niesme žiadny národ“!

„Prirodzený vývoj: vlastenec – nacionalista – fašista“!

„Žiadny priestor fašistom“!

„Nacionalizmus nieje riešenie“!

„Zbúrame vaše ploty“!

„Tiso = Kotleba“!

„Začnime s vysťahovaním“!

Plagáty pripravené s pomocou Amnesty internacional!!!

Takže v jednom čase tu máme: film, snahu o demontáž ústavy, články v novinách ako tento, démonštráciu proti vlastenectvu a národnému povedomiu. Celkom zjavne ide o koordinovanú snahu a útok na slovenskú štátnosť, Slovenský národ, slovenské národné povedomie, históriu Slovenskej štátnosti a národa ! Rozložili už všetko čo nás ako národ spájalo a teraz chcú zadusiť aj to posledné čo nám zostalo na obranu našich spoločných záujmov – Vlastenectvo a národnú hrdosť!

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné. Zálohujte si trvalý odkaz.