ĽSNS: Podporíme vládny návrh na zrušenie amnestií V. Mečiara a milostí M. Kováča. + Ján Čarnogurský prekročil červenú čiaru – podporil Mariána Kotlebu

Strana ĽSNS podporí vládny návrh ústavného zákona, ktorého cieľom je vytvoriť legislatívnu pôdu na zrušenie amnestií Vladimíra Mečiara a milostí Michala Kováča. Strana Mariana Kotlebu to dnes uviedla v stanovisku s tým, že jej predstavitelia dospeli k tomuto záveru po dôkladnej právnej analýze.

Vládna koalícia Smer-SD, SNS a Most-Híd tak bude mať aj s ĽSNS dostatok hlasov na ústavnú väčšinu aj v prípade, že sa strany SaS, OĽaNO-NOVA a Sme rodina nepridajú. “Taktiež podporíme všetky podobné návrhy, ktoré pomôžu odkryť privatizačných zločincov bez ohľadu na to, ktorá politická strana tieto návrhy predloží,” deklaroval podpredseda ĽSNS Milan Uhrík.

Aby nebolo najmenších pochýb, že to so zrušením amnestií a potrestaním zločincov z obdobia privatizácie myslí ĽSNS vážne, tak strana je rovnako odhodlaná podporiť aj opozičný návrh poslanca Jána Budaja (OĽaNO-NOVA), ak splní podmienku, a to je rozšírenie aj o zrušenie Kováčových milostí. “Pánovi poslancovi Budajovi sme túto našu podmienku tlmočili už pri prvom čítaní jeho návrhu zákona. Na všetkých musí platiť rovnaký meter,” dodal Uhrík.

http://www.hlavnespravy.sk/lsns-podporime-vladny-navrh-na-zrusenie-amnestii-vladimira-meciara/938754

 

JÁN ČARNOGURSKÝ PREKROČIL ČERVENÚ ČIARU – PODPORIL MARIÁNA KOTLEBU

Jánovi Čarnogurskému zrušili na portáli Postoy blog. Sloboda slova a názoru dostala pekne na frak. Jeho kópiu zverejnil portál Hlavné správy.

Lenže to, čo bolo súčasťou blogu a dalo sa chápať ako nadsádzka, dostalo pokračovanie v statuse, ktorý Ján Čarnogurský zverejnil na Facebooku. V ňom sa jednoznačne a nedvojzmyselne vyjadril ako prvý slovenský politik k podpore predsedu ĽSNS Mariána Kotlebu. Aj keď treba priznať, že podpora sa týka len ak by to bola voľba medzi základňou NATO na Slovensku a Kotlebom.

Celý text Jána Čarnogurského
Bolo by to na poriadny hnev, keby to nebolo na smiech. Slniečkarskí publicisti sa do mňa pustili za posledný blog o pripravovanej americkej základni na Slovensku. Tak najskôr. Verejné obstarávanie v USA na výstavbu základne na Slovensku nikto nedementoval. Verejné obstarávanie zadala armáda Spojených štátov, nie slovenská armáda. Výstavbu má prevádzať americká firma, prípadne v spolupráci so slovenskou, ale hlavným dodávateľom bude americká firma. Hovorkyňa nášho ministerstva obrany povedala, že ?sme neviedli a nevedieme žiadne rokovania s americkou stranou o výstavbe žiadnej základne ani vojenského centra na území Slovenska? Tým horšie. Američania zahájili výberové konanie jednoducho bez opýtania sa Slovákov. Tak to robia. Najskôr nič, iba malé integračné centrum alebo malé vylepšenie leteckej dráhy, potom tam umiestnia niekoľko vojakov, potom viac a potom priznajú, že je to základňa. Pokrik splnil aspoň čiastočne účel. Ministerstvo obrany muselo ubezpečovať, že nerokujú o základni. Ešte im to pripomenieme. Ako sa dalo očakávať, začali splietať o ruských peniazoch. Autori článkov nevedia pochopiť, že ľudia môžu niečo robiť aj z presvedčenia. Píšu to ľudia z tzv. neziskoviek. Peniaze dostávajú z našich ministerstiev a zo zahraničných nadácií. Nadácie dostávajú peniaze z ďalších nadácií a v konečnom dôsledku najmä z amerických vládnych peňazí alebo od veľkých firiem, ktoré dostávajú vládne objednávky.

Komunisti dosahovali poslušnosť zatváraním, súdením, vodnými delami. Teraz sa to robí soft. Založili portál konšpirátori so zoznamom nepohodlných občianskych združení, webových stránok, prípadne firiem. Nech by im niektorá firma zadala reklamu alebo inak ich podporila. Bude odpísaná. Postoja sa pýtali, prečo mi uverejňuje blogy (aj o inom). Predsedu KDH sa pýtali, prečo ma pozýva na podujatia KDH, ktoré som založil. Predseda KDH ihneď odpovedal, že už nebude. Miera ich zastrašovania je obrovská. Ale nie nekonečná. Nebojím sa ich.

Sofiina voľba spočívala vo voľbe medzi dvoma možnosťami, z ktorých ani jednu nechcela, ale jednu si musela vybrať. Ak by som si musel vybrať medzi americkou základňou na Slovensku a Mariánom Kotlebom, vybral by som Mariána Kotlebu. Autori článkov nech nezabúdajú. Ak budú vyostrovať štýl, máme na vyostrovanie aj my.

http://medzicas.sk/jan-carnogursky-prekrocil-cervenu-ciaru-podporil-mariana-kotlebu/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.