F. Mikloško: Kotlebovci zneužili spomienku na Sviečkovú manifestáciu. + Otvorený list A. Čulena Františkovi Mikloškovi. + Neviem na čo sa organizátori sviečkovej akcie 2017 sťažujú

Otvorený list Antona Čulena Františkovi Mikloškovi
Polemika k verejnej spomienke na Sviečkovú manifestáciu.

Vážený pán Mikloško,

ĽSNS prišla na 29-te výročie sviečkovej manifestácie odprosiť Pannu Máriu za hanobenie Cirkvi a Nepoškvrneného Srdca Panny Márie. KDH-ákov to neskutočne pobúrilo. Ale povedzte, čo Vám bránilo, aby ste Vy osobne vyzvali ľudí na odprosenie Panny Márie ktoré sa jej na Slovensku dostáva, za urážky Cirkvi, Ježiša Krista a Nepoškvrneného Srdca Panny Márie?

Prečo kritizujete tých, čo majú odvahu to urobiť, keď Vy zbabelo mlčíte? Už Vám nevadia útoky na Cirkev cez divadelné predstavenie Natálka a hanobenie Cirkvi a štátnych ale aj náboženských symbolov cez plagát k „filmu“ Únos alebo na tzv. pochode ľavicových extrémistov z názvom antifa?

Duch Svätý veje kam chce a sprivatizovať sa nedá. Boh v každom čase volá svojich verných, aby HO ohlasovali v spoločnosti. Byť svetlom sveta a soľou zeme je povinnosťou každého pokrsteného kresťana katolíka. To je presne to, na čo ste Vy a celé KDH aj tie vaše KDH-ácke „fóra“ už dávno zabudli. Už len podpis extrémistu Hlinu chyba pod tým Vašim „apolitickým“ vyhlásením.

KDH-áci sa ohradili proti odkazu sviečkovej manifestácie. Sprivatizovali Pána Boha a nikomu nedovolia, aby k nemu čo i len volal o pomoc.
Hnevá ich, že KDH sa k P. Márii a ku Kristovi na pochodoch s transparentami hlásiť nemôže, lebo by nedostali ani euro od Sorosových antikresťanskych nadácii. Tak isto ani extrémista Hlina nezoberie do ruky obraz Božieho Milosrdenstva (na spomínanom stretnutí som mal v rukách obraz Božieho Milosrdenstva a vlajku SR) a nebude chodiť po námestiach, lebo by u slnieckárov tým pádom nadobro skončil. Tak aspoň budú odrádzať iných, aby sa otvorené nehlásili k Panne Márii a ku Kristovi. A vraj sme im čosi v sobotu ukradli!! Chovajú sa ako keby sprivatizovali sviečkovú aj Pána Boha a nikoho iného k nemu nepustia až na veky vekov…..


Ale my tým hlasnejšie musíme prosiť Boha a Pannu Máriu o záchranu Slovenského národa v týchto ťažkých časoch a šíriť evanjelium vo všetkých oblastiach spoločenského, ekonomického, politického, kultúrneho ale aj hospodárskeho života.
Nedajme sa znovu zatlačiť za múry kostolov, ako si to želajú zapredanci z KDH.

 

Boh žehnaj Slovensko.

Anton Čulen
A toto je čo, pán prezident, súkromný „postoj“?
Od Sviečkovej manifestácie ubehlo už 27 rokov. Pri pamätníku v Bratislave zapálil medzi prvými sviečku prezident Kiska.
Prezident Andrej Kiska zapálil sviečku pri pamätníku Sviečkovej manifestácie v Bratislave.

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/svieckova-manifestacia-ma-vyrocie-prezident-kiska-zapalil-sviecku.html

http://www.magnificat.sk/monitoring-privatizacia-svieckovej-o-co-ide-v-amnestiach-budajova-temna-minulost/

 

František Mikloško: Kotlebovci zneužili spomienku na Sviečkovú manifestáciu

Mariánske modlitbové stretnutie pri príležitosti 29. výročia Sviečkovej manifestácie v Bratislave zneužili tento víkend na svoju prezentáciu prívrženci strany ĽSNS. Tvrdí to František Mikloško, zvolávateľ Sviečkovej manifestácie v marci 1988. Organizátori stretnutia sú z toho pohoršení.
Kotlebovci sa k sprievodu podľa Mikloška pridali cestou k pamätníku Sviečkovej manifestácie, vystavovali pritom zástavy strany ĽSNS. “Je to arogantné. Považujeme za neprípustné akékoľvek prisvojenie si a zneužitie tejto pamätnej udalosti či spomienkového podujatia ktorejkoľvek nepolitickej denominácie na politické a stranícke ciele,” povedal Mikloško. S týmto tvrdením súhlasí aj Fórum kresťanských inštitúcií, Občianske združenie Nenápadní hrdinovia a Združenie Máriina doba.

Pán Mikloško sa mýli: Video potvrdzuje, že ĽSNS sa k pochodu nepridala „cestou k pamätníku Sviečkovej“ ako tvrdí pán Mikloško, ale zúčastnila sa ho od samého začiatku až do konca. 

Sviečková manifestácia z roku 1988 je jeden z najvýznamnejších verejných prejavov odporu voči komunistickému režimu v bývalom Československu. Konala sa na Hviezdoslavovom námestí, zišli sa tam tisícky ľudí. So sviečkami v rukách vyjadrili názor na nedodržiavanie ľudských a najmä náboženských práv vo vtedajšom Československu.

Tento víkend si ju verejnosť pripomínala spomienkovými sprievodmi či diskusiami s historikmi. Spolu s ďalšími partnermi ich organizovalo Fórum kresťanských inštitúcií.

http://www.hlavnespravy.sk/frantisek-miklosko-kotlebovci-zneuzili-spomienku-na-svieckovu-manifestaciu/947014

 

Neviem na čo sa organizátori sviečkovej akcie 2017 sťažujú

Veď letákom pozývali k účasti na toto podujatie všetkých kresťanov. Ubezpečujem Vás, že tí ktorí tam boli so zástavami ĽSNS a pútačmi : „Dedičstvo otcov zachovaj nám Pane“, „ Panna Mária pomôž nám zachrániť kresťanstvo na Slovensku “, „ Herci bývali svedomím národa, dnes ich zaujíma len mamona“, boli všetci kresťania a dobrí národovci.

Prečo kresťania stúpenci KDH nemali žiadne pútače ? Snáď sa nebáli, že pán Hlina by nedostal podporu od Sörošových nadácií. Len tak na okraj, KDH sa asi len ťažko zmierňuje s tým, že sa nedostalo do parlamentu. Porozmýšľajte, prečo tomu tak je. Možno prídete na niečo podobné ako ja. Asi si to nezaslúžili. Veď ako mohli ich predstavitelia v roku 1992 hlasovať proti vzniku samostatnej zvrchovanej Slovenskej republiky ? Ako sa mohlo stať, že hneď po vzniku Slovenskej republiky sa uchádzali byť v zákonodarných, výkonných a súdnych orgánoch štátu, ktorých existenciu si nepriali. Ako sa mohlo stať, že v nasledujúcich obdobiach im nerobilo problém vládnuť s komunistami, so stranami, ktoré sú protislovenské, atď.

Ako môže KDH znevažovať identitu Prvej Slovenskej republiky – prvého Slovenského štátu a jej prezidenta – kňaza Thdr. Jozefa Tisa ? Bez prvej Slovenskej republiky by nikdy nevznikla terajšia Slovenská republika.
Zazlievam mnohým cirkevným hodnostárom aj niektorým kňazom, že nevedia vyjadriť svoj jednoznačný postoj k prvej Slovenskej republike a k nášmu prvému prezidentovi Jozefovi Tisovi. Poznám vysokých cirkevných predstaviteľov a mnoho kňazov, ktorí majú k tomuto obdobiu kladný vzťah, a neboja sa ho prejaviť v kruhu ľudí ktorým dôverujú, ale inde radšej mlčia a verejne sa nevyjadrujú. Podobne je to s obdobím po roku 1945, po februárových udalostiach roku 1948, po období hľadania triedneho nepriateľa, uväznenia, vraždenia a postihovania nevinných, obdobia normalizácie atď., až do roku 1989.

Pýtam sa Vás, ako ste sa vysporiadali s tým, že väčšina privatizérov, mnohí ústavní a vládni činitelia sú bývalí komunisti, štbáci a teraz sú tam už aj ich potomkovia. Nevadí Vám, že mnohí takýto ľudia chodia a dostávajú pozvánky na významné kresťanské podujatia, že sedia na VIP miestach v prvých radoch pred televíznymi kamerami, podávajú si ruky predstaviteľmi cirkví a vo svojich verejných vystúpeniach si „ spomínajú“ ako vo svojej mladosti miništrovali, boli na prvom svätom prijímaní, na birmovke, atď. Na obdobie keď oduševnene bojovali proti kresťanstvu zabudli, nevedia si spomenúť ani na sviečkovú manifestáciu z roku 1988, ktorej sa zúčastnili, ale nie vo farbách kresťanov, ale ako príslušníci štátnej moci, ktorí mali túto manifestáciu násilným spôsobom zlikvidovať. Nevadí Vám, že Vaši predchodcovia v rovnakých tričkách ako Vy rozpredali- darovali zahraničným záujemcom strategické odvetvia slovenskej ekonomiky, nespomínate si na to, že sa zrejme niečo ušlo aj vašim spolustraníkom pritom ušlo aj Vám.

Chcem nás všetkých poprosiť, spomeňme si na Svätoplukove prúty, na našich otcov a dedov, ktorí v dobrom aj v zlom verili v Boha, modlili sa a poctivo pracovali, aby budúcim generáciám zanechali čo najväčšie duchovné, hmotné a nehmotné dedičstvo.
Vyzývam Vás zjednoťme sa v záujme zachovania kresťanstva, identity národa a identity nášho štátu. Spoločne sa modlime a prosme nášho Pána : dedičstvo otcov zachovaj nám Pane.

Vladino.

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.