ĽSNS: Ak nezrušia všetky milosti Michala Kováča, koaličný návrh nepodporíme. + Stretnutie s občanmi zakázané! Politická polícia zastrašovala starostov obcí a prenasledovala okresného predsedu ĽS Naše Slovensko!

Poslanci za ĽSNS nebudú hlasovať za koaličný návrh na zrušenie amnestií Vladimíra Mečiara, ak nebude rozšírený aj o zrušenie všetkých milostí exprezidenta Michala Kováča, ktoré udelil v kauze Technopol. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil šéf ĽSNS Marian Kotleba.

Na snímke poslanec Marian Kotleba z Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
“Očakávali sme, že táto naša jednoduchá požiadavka bude bez problémov koalíciou akceptovaná, opak je však pravdou. Naša podmienka spustila vlnu výhovoriek zo strany koalície. Najskôr tvrdili, že milosti Kováča sú nedotknuteľné, následne argumentovali, že oni by to aj možno chceli urobiť, ale všetky spisy sú skartované a nedá sa určiť, koľkých fyzických osôb by sa zrušenie milostí dotklo,” povedal Kotleba.

Podľa jeho slov potom vyšli zástupcova Smeru-SD a SNS s pravdou von a priznali, prečo to odmietajú. “Jeden z vládnych poslancov uviedol, že ak by boli zrušené tieto milosti, dotklo by sa to niekoľkých významných fyzických osôb a pri ich prešetrovaní by sa vylialo toľko starej špiny, že by to mohlo spôsobiť verejné pobúrenie a ohrozilo by to dobré meno Michala Kováča,” tvrdí Kotleba.
NRSR – hlasovanie poslancov o amnestii a milosti. O ostatných milostiach prezidenta Kovača sa samozrejme nehlasovalo
Zástupcovia ĽSNS preto položili otázku, prečo chce potom koalícia zrušiť milosť Kováčovi mladšiemu. “Lebo to vraj nič neohrozí, keďže je vynesený oslobodzujúci rozsudok vydaný nemeckým súdom, a preto by tu už nemohlo byť žiadne ďalšie vyšetrovanie,” reprodukoval Kotleba odpoveď koalície.

Podľa neho sa tak potvrdilo, že celá kauza náhleho rušenia amnestií je nechutná špinavá hra na odpútanie pozornosti verejnosti. “My sa na tejto hre za takýchto podmienok odmietame zúčastniť. A preto, ak do hlasovania nebude návrh rozšírený o zrušenie všetkých milostí Michala Kováča, poslanci ĽSNS to nepodporia,” dodal Kotleba.

http://www.hlavnespravy.sk/lsns-ak-nezrusia-vsetky-milosti-michala-kovaca-koalicny-navrh-nepodporime/950490

 

 

Stretnutie s občanmi zakázané! Politická polícia zastrašovala starostov obcí a prenasledovala okresného predsedu ĽS Naše Slovensko!

Na pondelok, 27. marca 2017, sme pripravovali stretnutie s občanmi z okolia Bánoviec nad Bebravou. Chceli sme s nimi diskutovať o problémoch, ktoré ich trápia a spoločne hľadať riešenia, ako by sa ich problémy dali čo najefektívnejšie vyriešiť.

Primátor mesta Bánovce nad Bebravou však prenájom sály pre ĽS Naše Slovensko zakázal kvôli “bezpečnostnému riziku”. Pritom všetci, čo boli na našich doterajších stretnutiach vedia, že sa vždy nesú v pokojnej a konštruktívnej atmosfére.

Stretnutie s občanmi sme teda chceli zorganizovať v niektorej z okolitých obcí. Príslušníci politickej polície však včera prehľadali všetky okolité obce a starostom sa údajne vyhrážali, že ak by poskytli priestor na míting “kotlebovcom”, tak v ich dedine spravia “peklo”. Keď zistili, že jeden zo starostov prenajal na dnes niekomu kultúrny dom, tak obehali všetkých obecných poslancov danej obce a dnes ráno na mimoriadnom zasadnutí zastupiteľstva prenájom kultúrneho domu zakázali. Takto by zrejme zakázali všetky nahlásené kultúrne a spoločenské akcie v okolitých obciach, ktoré by boli plánované na dnešný deň a to len preto, aby za každú cenu zabránili občanom v možnosti stretnúť sa s predstaviteľmi parlamentnej ĽS Naše Slovensko!

Okresný predseda ĽS Naše Slovensko, zodpovedný za organizáciu stretnutia s občanmi, musel dokonca spať mimo domu, keďže jeho dom a auto už dva dni sledovala tmavá dodávka a tmavý VW Golf.

Politická cenzúra a mediálne lynčovanie predstaviteľov ĽS Naše Slovensko tak nabralo novú intenzitu. A to len preto, že sme na rozdiel od iných strán nezradili naše hodnoty, že nazývame veci pravými menami a že sa neustále snažíme presadiť riešenia, ktoré by boli skutočne efektívne. Náš boj za záchranu Slovenska nikdy nevzdáme a už čoskoro oznámime termíny ďalších stretnutí.

http://www.naseslovensko.net/nase-nazory/vyhlasenia/stretnutie-s-obcanmi-zakazane-politicka-policia-zastrasovala-starostov-obci-a-prenasledovala-okresneho-predsedu-ls-nase-slovensko/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.