Petíciu za prijatie zákona na ochranu nedele podpísalo 83 274 občanov Slovenska. + EÚ nastavuje ultimátum: Poľsko a Maďarsko buď prijmú väčší počet imigrantov, alebo opustia blok

Predloženie petície občanov SR za prijatie zákona na ochranu voľnej nedele do NRSR.

Aliancia za nedeľu- Slovensko, o.z. (ďalej AZN) organizovala predovšetkým v spolupráci s Odborovým zväzom pracovníkov obchodu a cestovného ruchu ale aj viacerými ďalšími občianskymi združeniami, cirkvami a odborovými organizáciami petíciu za prijatie zákona na ochranu voľnej nedele.

Túto petíciu podporila aj samotná Konfederácia odborových zväzov SR a podpisový hárok petície AZN bol k dispozícii na stiahnutie aj na stránke KOZ SR.
V mene AZN chcem poďakovať všetkým občanom Slovenskej republiky ako aj odborovým združeniam, občianskym združeniam, ale aj cirkvám za pomoc pri zbieraní podpisov pod petíciu. Veríme, že vďaka tejto vašej podpore bude mať aspoň väčšina občanov SR možnosť odpočinúť si po celotýždennej práci a stráviť aspoň jeden deň z týždňa v kruhu svojej rodiny.

Členov predstavenstva AZN pri dovzdavaní petície za voľnú nedelu do NRSR podporil okrem pani poslankyne N. Grausovej aj predseda ĽSNS M. Kotleba

Vzhľadom na to, že do NRSR bol predložený návrh zákona na ochranu voľnej nedele z dielne ĽSNS, rozhodli sme sa petíciu predložiť do NRSR, aby sme podporili tento návrh zákona na ochranu nedele aj touto občianskou iniciatívou. Veríme, že NRSR sa touto petíciu bude vážne zaoberať a príjme patričné opatrenia na ochranu základného ľudského práva pracujúceho človeka na odpočinok na konci pracovného týždňa.

Touto cestou chcem veľmi pekne poďakovať pani poslankyni za Ľudovú stranu Naše Slovensko MUDr. Natálii Grausovej za jej obetavú pomoc pri spracovaní petičných hárkov na predloženie do NRSR.
Do NRSR predkladáme 4 599 hárkov s podpismi občanov Slovenskej republiky

AKTUALIZÁCIA: Dňa 5. 4. 2017 predseda AZN doručil do NRSR ďaľších 1 137 platných podpisov občanov SR.

Petíciu za prijatie zákona na ochranu voľnej nedele podpísalo celkovo 83 274 občanov Slovenskej republiky.
Z toho je 77 412 platných podpisov občanov SR

Počet neplatných podpisov bolo 5862

 

Anton Čulen, predseda AZN

EÚ nastavuje ultimátum: Poľsko a Maďarsko buď prijmú väčší počet imigrantov, alebo opustia blok

Celý rad krajín EÚ začal boj proti Poľsku a Maďarsku: buď prijmú kvótu prisťahovalcov, alebo budú čeliť vyhadzovu z rozpadajúceho bloku
Obe krajiny ignorovali návrhy EÚ prijať 160.000 migrantov a zvyšok bloku je pripravený prijať opatrenia, aby sa zabezpečilo zdieľanie záťaže.

Poľsko ignoruje kritiku Európskej komisie kvôli zaobchádzaniu s migračnou krízou a minulý týždeň premiérka Beata Szydłová kritizovala plány EÚ na vytvorenie “dvojrýchlostnej” Európy, ktorá by umožnila silnejším členom rozvíjať sa rýchlejšie než ich chudobnejší susedia.

Medzitým sa Maďarsko ohradilo voči centralizácii moci v Bruseli a euroskeptický vodca Viktor Orbán vyzval k uzavretiu hraníc krajiny v čase prepuknutia migračnej krízy v roku 2015.

Obe krajiny sa teraz budú musieť rozhodnúť, či sú ochotné udržať si svoju anti-migračnú rétoriku, pokiaľ to ohrozí ich členstvo v EÚ, povedal diplomatický zdroj pre Times. “Budú musieť urobiť voľbu: buď budú v európskom systéme, alebo nie. Nemôžu vydierať Európsku úniu, jednota má svoju cenu.”

Očakáva sa, že Európsky súdny dvor (ESD) sa pozrie na zákonnosť migračných kvót, a všeobecne očakáva, že rozhodne v ich prospech pred koncom tohto roka. Zdroj dodal: “Sme presvedčení, že Európsky súdny dvor potvrdí kóty. Potom sa Poľsko a Maďarsko budú musieť riadiť rozhodnutím. Ak tomu tak nebude, potom budú čeliť následkom, finančným a politickým. Žiadne ďalšie opt-out doložky. Budeme mať veľmi náročné diskusie na túto tému.”

Migračné kvóty EÚ boli široko kritizované a vyhlásené za neúčinné, pričom niektorí východoeurópski členovia vrátane Slovenska a Českej republiky čakajú, ako sa vyriešia spory medzi Európskou úniou a Maďarskom a Poľskom.

Nemecko, Francúzsko a Taliansko vyzvali k trvalému systém kvót, ktorý by nahradil súčasné mimoriadne opatrenia. Podľa týchto krajín by sa nedodržanie malo pokutovať.

http://www.hlavnespravy.sk/eu-nastavuje-ultimatum-brusel-hovori-ze-polsko-madarsko-bud-prijmu-vacsi-pocet-imigrantov-alebo-opustia-blok/955850

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.