Chystá sa na Slovensku 18. 4. 2017 majdan? Prečo má polícia v tento deň pohotovosť? Chcú zrušiť ĽSNS? + Facebook zablokoval hlavnú stránku ĽSNS

Začína sa na Slovensku mobilizácia polície?
Rektorské voľno dňa 18. apríla 2017 (utorok)03.04.2017
Oznamujeme študentom denného a externého štúdia Akadémie Policajného zboru v Bratislave, že na deň 18. apríla 2017 (utorok) udeľuje rektorka Akadémie Policajného zboru v Bratislave rektorské voľno.

V tento deň sa neuskutoční výučba pre študentov denného a externého štúdia Akadémie Policajného zboru v Bratislave.
Študenti denného štúdia Akadémie Policajného zboru v Bratislave – príslušníci Policajného zboru si v uvedený deň budú čerpať dovolenku.
Študenti externého štúdia Akadémie Policajného zboru v Bratislave – príslušníci Policajného zboru sa dňa 18. apríla 2017 budú hlásiť na základných útvaroch.
Príslušníci Policajného zboru a zamestnanci Akadémie Policajného zboru v Bratislave si môžu v uvedený deň čerpať dovolenku, pokiaľ nezabezpečujú výučbu v ostatných formách štúdia.

https://www.akademiapz.sk/rektorske-volno-dna-18-aprila-2017-utorok

 

Z vojenského skladu v Trenčíne odcudzili muníciu

 

Uhrík vysvetlil, prečo sa kotlebovci nemôžu spoliehať na sociálnu sieť

Sociálna sieť Facebook zablokovala hlavnú stránku politickej strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽS NS). Profil strany mal viac ako 80 tisíc fanúšikov.

Facebook zablokoval hlavnú stránku Kotlebovcov

Aktuálne je stránka aj naďalej zablokovaná, preto je otázne či ide len o dočasné rozhodnutie Facebooku, alebo už trvalé. O stanovisko k vzniknutej situácii sme požiadali podpredsedu strany ĽS NS Milana Uhríka.

„Pokiaľ viem, tak facebooková stránka ĽS Naše Slovensko bola zatiaľ len dočasne zablokovaná. Poslali sme na Facebook žiadosť o preverenie a dúfame, že stránku čoskoro obnovia,“ vysvetlil a dodal, že „stránka sa stala zrejme terčom útoku užívateľov, ktorí sú natoľko “tolerantní”, že nedokážu tolerovať nič okrem svojho vlastného pohľadu na svet.“

Uhrík zároveň ozrejmil, že v strane si uvedomujú, že strana sa nemôže spoliehať len na sociálnu sieť. „Na druhej strane si však uvedomujeme, že naša propagácia sa nemôže spoliehať len na Facebook, pretože nás skôr či neskôr môžu vždy jedným kliknutím vypnúť. Aj z toho dôvodu sa snažíme najmä o osobný kontakt s ľuďmi.“

Facebookový boj

Podobný problém riešila pred niekoľkými dňami aj satirická stránka Zomri, ktorá bola zablokovaná niekoľko hodín. Fanúšikovia kontroverznej FB stránky za týmto činom videli jasných vinníkov, a to sympatizantov parlamentnej strany Kotleba- ĽSNS (viac TU).

V reakcii na zablokovanie ďalšia satirická stránka Cynická obluda, ktorej autorom je Rado Ondřejíček, na svojom profile zverejnil: „Príbeh so zablokovaním Zomri sa skončil dnes šťastne, FB im stránku vrátil. Gratulujem a teším sa s nimi, lebo toto je presne vec, ktorá sa hocikedy môže stať aj Cynickej oblude. Niekto dá dokopy bandu nahlasujúcich brigádnikov a je po všetkom. Zomristi túto eventualitu riešili tým, že mali zároveň záložnú FB stránku. To sa mne nezdá vhodná záloha, a preto som si radšej nechal vyvinúť mobilnú appku.“ Tvorca Cynickej obludy aktuálnu situáciu na sociálnej sieti teda vyriešil šalamúnsky a na ľuďoch, ktorých zaujímajú aj jeho vulgárne vtipy, dokonca finančne profituje.

http://www.hlavnespravy.sk/uhrik-vysvetlil-preco-sa-kotlebovci-nemozu-spoliehat-na-socialnu-siet/961556

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.