Vandali zlikvidovali pamätnú tabuľu Dr. J. Tisu! Desiatky a možno až stovky sv. omší za komunistami popraveného prezidenta po celom Slovensku

„My môžeme slúžiť svätú omšu za každého kto zomrel a buďte si istý, že v tento deň nezabúdame na kňaza Jozefa Tisu, ktorý bol verným synom nášho národa , vynikajúcim štátnikom a bol ochotný za svoje ideály položiť aj život“. 15. mája 1996 Mons. Peter Dubovský, generálny sekretár KBS

ĽSNS spomínala na Tisa, za Justičným palácom spravili improvizovaný pomník
Prezident vojnovej Slovenskej republiky (1939-1945) Jozef Tiso bol mučeníkom slovenského národa, ktorý sa presne pred 70 rokmi stal obeťou justičnej vraždy.

Vyhlásila to dnes poslankyňa NR SR Natália Grausová (ĽSNS) pri Tisovom hrobe na Martinskom cintoríne a zopakovala to aj v parku za Justičným palácom, kde popravenému prezidentovi postavilo asi 30 priaznivcov improvizovaný pomník.

Grausová za hlavného iniciátora a strojcu Tisovej smrti označila Edvarda Beneša. “Ak si niekto zaslúžil súd a povraz, bol to práve Beneš. Zapredal nás Stalinovi a boľševikom,” odkázala.

Študentom, ktorí sa dnes chystajú na pochod proti korupcii, Grausová odporučila, aby sa prišli pokloniť práve Tisovi, pretože on nikdy nevzal úplatok a svoj plat rozdal chudobným. Novinárom, ktorí Tisa neuznávajú, zase poslankyňa odkázala, aby sa zobudili, doplnili si znalosti z histórie a neverili všetkému, čo im ľudia nenávidiaci Slovensko hovoria.

http://www.hlavnespravy.sk/lsns-spominala-na-tisa-za-justicnym-palacom-spravili-improvizovany-pomnik/972420

15:06 – TISO: Poslankyňa Grausová opakuje svoj oslavný prejav o Tisovi a znovu kritizovala pochod študentov za korupciu. „Keby tu vládol doktor Tiso, mali by sme sa lepšie,“ uviedla.

Poslanec NRSR J. Kecskés reční nad hrobom prezidenta Dr. J. Tisa

 

„Bola by tu Amerika,“ súhlasne vykríkne z davu jeden zo seniorov.

15:01 – TISO: Zhromaždenie za Justičným palácom je ešte s menšou účasťou ako pri hrobe Jozefa Tisa. Počet novinárov a polície sa vyrovnáva počtu účastníkov akcie. Z kotlebovcov nakoniec prišli iba dvaja poslanci ĽSNS – Natália Grausová a Peter Krúpa, ktorý sa zviditeľnil, keď chcel do parlamentu preniesť pištoľ.

14:55 – TISO: Medzi účastníkmi prevládajú staršie ročníky, samotných kotlebovcov v ich tradičných zelených tričkách je len hŕstka.

Poslankyňa NRSR N. Grausová s poslancom S. Drobným pred Justičným palácom v Bratislave

14:53 – TISO: Prišiel aj kontroverzný historik Martin Lacko, ktorý kritizuje Slovenské národné povstanie a obhajuje fašistický Slovenský štát. Okrem neho sa na podujatí zúčastní aj Anton Čulen, neúspešný kandidát ĽSNS na ombudsmana.

14:51 – TISO: Medzitým sa skupina ľudí z cintorína presúva do parčíku za bratislavským Justičným palácom, kde bude ďalšie zhromaždenie na pamiatku popravy Jozefa Tisa.

14:50 – KORUPCIA: Organizátori Veľkého protikorupčného pochodu v týchto chvíľach odovzdali na Úrade vlády memorandum so svojimi požiadavkami.

Vdp. V. Zeman 18. 4. 2017 sa pomodlil za hanebne komunistami popraveného pána prezidenta Dr. J. Tisa aj pri jeho hrobe

14:49 – TISO: Poslankyňa Grausová chcela umiestniť sviecu na pamiatku Jozefa Tisa vo väznici Justičného paláca. Strážnici jej to zakázali.

14:32 – Slovensko je krátko pred občianskym výbuchom. A Fico má strach, že padne vláda, komentuje Marek Vagovič.

14:17 – TISO: Zhromaždenie kotlebovcov a podporovateľov Jozefa Tisa si môžete pozrieť vo fotogalérii:

Ľudia napriek
FOTO: Kotlebovci sa zhromaždili pri hrobe Jozefa Tisa
14:03 – TISO: Pri rozchode prívržencov vznikla medzi nimi ešte malá potýčka. „Máte v sebe nenávisť,“ vyčíta postarší muž ostatným stojacim pri hrobe. Nepáči sa mu, že „chcú teraz obesiť Mečiara tak, ako Tisa“.

Svätú omšu za komunistami hanebne popraveného prezidenta Dr. J. Tisu slúžil u saleziánov na Trnávke v Bratislave Vdp. Š. Herenyi a Vdp. V. Zeman

13:56 – TISO: Protest kotlebovcov a fanúšikov Tisa pokračuje o 15-tej hodine pri bratislavskom Justičnom paláci.

13:55 – TISO: Niektorí prívrženci Tisa pre lepší výhľad nemali problém postaviť sa aj na hroby iných zosnulých.

13:54 – TISO: Zhruba po 20-tich minútach sa podujatie prívržencov so slabšou účasťou skončilo slovenskou hymnou. Ľudí vyháňa z cintorína aj mierne mrholenie.

13:49 – TISO: Poslanec LSNS Ján Keckés pred hrobom Tisa fabuluje o prosperite Slovenska počas II. svetovej vojny. „Popravili ho Česi, čechisti, slobodomurári,“ hľadá Keckés v myšlienkach tie správne slová.


13:42 – TISO: Poslankyňa Grausová slovne napadla študentov, ktorí budú dnes poobede pochodovať proti korupcii.

„Ti, ktori dnes protestujú proti korupcii, by sa mali prísť pokloniť k hrobu Jozefa Tisa,“ vyhlásila. Vojnového zločinca označila za protikorupčný vzor spoločnosti. Za tieto slová zožala potlesk.

13:41 – TISO: Poslankyňa Grausová nad hrobom Tisa konšpiruje o justičnej vražde vojnového zločinca Jozefa Tisa.

13:38 – TISO: Rečník po Grausovej je sklamaný a priznáva, že očakával viac ľudí. Chýbajú napríklad lídri Kotlebovcov Marian Kotleba, Milan Uhrík, či Milan Mazurek.

13:36 – TISO: Poslankyňa ĽSNS Natália Grausová odrecitovala na úvod oslavnú ódu na Tisa. „Bol našim otcom aj kňazom,“ dodala.

Kotlebovci 35fotiek v galérii
Kotlebovci na ceste k Tisovmu hrobu Zdroj: Ján Petrovič / Aktuality.sk
13:34 – TISO: „Novinári, choďte na koniec. Vás tu tak potrebujeme,“ hneva sa bledovlasá seniorka, ktorej zástupcovia médií zakryli vyhľad na hrob Tisa. Novinárov prišlo viac ako samotných účastníkov.

13:32 – TISO: Facebook zablokoval stránky Mariána Kotlebu a Milana Uhríka.

13:31 – TISO: Skupina približne 50 ľudí sa po 13-tej prišla pokloniť k hrobu Jozefa Tisa v Bratislave. Väčšinou ide o starších ľudí. V malom dave sú aj traja poslanci Ľudovej strany Naše Slovensko.

 

 

FOTO Nevydržala ani týždeň: Vandali v akcii, zlikvidovali pamätnú tabuľu Tisa!

Tabuľa predtým a teraz


Tabuľa predtým a teraz

BRATISLAVA – Pamätník, ktorý dlho nevydržal. V obci Hlboké nad Váhom sa ešte minulý týždeň rozhodli vzdať hold Jozefovi Tisovi, prezidentovi rozporuplného Slovenského štátu, tabuľou. Netrvalo dlho a už je poškodená.

Na vzniknutú situáciu upozornil aktivista Ľuboš Lorenz. Pamätná tabuľa vydržala pri dedinke neďaleko Bytče, rodiska Tisa, v pôvodnom stave iba štyri dni. „Povedzme, že mi prišlo do emailu a že som ho už vymazal. 🙂 Vďaka!“ napísal na Facebooku.

 

Tabuľu odhalili ešte na Veľký piatok, pripomínať má 70. výročie popravy prezidenta klérofašistického Slovenského štátu. Tiso bol obesený v skorých ranných hodinách 18. apríla 1947 na dvore Justičného paláca v Bratislave.

Tiso bol pôvodne katolíckym kňazom, počas jeho vlády sa realizovala deportácia Židov zo Slovenska. V roku 1945 ho po krátkom pobyte v exile vydali československej vláde, neskôr bol obžalovaný z rozbitia ČSR, z podpory nemeckého vojnového úsilia, zo zločinov proti ľudskosti a zo zrady na povstaní.

http://www.topky.sk/cl/100535/1623407/FOTO-Nevydrzala-ani-tyzden–Vandali-v-akcii–zlikvidovali-pamatnu-tabulu-Tisa-

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.