BHD- Kresťanské dni, alebo užitoční idioti v akcii? Kňaz L. Hanus spomína na prezidenta J. Tisu: Bol to najcennejší človek, akého mohli zvoliť za prezidenta! + V čom je problém protikorupčného pochodu

„Vraj“ kresťanské dni

Organizátori Bratislavských Hanusových Dní sa asi zbláznili … popri zaujímavých témach a cenných hosťoch BHD zasa šliapli do niečoho riadneho… Diskusia o extrémizme na Slovensku – diskutuje Ondrej Dostál – to tam ide prezentovať genederizmus a multikulturalizmus ?

Prednáška o výchove detí homosexuálnymi pármi a porovnanie s heterosexuálnym párom – na budúcom ročníku bude aj prezentácia pedofílie ? Organizátorom nič nehovorí pojem Overtonove okná ?Ale zrejme najväčšie faux-pas tohtoročných BHD je zrejme to, že na BHD má vystúpiť ako hlavná hviezda svetoznámy Američan s ukrajinskými koreňmi a jeden z hlavných náboženských aktérov Majdanu, zakladateľ, rektor a prezident Ukrajinskej katolíckej univerzity Borys Gudziak na tému Cirkev na Majdane … má hovoriť o informačnej vojne s Ruskom … úžasná vizitka zapadajúca do pohľadu tzv. mienkotvorných médií o konflikte na Ukrajine, keby tam nebolo jedno ALE … Gudziak je zdá sa ukrajinským Halíkom, a kľúčové je, že „bude rozprávať aj o úlohe Cirkvi v revolúcii a transformácii spoločnosti na Ukrajine“. A o akej transformácii spoločnosti na Ukrajine bude vlastne hovoriť ? Celé to objasňuje jeho škandálna podpora LGBT-genederizmu práve na katolíckej univerzite, ktorej je prezidentom ! Podpora LGBT cez úplatok univerzite alebo inak korupciu (pardón, dnes sa to volá sponzorstvo). Na dokreslenie obrazu už stačí pripomenúť len tieto nitky: bývalý viceprezident USA Joe Biden: Židovskí lídri pomohli k úspechu homosexuálnych manželstiev, vyhlásil to na recepcii Demokraticko-národného výboru počas mesiaca židovsko-amerického dedičstva (Washington Post: Biden: Jewish leaders helped gay marriage succeed). Nadežda Savčenková v TV: Na Ukrajine Židia tvoria iba 2 percentá obyvateľstva, ale vo vláde je ich až 80 percent.

Hanebná poprava prezidenta J. Tisu bolševikmi je oveľa väčšou kliatbou pre Slovenský národ ako Mečiarová amnestia. Nenastal čas na jeho rehabilitáciu?

A zároveň nepochopiteľné, že na BHD nie je ani len zmienka o aktuálnom 70. výročí hanebnej popravy prvého prezidenta Slovenskej republiky Jozefa Tisu boľševikmi a pritom samotný Ladislav Hanus spomína na prezidenta Jozefa Tisu: Už svoj úsudok o prezidentovej osobe som povedal a ešte raz ho potvrdzujem: že to bol najcennejší človek, akého mohli zvoliť za prezidenta. Mali sme v ňom takýto vzor. … Bol rozdiel medzi Tisom a Machom. On bol srdečnosť, u neho prekypovala srdečnosť. No prezident bol celkom iný, stelesňoval vážnosť. (Ladislav Hanus: Pamäti svedka storočia. Bratislava: LÚČ, 2006). Otázka je už len či toto všetko organizátori BHD robia zámerne alebo len z nevedomosti sa dostali do úlohy užitočných idiotov … A spájať potom takýto program BHD s menom Ladislava Hanusa je jednoducho výsmech …Keď teda na podujatí, ktoré nesie meno katolíckeho kňaza Ladislava Hanusa, a koná sa v čase 70. výročia popravy prezidenta Tisu, ktorého práve Hanus označil za vzor, nie je o tomto výročí ani zmienka, ale jednou z hlavných hviezd podujatia je podporovateľ LGBT-genderizmu tak sa nedá skonštatovať nič iné, ako to, že organizátori tohto podujatia sa zbláznili …

Víte, co řekl Sir Winston Churchill? „Za války je pravda tak drahocenná, že ji musí vždy doprovázet tělesná stráž lží.“

Vizionárka Sr. Lucia z Fatimy: „Posledná bitka medzi Pánom a vládou satana sa vybojuje o manželstvo a rodinu.“ A Ukrajina je len jedným z frontov tejto bitky … toto si treba uvedomiť. Patrik Mikula

http://www.magnificat.sk/spomienka-dna-18-aprila-2017-si-pripominame-hanebnu-justicnu-vrazdu-prveho-prezidenta-slovenskej-republiky-dr-jozefa-tisa/

 


V čom je vlastne problém slovenského protikorupčného pochodu

To, že pochod, na ktorom sa zúčastnilo na slovenské pomery obrovské množstvo ľudí – odhady najčastejšie uvádzajú okolo 4000 účastníkov, neorganizovali 18 roční stredoškoláci, je každému súdnemu človeku jasné.

Od nich možno vzišiel prvotný impulz – nespokojnosť, chuť niečo urobiť. To je veľmi dobré. Znamená to, že vyrástla generácia, ktorá chce veci meniť a uvedomuje si, že to nejde bez konkrétnych činov.

Na snímke oficiálni organizátori protestu, 18 roční stredoškolskí študenti Karolína Farská a Dávid Straka

Týchto stredoškolákov sa však hneď ujali mimovládkari a na nich napojení herci a novinári. V ich okolí sa objavovali Greššo, Mojžiš (Týždeň), Fejer (Markíza), Kramár, Kemka a ďalší. Viac si o tom môžete prečítať TU.

Na prvý pohľad to vyzerá “v pohode”, veď niekto musí deti usmerniť a pomôcť im zorganizovať konkrétne technické veci, veď vo svojom veku ešte nemajú s takýmito vecami skúsenosti.

Je však dôležité uvedomiť si, dva zásadné aspekty – dve základné chyby

1. Rozdiel v záujmoch

Mimovládkari majú úplne iné záujmy ako stredoškoláci. Verím, že stredoškoláci to mysleli a myslia dobre. Chcú odstrániť korupciu, žiadajú nápravu. Pre mimovládkarov je korupcia podružná téma. Oni potrebujú povaliť vládu, zaviesť úradnícku vládu a presadiť veci, ktoré momentálne nie sú možné.

Tu si treba najmä uvedomiť, že jadro mimovládkarov je platené zo zahraničia (cez fondy a nadácie veľvyslanectiev, cez rôzne štátne fondy alebo cez nadácie zahraničných miliardárov), preto nepresadzujú svoje záujmy ale logicky záujmy svojich zamestnávateľov, ktoré sa môžu zásadným spôsobom líšiť od záujmov slovenského občana.

2. Rozdiel v predpokladaných výsledkoch

Stredoškolákmi predpokladané výsledky sú asi takéto. Odvolanie skorumpovaných členov vlády alebo úplná zmena vlády. Miesta obsadia čestní ľudia, zastavia korupciu, v dôsledku čoho porastie životná úroveň.

Na Ukrajine počas majdanu si tiež ľudia priali zatočiť s korupciou a so skorumpovaným vedením krajiny. Výsledok však všetkých zaskočil. Korupcia narástla do abnormálnych rozmerov, životná úroveň sa prepadla na tretinu, v občianskej vojne zomrelo už cez 10000 ľudí. To im pri demonštrovaní na majdane iste nenapadlo, že to takto dopadne.

Základná otázka znie: Ako to je možné, ako sa niečo také mohlo stať?

Odpoveď spočíva v pochopení rozdielu v záujmoch. Bežní ľudia, ktorí demonštrovali na majdane, mali úplne iné záujmy ako tí, čo zo zákulisia majdan organizovali. Bežní ľudia chceli odstrániť korupciu a vysporiadať sa so zlodejmi v štátnych funkciách. Organizátori v zákulisí zas povaliť vládu, chopiť sa moci a presadiť veci, ktoré by za aspoň trochu patriotickej vlády, akou bola i vláda Janukoviča, neboli priechodné.

Aké tieto záujmy boli, vidieť na výsledkoch. Z Ukrajiny je dnes americká gubernia, ktorá je absolútne vybrakovaná, vykradnutá – počnúc vyvezeným zlatom z múzeí až po rozpredanie všetkého, čo má akú takú cenu za jej zlomok zahraničným vlastníkom (tento scenár poznáme aj u nás) a následná obrovská chudoba. Rozoštvanie vzťahov s Ruskom a použitie Ukrajincov ako zástupnej armády. A ako bonus dostali Ukrajinci homoagendu a homopochody, pričom sa nestíhajú diviť, ako to je možné. Pritom korupcia v najvyšších funkciách narástla a to z jednoduchého dôvodu – je to forma výplaty ukrajinských nohsledov. Za splnenie cieľov si môžu ukradnúť z ukrajinských zdrojov, koľko vládzu (u nás si zase ukradnú z eurofondov, a preto žiadna naša vláda veľmi nevyskakovala ani proti pre nás nepriaznivým požiadavkám EÚ).

Aké výsledky bude mať bratislavský majdan, ak bude úspešný, si môžeme domýšľať podľa záujmov zamestnávateľov našich mimovládkarov. Slovensko je už dávno rozkradnutá – prepáčte, sprivatizovaná krajina, preto už tu niet čo lacno kúpiť ako na Ukrajine. Dá sa preto predpokladať, že ciele sú trochu iné. Pravdepodobne to bude hlavne prijatie množstva migrantov. Rozbitie V4. Rozbitie vzťahov na východ, či už je to Rusko alebo Čína. Vyostrenie vzťahov s pre zamestnávateľov našich mimovládkarov neposlušným Maďarskom, minarety a samozrejme osobná pomsta a vybavenie si účtov.

Iste vám napadnú ešte ďalšie veci, ktoré by sme tu mali na naše veľké prekvapenie po víťazstve protikorupčného majdanu namiesto zníženia korupcie.

Korupcia predstaviteľov Smeru má rozmery, ktoré rozčuľujú mňa i každého občana Slovenska. Či je však liekom pridať sa k mimovládkarom a cez študentov im a ich zamestnávateľom umožniť, aby sa dostali k moci, je na zamyslenie.

Juraj Martus

http://www.hlavnespravy.sk/v-com-je-vlastne-problem-slovenskeho-protikorupcneho-pochodu/975988

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.