Reakcia na zásah Polície NAKA, voči poslancovi Mizíkovi vo Výbore NR SR, pre školstvo a kultúru. + Kaliňák: Sulík a Matovič potvrdili, že chystajú spoluprácu s kotlebovcami

dnešný deň 28.4.2017 bude pamätným nie len v Slovenskej republike, ale v celom kultúrnom svete, pretože polícia vtrhla do parlamentu a podrobila poslanca Národnej rady Slovenskej republiky, aby sa ho pýtala na jeho kritický politický názor, vyslovený len a len na spôsob rozdeľovania štátnych vyznamenaní prezidentom Slovenskej republiky.

Nemusíme byť členmi ani sympatizantmi ĽSNS, ale spôsob, akým sa demonštrovala sila polície je krajne neprijateľný a ťažko ospravedlniteľný. Predmetom kritiky je spôsob, akým polícia demonštruje svoju silu voči poslancovi Národnej rady Slovenskej republiky.

Neodkladnosť zákroku zjavne nie je namieste, právom kultúrna verejnosť očakáva i bude očakávať od polície, aby bol uskutočnený v čase keď poslanec prekročí prah parlamentu. Násilnosť je zjavná z toho, že policajný zásah bol vykonaný verejne v parlamente a počas výkonu práce poslanca. Jediným a výlučným znakom i cieľom tohto zásahu je traumatizovať , strašiť občanov Slovenskej republiky, aby boli ticho a nedovolili si vysloviť ani svoj vlastný názor. Je to len začiatok, ktorý bol odskúšaný na poslancovi ? Čo bude nasledovať voči obyčajným nespokojným ľudom ?

Občania už aj v minulosti prejavili svoj nesúhlas s neprimeraným uplatňovaním moci políciou či už išlo o “otváranie dverí dynamitom” prepadovou policajnou jednotkou, poslancovi Národnej rady Slovenskej republiky, aby mu doručili predvolanie na políciu, alebo “návšteva NAKA” u spisovateľa, kňaza európskeho formátu a slovenského patriota.
Položme si teraz otázku: V ktorom štáte na celom svete, svojvoľne vtrhne polície do parlamentu, aby vyšetrovala poslanca za jeho politické výroky? Hľadajte vo svojej myslí, alebo v spisbe, ale veľa takých nenájdete. Ak aj nájdete, tak to nepôjde o demokratické štáty.
Pán prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, nie je monarcha, nemôže si robiť čo si zmysli. Jeho mandát je rovnako odvodený od hlasu ľudu, preto mal by počúvať hlas ľudu, ktorý vyslovili v spojení s jeho výkonom funkcie. Taktiež predseda vlády a jeho minister je závislý od mandátu ľudu. Exekutíva, do ktorej patrí aj funkcia prezidenta, nemôže si osobovať právo na výklad pravdy a slobody. Takéto právo patrí len a len ľudu, ktorý zvolil demokratickým spôsobom sudcov, aby tí posúdili sporné veci.

Vysloviť kritický názor kýmkoľvek, o to viac poslancom napr. na spôsob rozdeľovanie štátnych vyznamenaní zaručuje Ústava Slovenskej republiky a nikto toto právo protizákonne nemôže obmedziť. Ak by ho obmedzoval, potom už nemožno hovoriť o garantovanej slobode, ale o zneužití moci. Prosím všimnite si, že ak jednotlivec vyzýva k vojne, schvaľuje vojnu, čim privoláva katastrofu veľkého rozsahu, nie je zaujímavý pre políciu. Ale kto si chráni svoje kultúrne dedičstvo, morálku, kresťanskú tradíciu ten je v zornom polí polície.
Nikto sa nepozastavuje nad porušovaním práva samotným Andrejom Kiskom v čase, keď prekročil limit na predvolebnú prezidentskú kampaň? Mal by uhradiť pokutú cca 12 miliónov Euro. Vláda, parlament, polícia nerobí kroky v zabránení porušovania zákona prezidentom republiky Andrejom Kiskom, ktorý dlhodobo porušuje zákon, keď teraz nevymenoval kandidátov na sudcov Ústavného súdu Slovenskej republiky, ktorých mu navrhla zákonným spôsobom Národná rada Slovenskej republiky. Samotný prezident Andrej Kiska na verejnosti prehlásil, že sudcov vymenuje hneď, ako mu bude doručené rozhodnutie “Benátskej komisie.” Benátska komisia dávno rozhodla, ale prezident aj toto rozhodnutie ignoroval a nestojí si za svojím slovom, ktoré dal občanom.

Z toho vyplýva záver, že prezident môže porušovať zákon? O porušeniach zákona pánom prezidentom Andrejom Kiskom, je všeobecne známe slovenskej verejnosti, obrazne povedané, o tom už aj vrabce na strechách čvirikajú, len exekutíva nechce, alebo nemôže nič robiť. Stav porušovania zákonnosti trvá, preto občania sú znepokojnení. Nech nečudujú sa politici, že ich občania pozorne sledujú, ich činy vyhodnocujú, ale nemusia s nimi súhlasiť. Demokracia nie je len o tom, ako sa rozdelí štátny rozpočet medzi záujmovými skupinami, ale aj o tom, či si môže občan povedať čo si o tom myslí?!
Názor, aký vyslovil poslanec Mizík, nie je jeho duchovným vlastníctvom a nemôže, ani nie je ojedinelým. Takýto názor majú tisíce a tisíce občanov Slovenskej republiky a tým nijako nemôžu zakázať si myslieť o tejto veci podobne ako vyslovil poslanec Mizík.

Nech Boh ochraňuje našu Slovensku republiku.

JAM

 


Robert Kaliňák: Sulík a Matovič potvrdili, že chystajú spoluprácu s kotlebovcami

Minister Robert Kaliňák zopakoval, že minister vnútra neriadi políciu v oblasti vyšetrovania

To, že ĽSNS Mariana Kotlebu reagovala na štvrtkový (27.4.) policajný zásah a obvinenie z extrémizmu voči svojmu poslancovi Národnej rady SR Stanislavovi M. fašistickým slovníkom, považuje podpredseda vlády a minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) “v podstate za normálne, keďže je súčasťou ich každodennej výbavy”. No vyjadrenia opozičných politikov Richarda Sulíka (SaS) a Igora Matoviča (OĽaNO-NOVA), ktorí sa postavili na stranu extrémistov, sú pre neho šokujúce a jednoznačne len potvrdili, že SaS a OĽaNO sa pripravujú na spoluprácu s kotlebovcami. Konštatoval to dnes v Banskej Bystrici minister Kaliňák.

“Je teda na obidvoch, aj na pánovi Sulíkovi, aj na pánovi Matovičovi, aby predstúpili pred svojich voličov a vysvetlili im, prečo majú taký nesmierny záujem o spoluprácu s extrémistickou stranou ĽSNS, prečo popierajú základné princípy demokracie a prečo v mene svojich vlastných politických záujmov chránia Kotlebu a jeho ľudí. Chránia názory, ktoré sú v modernej spoločnosti absolútne neakceptovateľné, naopak útočia na tých, ktorí tieto hodnoty chránia,” zdôraznil minister vnútra.

Zopakoval, že minister vnútra neriadi políciu v oblasti vyšetrovania. Pánom trestného konania je prokurátor, vyšetrovateľ je jeho nezávislou súčasťou. Prehliadku priestorov rieši vyšetrovateľ, ktorý je procesne samostatný a vykonáva príkaz dozorujúceho prokurátora. Prehliadka bola urobená v súlade s trestným poriadkom.

“Žiadni politici, osobitne tí, ktorí majú sami problémy so svojimi daňovými podvodmi a teraz sa to snažia prekryť inými kauzami, nebudú útočiť na policajtov, ktorí postupujú podľa regulárnych, legitímnych, legálnych postupov, to by bol rozklad demokracie,” dodal Kaliňák s tým, že policajti si robili iba svoju prácu, sú to slušní ľudia, ktorí pri polícii pracujú dlhé roky a zažili päť aj šesť ministrov vnútra.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry vzniesol obvinenie poslancovi NR SR Stanislavovi M. za trestné činy extrémizmu, konkrétne za prečiny výroby extrémistických materiálov v jednočinnom súbehu s prečinom hanobenia národa, rasy a presvedčenia. Dôvodom mal byť poslancov status na sociálnej sieti, v ktorom sa pohoršoval nad niektorými ľuďmi vyznamenanými prezidentom Andrejom Kiskom, pričom poukazoval na ich údajný židovský pôvod.

Polícia prišla pre poslanca na rokovanie výboru NR SR a zaistila dôkazy v jeho poslaneckej kancelárii, a to aj za jeho účasti.

Líder OĽaNO-NOVA Matovič označil zásah polície počas rokovania školského výboru za teatrálny a neadekvátny a strane Mariana Kotlebu vraj pomôže len politicky posilniť.

V podobnom duchu to vidí aj líder SaS Richard Sulík. Reagujúc na dnešné výroky Roberta Kaliňáka pripomenul, že liberáli okrem spolupráce so Smerom odmietajú aj koaličnú spoluprácu s ĽSNS. “Odporúčame ministrovi vnútra, aby nezahmlieval a priznal, že vyššie preferencie strany Mariana Kotlebu môžu zabrániť vzniku pravicovej koalície po voľbách 2020,” uviedol Sulík.

V mene SaS zároveň požiadal, aby policajný postup voči poslancovi Stanislavovi M. preverila inšpekcia MV. “Rovnako žiadame policajného prezidenta Tibora Gašpara, aby verejnosti vysvetlil neodbytnú potrebu policajtov konať počas zasadnutia výboru,” dodal líder SaS.

Podľa SaS zásah proti poslancovi S. Mizíkovi patrí k tým závažným udalostiam, lebo robí z extrémistu obeť a extrémistickým silám nahráva ďalších podporovateľov. Ficova vláda takto posilňuje v krajine krajnú pravicu, aby znova mohla proti jej prívržencom zasahovať a zakrývať tým vlastné zlyhania a zlodejstvá.

http://www.hlavnespravy.sk/robert-kalinak-sulik-matovic-potvrdili-ze-chystaju-spolupracu-s-kotlebovcami/984834

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.