Ako padla veľká teória Focusu a Postoja alebo ako Focus manipuluje a ako im naletel aj Postoj …+ Krátka informácia zo seminára v Nitre

Konzervatívny denník Postoj 25.4.2017 zverejnil článok – Ako padla veľká teória o kotlebovských voličoch, kde sa píše „ĽSNS má skoro najväčší podiel ateistov a neveriacich medzi politickými stranami a najmenej hlboko veriacich.

Z prieskumu agentúry FOCUS vyplýva, že len dve percentá voličov ĽSNS, najmenej zo všetkých strán, sa považujú za hlboko veriacich.“ Dokonca SaS má mať podľa toho prieskumu viac „hlboko veriacich“ voličov ako ĽSNS … Je smutné, že práve denník, ktorý sa hrdí názvom konzervatívny sa zapredal manipuláciam …
z diskusie – Na základe sociologických výskumov robíte takéto závery? Môže sa Vám stať, že budete neskôr vyzerať ako váš kolega Hanus, ktorý agitoval za kresťana exkadeháka Procházku, o ktorom hovoril, že bude skokanom volieb. Skončil presne opačne a čo je viac, zachoval sa so stranou absolútne nemorálne. Ďakujem za takýchto pravičiarov. Neprosím.

1/ Je to prieskum agentúry, ktorá v minulosti preukázateľne klamala a manipulovala verejnú mienku pred voľbami. Je to agentúra naviazaná na sorošovské mimovládky. Viac k tomu netreba dodávať … Prieskumná agentúra Focus prepojená na poradcu prezidenta a snaha manipulovať voľby?, snáď len toľko, že prieskum agentúry FOCUS je z apríla 2017, zrejme z 1. apríla …

2/ Jedná sa o nezmyselný predmet prieskumu – pojem „hlboko veriaci“. Skúste si vo svojom okolí známych urobiť anketu s cieľom zistiť podiel „hlboko veriacich“ a každého sa opýtajte či sa považuje za „hlboko veriaceho“. Som zvedavý na výsledky …

Ak niekto sám seba považuje za hlboko veriaceho tak to svedčí len o jeho pýche … takže inými slovami ak by sme teoreticky brali výsledky tejto ankety ako relevantné, tak potom len 2% „hlboko veriacich“ voličov ĽSNS je vynikajúci výsledok voči 45% „hlboko veriacich“ voličov KDH … Lk 18,9-14
A u 5% „hlboko veriacich“ voličov SaS by ma úprimne zaujímalo čomu tak „hlboko veria“ …

3/ „Existuje ani nie sto ľudí, ktorí naozaj nenávidia Katolícku Cirkev. Ale sú milióny, ktorí nenávidia nesprávny obraz, ktorí si o Katolíckej Cirkvi vytvorili“ povedal ctihodný Fulton John Sheen, arcibiskup Rochestru (*1895 +1979).
A to isté je aj s ĽSNS, drvivá väčšina ľudí nenávidí obraz ĽSNS, ktorý vytvorili média a nie skutočnú ĽSNS …

4/ Riešiť „hlbokú alebo nehlbokú vieru“ ĽSNS je slepá ulička. Keď mi bude horieť dom tak sa hasiča nebudem pýtať či je „hlboko veriaci“, ale či ten oheň vidí a či mi je ochotný hasiť dom … Ani Cristeros v Mexiku neriešili či nimi vybraný generál je „hlboko veriaci“ ale či je schopný a ochotný s nimi bojovať – bol to ateista, ktorý pohŕdal katolíckou cirkvou, ale bol ochotný brániť ju a v tomto boji uveril v Ježiša Krista … Iz 55,8-9

Patrik Mikula

http://www.magnificat.sk/monitoring-prevrat-v-kijeve-riadil-zapad-nemci-o-migracii-seminar-o-dr-j-tisovi-a-i/

 


Krátka informácia

Od pána Lacka som dostal pozvánku na Vedecký seminár. Konal sa 25.4. v Nitre. Seminár bol venovaný THDR. Jozefovi Tisovi. Konal sa na pôde Biskupského úradu v Nitre. Organizovala ho katedra cirkevných dejín RKCMBF UK.

Keď som prichádzal do budovy, prekvapilo ma množstvo ľudí, ktorí stáli vonku. Vo vnútri to bolo ešte horšie. Do hlavnej sály som sa nedostal. Našťastie boli otvorené dvere do ďalších dvoch miestnosti. Nevideli sme síce na prednášajúcich, ale priestory boli dobre ozvučené. Seminár viedla paní Emília Hrabovcová.

Prvá téma sa týkala Tisového vzťahu a životných postojov k národu a štátu. Pavol Zahatlan vo svojom vstupe pripomenul celoživotný postoj nášho prvého prezidenta k národu a niektoré problémy s ktorými sa stretol pri vzniku samostatného štátu.

Druhú tému – spoluprácu Tisa a Kmeťka rozobral Viliam Judák. Venoval sa aj svedeckej výpovedi pred tzv. Národným súdom.

Paní Emília Hrabovcová pripomenula úzky vzťah J. Tisa a Svätej stolice. O všetkom, čo náš prezident konal, informoval svojich nadriadených a pokiaľ to bolo možné, rešpektoval ich pripomienky. Sv. Stolica vyvinula veľké úsilie, aby hanebný súd zobral do úvahy všetky okolnosti ktoré viedli k rozpadu ČSR a nevyhnutné kroky ktoré musel J. Tiso vykonať.
Vo štvrtom príspevku rozoberal Gabriel Brendza postoje Andreja Škrábika k Jozefovi Tisovi v rátane jeho vyjadrení pred súdom.

Michal Malatinský sa podrobne venoval súdnemu procesu z hľadiska práva, pričom poukázal na mnohé porušenia zákonov. Súd bol jednoznačne vedený k vopred danému rozsudku. V pozadí, od začiatku až do horkého konca stál samozvaný predstaviteľ staronového štátu – Beneš.

V poslednom vstupe sa nad vernosťou nášho národa pozastavil historik Martin Lacko. Konštatoval, že ani po viacej ako 70. rokoch cieľavedomej snahy českých a žiaľ aj mnohých slovenských politikov záujem o nášho rodoľuba neklesol. Faktom je však aj to, že sme v odkliati ešte moc nepokročili. Skôr naopak. Nastáva nová doba temna. Nová doba sledovania, prenasledovania a osobných perzekúcií.

Po skončení seminára, bolo niekoľkým ľuďom umožnené navštíviť kryptu v hradnom areáli. Mne sa splnilo dávne želanie.
Záujemcov poteší katalóg, ktorý bude k dispozícii o niekoľko mesiacov.

Brezová 29. IV. 2017

R.P.

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.