“Sloboda nie je darom od vlády. Je to dar od Boha,” povedal Trump. + Taliansku reportérku spolu so štábom napadli migranti v priamom prenose

“Sloboda nie je darom od vlády. Je to dar od Boha,” povedal Trump podpisujúc nový exekutívny príkaz na ochranu náboženskej slobody kresťanských organizácií, ktoré už zrejme nebudú musieť prispievať na potraty


Prezident Donald Trump podpísal exekutívny príkaz o náboženskej slobode, ktorý má za cieľ ochrániť kresťanské organizácie ako Malé Sestry Ježišove. Tie boli za Obamu nútené podieľať sa na financovaní antikoncepcie a potratov, kvôli čomu sa súdili.

„Sloboda nie je darom od vlády. Je to dar od Boha,“ povedal Trump podpisujúc tento príkaz. „Sme tu, aby sme obraňovali práva všetkých Američanov.“

Biely Dom oslávil Národný deň modlitby zorganizovaním podpísania exekučného príkazu za účasti kresťanských lídrov. Tento príkaz je prísľubom rešpektovania náboženských práv a môže pripraviť cestu Trumpovej administratíve, aby zmietla zo stola právne spory Obamovej administratívy proti rádu Malých sestier a desiatkam kresťanských organizácii, ktoré sa odmietali podieľať na financovaní potratov alebo potratových tabletiek.

Tento príkaz indikuje, že Trumpova administratíva zabezpečí regulačnú úľavu od zdravotného systému Obamacare pre jeho odporcov z náboženských dôvodov.

Tony Perkins, z organizácie Family Research Council, sa tiež zúčastnil podpisovania exekučného príkazu v Bielom Dome a pre LifeNews uviedol, že tento príkaz zabezpečí slobodu všetkým Američanom veriť a konať v súlade s ich vierou. Exekutívny príkaz jasne ukazuje, že administratíva uskutočňuje politiku, ktorá „ochraňuje a dôrazne presadzuje náboženskú slobodu.“

„Prezidentov exekučný príkaz je jasným odrazom jeho sľubu z kampane, ktorým sa zaviazal ochraňovať náboženské slobody Američanov. Prezident Trump podnikol významný prvý krok k obrane náboženskej slobody. V spolupráci s Trumpovou administratívou, je jasné, že uznali a porozumeli nebezpečenstvám politík zameraných proti viere z čias bývalej administratívy, a preto sa zaviazali odstrániť tieto politiky a obnoviť naozajstnú náboženskú slobodu,“ uviedol. „Sloboda žiť svoju vieru vo všetkých oblastiach spoločenského života bez vládneho potrestania alebo napádania je to, čo robilo Ameriku veľkou.“

„Konečne si federálna vláda uvedomila nemorálnosť a nezmyselnosť mandátu, ktorý núti organizácie ako Malé sestry mať v ich zdravotnom pláne zahrnutú antikoncepciu alebo potratové tabletky,“ dodal. „Týmto dnešným krokom sa začína proces odvrátenia devastačného trendu bývalej administratívy trestania charít, pastorov, rodinného podnikania a úprimných pracovitých ľudí iba pre žitie v súlade s ich vierou.

V rámci svojich prvých 100 dní úradovania vo funkcii prezidenta, Donald Trump a jeho administratíva zabezpečila viacero víťazstiev pre pro-life hnutia.

Trump začal so znovu-zavedením Mexiko City Policy, ktorou zastavil financovanie medzinárodnej potratovej organizácie Planned Parenthood a pokračoval so zastavením financovania potratového Populačného fondu Spojených Národov UNFPA. Taktiež podpísal zákon, ktorý umožňuje jednotlivým štátom prestať financovať potratovú Planned Parenthood.

Trump tiež dosadil pro-life advokátov na kľúčové pozície, ako napríklad Jeffa Sessionsa ako Ministra Spravodlivosti, Toma Prica ako Ministra Zdravotníctva a Nikki Haley ako Veľvyslankyňu Spojených Štátov pri OSN.

http://www.hlavnespravy.sk/sloboda-nie-je-darom-od-vlady-je-dar-od-boha-povedal-trump-podpisujuc-novy-exekutivny-prikaz-na-ochranu-nabozenskej-slobody-krestanskych-organizacii-ktore-uz-zrejme-nebudu-musiet-prispievat-na/995488

 


Taliansku reportérku spolu so štábom napadli migranti v priamom prenose

Noviny Il Giornale priniesli šokujúce video z priameho prenosu programu Matrix talianskej televízie Canale 5, v ktorom bola novinárka Francesca Parisella spolu so štábom napadnutá africkými migrantmi priamo počas vysielania reportáže

Talianska reportérka bola napadnutá migrantom v priamom prenose


Incident sa odohral minulý týždeň v stredu pred polnocou na železničnej stanici Roma Termini, ktorú migranti premenili na migrantský tábor s noclahárňou. Parisella vysielala reportáž o ceste afrických migrantov do Milána a odtiaľ do severnejších krajín Európy.

Reportáž sa začína pred železničnou stanicou a ukazuje viacero migrantov spiacich na kartónoch, ako sú prikrytí dekami. Novinárka spomína dobrovoľníkov, ktorí im tam priniesli jedlo. V tom sa nečakane obraz vyšmykne a Francesca začne kričať: „Napadli nás, Nicola. Napadli nás!“ Nasledujú ďalšie slová už mimo kamery: „Čo chcete? Čo chcete? Nie ste normální!“ Potom už len počuť mrazivé výkriky a priame vysielanie zo železničnej stanice sa preruší. Televízne štúdio zostane nachvíľku paralyzované strachom, neskôr hlavný moderátor Nicola Porro nervózne žiada, aby niekto zavolal políciu a aby pomohli dostať Francescu preč zo stanice.

Novinárku a kameramana (okrem samotnej kamery) nakoniec zachránil taxikár Roberto, ktorému sa Parisella verejne poďakovala za záchranu života.

Polícia potvrdila, že jedným z útočníkov bol 37-ročný migrant z Pobrežia Slonoviny, ktorý mal byť deportovaný ešte v septembri minulého roku.

Denisa Vojtenyiová

http://www.hlavnespravy.sk/taliansku-reporterku-spolu-stabom-napadli-migranti-v-priamom-prenose/996070

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.