Politizácia škôl: Mimovládky vymývajú stredoškolákom mozgy a ministerstvo sa tomu len prizerá! + K Mesežnikovovej správe o protištátnych skupinách na Slovensku

Mimovládky vymývajú západnou propagandou stredoškolákom mozgy a ministerstvo sa tomu len prizerá!
Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku (SSPI), tj. mimovládna organizácia, ktorej riaditeľom je „bezpečnostný analytik“ a niekdajší vedúci sekcie obrany Stáleho zastúpenia SR pri NATO Jaroslav Naď, ktorý pôsobil a aj pôsobí v mnohých mimovládkach ako CEPI, Euroatlantické centrum (EAC), či GLOBSEC Policy Institute začal na slovenských školách realizovať projekt s názvom Búrame mýty o Európskej únii zameraný na odhaľovanie a vyvracanie mýtov o EU, ktorých rozširovanie podľa SSPI prispieva k nárastu „extrémizmu“ či „radikalizmu“ v spoločnosti.

Realizácia projektu prebieha aj formou série prednášok na stredných školách po celom Slovensku, na ktorých sa ľudia z mimovládky SSPI snažia posilňovať „kritické myslenie“ u študentov a vyvracať „mýty“ a „dezinformácie“ namierené proti EÚ. Inak povedané, ľudia z mimovládok sa na stredných školách snažia šíriť západnú propagandu a dezinformácie, manipulujú s myslením študentov a pokúšajú sa im vymývať mozgy.

Ja sa ale pýtam, kto dovolil, aby mali mimovládne organizácie prístup do škôl a mohli deťom a študentom svojou propagandou vymývať mozgy? Ministrom školstva je totiž nominant SNS Peter Plavčan, teda nominant tej strany, ktorá si hovorí národná! A tá je zase súčasťou vlády SMERu, ktorá si hovorí sociálno-demokratická! Ako môže teda národná strana a sociálno-demokratická vláda dovoliť, aby mohli mať hocakí pseudoexperti a bezpečnostní „analytici“ možnosť prístupu k deťom a študentom, ktorých kritické myslenie je ešte vo fáze vývinu, teda zraniteľné a ľahko manipulovateľné a dovoliť týmto samozvaným „expertom“, ktorí len robia presne to, čo im je zo Západu nalinkované, jednostranne našim deťom a študentom vymývať mozgy? Alebo žeby to neboli až takí „národniari“ a sociálni „demokrati“ ako si hovoria? Pravý a hrdý národniar by totiž toto nikdy nedovolil!

Aj na tomto príklade teda možno krásne vidieť, akí ľudia nám vládnu a aký vplyv na nich majú ľudia zo západných mimovládok, a to detto platí aj o tej našej tzv. „opozícii“, ktorá priam dychtí po vláde. Ak ale nezačneme konečne voliť normálnych a pronárodne cítiacich ľudí, vymývanie mozgov našej mládeže bude pokračovať až sa jedného dňa môžeme dostať na úroveň západných krajín, ktorých občania pomaly, ale isto strácajú akúkoľvek identitu a národné cítenie a stávajú sa z nich len bezduchí „Európania“. A takého stavu slovenskej spoločnosti sa myslím nechce dožiť nikto z nás…

Martin Bago
https://slovaksecurity.org/projects/burame-myty-o-europskej-unii/?portfolioCats=31%2C30%2C32
http://www.ta3.com/clanok/1104714/studentom-na-skolach-vyvracaju-propagandu-a-myty-o-unii.html

http://www.cepolicy.org/jaroslavnad
http://osce-network.net/members/institutions/sfpa/
http://www.eac.sk/

http://blog.hlavnespravy.sk/1499/mimovladky-vymyvaju-zapadnou-propagandou-stredoskolakom-mozgy-a-ministerstvo-sa-tomu-len-prizera/

 

 

K Mesežnikovovej správe o protištátnych skupinách na Slovensku

Radovan Bránik a Grigorij Mesežnikov, pod hlavičkou maďarského inštitútu Political Capital, Globsec-u a s podporou mimovládnej organizácie National Endowment for Democracy financovanou americkým kongresom, napísali štúdiu o radikalizácii a kremeľských kontaktoch paramilitantných a extrémistických skupín na Slovensku. Štúdia sa snaží z bežných informácií vyskladať nebezpečnú štruktúru, ohrozujúcu základy demokratickej spoločnosti

Skrátka, prišiel grant na odhalenie ruských diverzných skupín, tak ich odhalíme, aj keby sme si ich mali vymyslieť. Ak v CIA berú tieto „zvodky“ vážne, mali by autorov žiadať o vrátenie finančných prostriedkov.

Silne to pripomína stalinské časy, keď do nejakej gubernie došiel telegram z centrály NKVD, v ktorom sa písalo, že NKVD má informácie, že v miestnom kraji šarapatí diverzno-trockisticka skupina v počte dvesto členov. Nasledovalo zatknutie dvesto náhodných občanov a teatrálne oznámenie, že bdelé miestne orgány skupinu odhalili a zatkli.

V duchu tejto ideológie postupoval aj bývalý riaditeľ Ústavu marxizmu-leninizmu Grigorij Mesežnikov, ktorý diverzné skupiny na Slovensku odhalil. A hoci tento komunisticky ideológ už vymenil KSČ za amerického protektora, rétoriku si zachoval. Veď si ešte pamätáme boj proti mandelinkám a triednym nepriateľom. Kódex budovateľa socializmu, zväzáckych funkcionárov usmerňujúcich školákov, besedy s politrukmi, súťaže „Čo vieš o ZSSR“, kalamajky a všade prítomne transparenty „so ZSSR na večné časy a nikdy inak“, sprevádzajúce túto dobu.

Na obdobie socializmu môžu mať ľudia rôzne názory. Pre niekoho bol dôležitejší byt zadarmo a istota práce, pre niekoho mandarínky a možnosť cestovať. Ale v jednom sa zhodneme všetci. To, čo každému na socializme liezlo na nervy a vyvolávalo odpor, bola práve jeho otravná ideológia tvorená ľuďmi, ako bol Mesežnikov a jeho kolegovia z ideologického oddelenia UV KSS ako Mešťan, Kusý, ktorí nám dnes rovnako znechucujú život, tentoraz ideológiou tretieho sektora. Zväzáckych funkcionárov nahradili aktivisti a „prestavbu“ pochod proti korupcii.

Títo ľudia nás opäť navracajú do čias triednych bojov. Tentoraz je nepriateľ každý, kto ohrozuje systém korporátnej oligarchie, bez ktorej by bol podľa nich život na zemi nemysliteľný, rovnako ako si život bez Kima nevedia predstaviť ľudia v Severnej Kórei.

Vyjadrenie Juraja Smatanu. Ako by znel oslavný status tohto autora keby sa narodil v Severnej Kórei, si nie je ťažké domyslieť
A tak krajine, ktorá vojenskou silou presadzuje hospodárske záujmy tejto finančnej elity napísali zvodku, v ktorej podrobne informujú o nebezpečných osobách, ktoré by ich drancovanie planéty mohli ohroziť. Na zozname je dokonca stránka „prečo amerikanofilom hrabe“, ktorá šíri politicky nevhodné vtipy! Nechýba ani rozbor, koľko ľudí dalo ktorému vtipu lajk!

Mesežnikov s Bránikom dokonca hlásia, že karikatúra dostala 328 lajkov, 273 zdieľaní, a 9 komentárov vyjadrujúcich pokles dôvery v parlamentnú demokraciu.
Zaujímave sú už názvy kapitol. Niektoré akoby z čias maďarizácie, varujú pred panslavistickou solidaritou, či odporom voči nadnárodným „korporatívnym fašistom“. Jeden z autorov Radovan Bránik neváhal zakomponovať do štúdie ani osobné spory, keď obvinil súkromnú strednú odbornú školu ochrany osôb a majetku, že ju vedie inštruktor ruského bojového umenia a nie je isté, či jeho absolventi budú lojálni prozápadnej orientácii Slovenska. Podľa zakladateľa školy Štefana Kurillu prišli obvinenia po tom, čo sa Bránikov syn nedostal na túto školu, keď neprešiel cez fyzické a psychologické testy.

Medzi chybné médiá už klasicky označili časopis Zem a Vek a rádio Slobodný vysielač, ale aj časopis odbojárov a protifašistických bojovníkov „Bojovník“, ktorý mal publikovať materiály z ruských zdrojov. Nechýbajú ani hlavnespravy.sk, o ktorých píšu:

„Na webe dominuje portál Hlavné správy, ktorý sam seba označuje ako mainstreamové médium s alternatívnym pohľadom. Hlavné správy hrajú dominantnú úlohu v slovenskom dezinformačnom priestore. Publikujú správy ako z tlačových agentúr, tak aj vlastné komentáre a preložené články z ruských zdrojov vrátane tých, ktoré šíria dezinformácie a hoaxy. Jedná sa o najvplyvnejšie proruské, protieurópske a protiamerické médium na Slovensku,“ píšu autori správy, ktorú si celú môžete prečítať v angličtine tu:

http://www.politicalcapital.hu/pc-admin/source/documents/PC_NED_country_study_SK_20170428.pdf

Toto „dielo“ nesporne prekonáva aj tzv. pozývací list z roku 1968. Títo ľudia prakticky informujú riadiace zložky svetovej finančnej oligarchie vlastniacej 90 % svetového bohatstva, že v našej krajine sú určití ľudia a médiá, ktoré by im mohli prekážať zbohatnúť ešte viac. A nechcú za to upozornenie veľa, len svojich obvyklých 30 strieborných.

Roman Ban

http://www.hlavnespravy.sk/k-meseznikovovej-sprave-o-protistatnych-skupinach-na-slovensku/1002148

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.