Kotleba prekročil 20% a vedie. + Penzión v Žiline je prístupný len pre Kórejčanov, Slováci majú zákaz vstupu. + Na námestí v Banskej Bystrici budú diskutovať známi ľudia o extrémizme

Diskriminácia vo vlastnej krajine? Penzión v Žiline je prístupný len pre Kórejčanov, Slováci majú zákaz vstupu
Diskriminácia vo vlastnej krajine? Kórejský majiteľ penziónu Dajana v Žiline zakázal vstup Slovákom. Jediní ľudia, ktorí môžu do penziónu vstúpiť, sú jeho krajania Kórejčania. Podľa všetkého je to jasná diskriminácia. Kórejčan však využil dieru v zákonoch, keďže na dvere napísal “uzavretá spoločnosť”. Slovenská obchodná inšpekcia je preto bezradná a majiteľovi penziónu nemôže udeliť pokutu

Minulý rok sme vás informovali (viac TU) o prípade bratislavského penziónu, v ktorom odmietli ubytovať moslimov tureckého pôvodu. Bolo to v čase, kedy vo svete rezonovali teroristické útoky moslimov. Bol z toho škandál hlavne z pohľadu “intelektuálov”, ktorí vykrikovali o diskriminácii, rasizme či fašizme.

Analytik Jaroslav Naď sa vtedy vyjadril voči majiteľom penziónu v negatívnom svetle:

“Ide o diskriminačné opatrenie, proti ktorému by mala vystúpiť určite aj Slovenská obchodná inšpekcia a z hľadiska bezpečnosti absolútne nie je nevyhnutné ani oprávnené či opodstatnené, aby sa takto zachovali.”

Na bratislavský penzión si posvietila aj Slovenská obchodná inšpekcia(SOI) a majiteľom hrozila pokuta až do výšky 66 400 eur.

V prípade Žilinského penziónu však slovenskí “intelektuáli” záhadne mlčia a bezradná je aj SOI.

Ako informuje portál Aktuality.sk, kórejský majiteľ penziónu totiž využil dieru v zákone a na dvere prevádzky vyvesil oznam “Uzavretá spoločnosť”, “Len pre Kórejčanov”.

Ak je v podniku “uzavretá spoločnosť”, vstup je možný iba pozvaným ľuďom. V tomto prípade sú to teda Kórejčania. SOI tak nemôže prevádzku sankcionovať za diskrimináciu zákazníkov.

Samuel Gdovin

http://www.hlavnespravy.sk/diskriminacia-vo-vlastnej-krajine-penzion-v-ziline-je-pristupny-len-pre-korejcanov-slovaci-maju-zakaz-vstupu/1008040

 

 

Na námestí v Banskej Bystrici budú diskutovať známi ľudia o extrémizme

Na Námestí SNP v Banskej Bystrici bude v pondelok (22.5.) o 16. h diskusia Občianskej iniciatívy Zabudnuté Slovensko, ktorej hlavnými zástupcami sú novinár Andrej Bán a občiansky aktivista Michal Karako

Cieľom iniciatívy je boj s extrémizmom a všetkými skrytými aj otvorenými formami nenávisti a neznášanlivosti, šíriacimi sa na verejnosti, či skryte na internete.

Hosťami a diskutujúcimi na pódiu budú herečka Emília Vašáryová, preživší holokaustu Eva Mosnáková, Pavel Traubner a Fedor Gál, šéfredaktor Denníka N Matúš Kostolný, etnologička SAV Monika Vrzgulová, historik UPN Patrik Dubovský, športovci Michal Handzuš a Matej Tóth a hudobníci a občianski aktivisti Michal Kaščák a Matúš Vallo.

Cyklus podujatí odštartovali pred rokom v Brezne a po Veľkom Krtíši, Dolnom Kubíne, Revúcej, Žiari nad Hronom, Ružomberku a Kežmarku zakotví v meste pod Urpínom. V B. Bystrici budú hrať a spievať Katka Koščová a Neřež, ktorí sa na pódiu budú striedať s hercom a pesničkárom Mariánom Geišbergom.

Podľa Michala Karakoa koncerty a diskusie sú zároveň vyjadrením spolupatričnosti jednotlivým regiónom Slovenska a akousi symbolickou podporou v tom, aby na nich „zodpovední“ ľudia mysleli a riešili konkrétne problémy v nich dlhodobo a adresne. Diskusie sú tiež upozornením na to, že extrémisti stav slovenskej spoločnosti nezlepšia, naopak, šírením nenávisti vyvolávajú v ľuďoch negatívne emócie namiesto politiky vzájomnej pomoci a spoločného napredovania.

http://www.hlavnespravy.sk/na-namesti-v-banskej-bystrici-budu-diskutovat-znami-ludia-o-extremizme/1007426

 

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.