Zapamätajte si 22. jún 2017. Je to deň kedy fakticky vznikla Európska federácia. +Dvadsať tankov a dvanásť lietadiel? Ako vyzerá slovenská armáda

Dňa 22. 6. 2017 fakticky vzniká európska federácia. Od zajtra si slovenskí politici v NR SR nezaslúžia ani deravý groš

Už zajtra sa na zasadnutí Európskej rady rozhodne o podstatnom presune kompetencii národných štátov na EÚ. Zajtrajškom fakticky vzniká Európska federácia. Fico šikovne podhodil slovenskej verejnosti postfaktuálny marketingový príbeh o „jadre EÚ“ vložený do ideologického balastu sporu o tom, či Slovensko bude patriť na Východ alebo Západ. Tak totiž otázka nikdy nestála, pretože Slovensko bolo poslušným pritakávačom všetkého, čo sa odohralo od apríla na všetkých špecializovaných radách EÚ.

V júni EÚ kopla do vrtule a proces prechodu na federáciu zrýchlila na maximum.

Do zajtrajšieho zasadnutia Európskej rady prešli všetky špecializované rady, ktoré po častiach a salámovou metódou pripravili konečný koncept – pôdorys pre vznik Európskej federácie. Od Rady ministrov vnútra, spravodlivosti, enviro, az po pondeľnajšiu ministrov zahraničných vecí, krok po kroku vznikal finálny materiál na Radu premiérov. Ten prináša už len zovšeobecnené závery a odkazy spätne na jednotlivé špeciálne rady ministrov a hlavne záväzky ktoré dostanú politické posvätenie.

Róbert Fico prichádza na Európsku radu bez mandátu pléna NR SR. Výkon jeho spindoktorov a absolútne európske bezvedomie opozície v NR SR mu umožňuje úplný súhlas s čímkoľvek, čo odzneje na Európskej rade.

Pamätajte si zajtrajšok, je to deň kedy fakticky vznikla Európska federácia.

http://www.kvonline.sk/zajtra-fakticky-vznika-europska-federacia-od-zajtra-si-slovenski-politici-v-nr-sr-nezasluzia-ani-deravy-gros/

 

Dvadsať tankov a dvanásť lietadiel? Ako vyzerá slovenská armáda

Tohtoročný rozpočet ministerstva obrany ráta so sumou približne 998 miliónov eur. Je to asi polovica toho, čo Slovensko sľúbilo NATO. PETER KOVÁČ BRATISLAVA. Posledných 22 bojových tankov či jediný protilietadlový raketový komplet stredného dosahu. Tak vyzerá súčasná slovenské vojsko. Veľká armáda s množstvom techniky a plnými kasárňami, na ktorú mnohí spomínajú z čias vojenčiny, je na Slovensku minulosťou.

Hoci ministerstvo obrany v súčasnosti pracuje na veľkých modernizačných projektoch a viacerých nákupoch bojovej techniky, ozbrojené sily sa za ostatné roky výrazne zmenšili. V ostatných rokoch klesali aj výdavky na obranu, ktoré napriek záväzkom voči Severoatlantickej aliancii presahujú len tesne jedno percento HDP, čo je polovica záväzkov Slovenska. Výdavky začínajú pomaly rásť až v posledných rokoch.

Denník SME pripravil prehľad toho, v akom stave je súčasná armáda a čo z nej ostalo.

https://domov.sme.sk/c/20564436/co-ostalo-z-armady-a-kolko-do-nej-stat-nalieva-penazi.html#axzz4krAr1H7C

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.