Ivan Lužák: Nechceme byť v tzv. jadre EÚ! + Ako sa žije kresťanom v moslimskej krajine?

Vážený pán predseda vlády SR Doc. JUDr. Robert Fico, PhD.,
už viackrát ste sa verejne vyjadrili (naposledy pred pár dňami na Vašom statuse na sociálnej sieti), že SR sa musí usilovať dostať sa do tzv. jadra EÚ, tesne sa pripojiť k Nemecku a Francúzsku, zdieľať západné hodnoty a tak vyjadriť našu geopolitickú príslušnosť. Napriek tomu, že som doteraz takmer vždy súhlasil s Vašimi krokmi, teraz musím povedať, že s Vašimi vyjadreniami nesúhlasím a nepokladám ich za prospešné pre našu vlasť.

EÚ už nie je taká, aká bola pri našom vstupe do nej. Presvedčili sme sa, že nie je naklonená národným štátom a nárokuje si centrálnu moc. Samotná nie je svojprávna, ale podriadená zámorskej veľmoci. Proti vlastným záujmom zaujíma nepriateľský postoj voči Ruskej federácii. Nemecká kancelárka svojvoľne spustila a stále pokračuje v podporovaní masovej a zhubnej migrácie zo susedných kontinentov, pričom sa zavádza mechanizmus na násilné prerozdeľovanie migrantov do iných členských štátov EÚ.

Čo sú to západné hodnoty ? Neuznávanie tradičnej rodiny, neuznávanie národných špecifík, slovo demokracia stratilo svoj pravý význam. Diktát trhu a nadnárodných spoločností, honba za ziskom, neoliberalizmus, multikulturalizmus, bezbrehé požiadavky všetkých menšín, zhubné pôsobenie mimovládok. Preukázalo sa, že migranti z iných kontinentov ani po viacerých generáciách sa nezačlenili do európskej spoločnosti.Islamizácia je pre západnú Európu reálnou a veľkou hrozbou. S ňou spojený terorizmus sa už viackrát prejavil práve v spomínanom Nemecku a Francúzsku a vyžiadal si citeľné ľudské, materiálne a psychologické obete.

Naša geopolitická príslušnosť nie je jednoznačne daná smerom na Západ. V skutočnosti Stredná a Východná Európa tvorí hranicu medzi Východom a Západom. Mali by sme byť súčasťou neutrálneho pásma štátov, ktoré by mali dobré vzťahy s Východom i Západom. Bolo by to ideálne riešenie pre Ruskú federáciu i USA a príslušná reorganizácia NATO bude stále naliehavejšia.

Vážený pán premiér, začlenenie SR do tzv. jadra EÚ by nevyhnutne znamenalo ďalšie a razantné obmedzenie právomocí národného štátu. Úplne neprijateľným je akceptovanie násilného pridelenia neeurópskych migrantov, medzi ktorými dominujú moslimovia. Zhubná islamizácia Európy už prebieha. Džihád premení aj umiernených moslimov na fundamentalistických. V takejto situácii už nemožno hovoriť o náboženskej netolerancii voči moslimom, ale o sebazáchove pred útočiacim nepriateľom. Svoje nepriateľstvo a vytvorenie celosvetového kalifátu už islam deklaroval a potvrdil mnohými odsúdeniahodnými činmi.

 

Nebránenie sa nepriateľovi je samovraždou. Samovraždou SR by bol vstup do tzv. jadra EÚ. Naším cieľom nemá byť smerovanie do tzv. jadra EÚ, ale práve opačne – odchod z EÚ. Takéto stanovisko jasne prezentoval pre ČR exprezident Václav Klaus a podobne sa vyjadrujú aj vedúci predstavitelia Maďarska a Poľska.

Nemožno mňa a mnohých podobne zmýšľajúcich označovať za tých, ktorí prepadli strachu. Triezvo a zodpovedne posudzujeme súčasnú situáciu. Vieme, čo sa už dnes deje v Západnej Európe a čo možno očakávať v tzv. jadre EÚ. Našu záchranu vidíme v spoločnom postupe s ďalšími štátmi V 4. Nesúhlasíme s vyjadreniami p. I. Korčoka, štátneho tajomníka ministerstva zahraničných vecí, ktorý by volil tzv. jadro EÚ pred V 4.

Áno, SR opäť stojí pred vážnou existenčnou otázkou. Jej zodpovedanie vyžaduje serióznu celospoločenskú diskusiu a nadväzné ľudové hlasovanie – referendum. Samozrejme funkčné referendum, bez kvóra účasti a záväzné pre štátnu reprezentáciu.

 

S úctivým pozdravom
Ing. Ivan Lužák, publicista.

Bratislava 29. 6. 2017.

 

 

Ako sa žije kresťanom v moslimskej krajine?

Pakistanský kňaz otec Parvéz poskytol pri príležitosti návštevy Francúzska na pozvanie organizácie SOS Chrétienne d´Orient, rozhovor o situácii kresťanov žijúcich v Pakistane

 

Kresťania tvoria iba 1% z celkového počtu obyvateľstva a z toho iba 10% má vyššie vzdelanie, ktoré im umožňuje prácu v bankách, v zdravotníctve, armáde a pod. Zvyšok kresťanskej komunity žije v nepredstaviteľnej biede, vystavený stále prítomnému nebezpečenstvu smrti a chorobám. Títo ľudia vykonávajú tie najpodradnejšie práce v spoločnosti, zametajú ulice, čistia záchody, pracujú ako upratovači v domoch moslimských majiteľov, alebo v továrňach.

 

Kresťania sú krajine, kde náboženstvo hrá veľkú úlohu i v právnom systéme krajiny, systematicky zneužívaní a vykorisťovaní na práce v otrockých podmienkach. Otec Parvéz vysvetľuje, že moslimskí zamestnávatelia často využívajú zákon o rúhaní ako prostriedok pomsty, alebo zastrašovania. Stačí, aby bol z rúhania obvinený jediný kresťan a celá komunita sa razom ocitá v smrteľnom nebezpečenstve. Nikto nezisťuje pravdu, či sa skutok stal, alebo nie. Ako rúhanie sa pritom kvalifikuje akákoľvek kritika proroka Mohameda alebo koránu.

 

Otec Parvéz v rozhovore uviedol, že na základe obvinenia z rúhania boli vypálené celé dediny kresťanov a ich obyvatelia pozabíjaní. Chybu urobili aj mladí kresťanskí manželia, ktorí chceli opustiť otrocké podmienky vo fabrike a odísť. Majiteľ továrne použil zákon o rúhaní a manželov rozzúrený dav upálil zaživa. Žena bola pritom tehotná.

 

Snom otca Parvéza je získanie pozemku, na ktorom by komunita mohla žiť v pokoji, posielať deti do školy, pomáhať si navzájom a slobodne praktikovať svoju vieru.

 

Napriek všadeprítomnému nebezpečenstvu smrti, kňaz, ktorý študoval tri roky v Ríme a mohol by žiť v Európe, o ničom podobnom ani neuvažuje. Svoje miesto a poslanie vidí v pomoci týmto najbiednejším ľuďom aj za cenu ohrozenia vlastného života. Toto poslanie podľa vlastných slov prináša otcovi Parvézovi uspokojenie a pokoj do duše.

 

Katarína Hanzlíková

http://www.hlavnespravy.sk/ako-sa-zije-krestanom-v-moslimskej-krajine/1054162

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.