Ficova vláda podporuje teroristov z radov utečencov. + Režim používa v boji proti opozičnej strane ĽS Naše Slovensko čoraz fašistickejšie praktiky

Ficova vláda podporuje teroristov z radov utečencov
V roku 2014, kedy o utečeneckej kríze pisálkovia slovenského mainstreamu ani netušili, zverejňovali takéto titulky: „Najhoršia genocída od Hitlera: Bojovníci Islamského štátu civilistom odrezávajú hlavy a vypichujú oči!” Zanedlho o tých istých teroristoch, tentokrát už infiltrovaných medzi africkými utečencami v Európe, tie isté noviny (topky.sk), písali titulok: „Doteraz boli skúšaní len vojnou. Dajme im šancu chodiť aj do školy!”

 

Mainstream však nie je na Slovensku jediný, ktorý zmenil verejný postoj k teroristom v radoch utečencov.

Odklonenie sa Ficovej vlády od spoločnej, protiutečeneckej politiky V4-ky Slovákov rozhodne prekvapilo. Mňa ani nie, pretože pozorne sledujem podporené projekty na azyl a integráciu utečencov ministerstva vnútra. Z našich peňazí vláda zaplatila napríklad za projekt „Právna poradňa pre azyl” sumu 300 000 €, za projekt „Efektívne služby žiadateľom o azyl v SR II” sumu 1 008 400 €, za projekt „Migračné informačné centrum IOM na podporu integrácie cudzincov na Slovensku (Fáza IX)” spolu sumu vo výške 1 003 309,03 €, tiež za projekt „STEP 3” sumu 1 167 999,55 €.

To však nie je ani zďaleka všetko, priatelia, pretože my okrem utečencov, ktorých prijímame, platíme dnes už aj za projekty pre utečencov, ktorí prídu, nebude sa im u nás páčiť a rozhodnú sa vrátiť. Pre tento typ emigrantov máme „samozrejme” projekty tiež. Napríklad za projekt „Dobrovoľný návrat a reintegrácia v krajine pôvodu” sme už zaplatili, drahí daňovníci, celých 828 900 €. Za projekt „KOMPAS II” sme zaplatili spolu 345 400 €, projekt „Nútený návrat – AMIF II” nás stál rovných 628 230,00 € a projekt „Budovanie kapacít v oblasti návratov II.” „iba” drobných 80 000 €.

Keď si zrátam, že Slovensko zaplatilo za posledných sedem mesiacov spolu 4 734 008 € (čo je takmer 143 milíónov slovenských korún), iba na prípravu pre vstup utečencov, potom musí byť každému jasné, že Fico odmietanie utečencov nemyslel vážne nikdy a iba tú tému šikovne zneužil pred voľbami 2016, pretože tieto projekty sa pripravovali už pred nimi.

 

Pre koho Fico pracuje?

Otázka je na mieste, pretože AMIF, ktorý našej vláde na projekty pre utečencov posiela časť peňazí, je bruselský Fond pre azylovú migráciu a integráciu. Fond sa zameriava na riadenie migrácie. Podporuje migračné akcie, všetky aspekty migrácie vrátane azylu, legálnej migrácie a integrácie. Prešla som si podrobne rozhodnutie Európskej komisie, na základe ktorého bol fond zriadený. Bolo vydané v roku 2014 v júni, čiže takmer rok pred začiatkom utečeneckej krízy.

Ak vám teda niekto v Európe tvrdí, že utečenecká kríza nebola podrobne naplánovaná a pripravená, potom vás klame.

 

Kto pracuje pre Fica?

V decembri 2015 prišlo na Slovensko 149 utečencov z Iraku. Ich import na Slovensko zaplatili americkí občania, od ktorých sa vyzbieralo dohromady 10 miliónov amerických dolárov v nadácii Mercury One, patriacej americkému miliardárovi a moderátorovi stanice FoxNews, Glennovi Beckovi. Po politických roztržkách Smeru a KDH, ktoré príchod migrantov vyvolali, pretože KDH cez spriaznených poďnikateľov chcelo na migrantoch profitovať, sa utečencov nakoniec ujal farár Peter Brenkus z Opatoviec, čiže Fico zastrešil import utečencov pomocou cirkvi.

V máji 2017 Fico obdržal list podpísaný predsedom Konferencie biskupov Slovenska Stanislavom Zvolenským, predsedom Ekumenickej rady cirkví Milošom Klátikom a predsedom Ústredného zväzu židovských náboženských obcí Slovenska Igorom Rintelom. Žiadali Fica, aby tieto tri organizácie mali trvalé zastúpenie v Rade vlády pre ľudské práva, národnostné menšiny a rodovú rovnosť. Slovenskí cirkevníci evidentne pochopili, že na plánovanom importe utečencov sa bude dať slušne zarobiť iba vtedy, ak budú „pri koryte“.

Kladný postoj Vatikánu a samotného pápeža Františka k teroristom infiltrovaným v radoch utečencov verejnosť pozná. František je horlivým zástancom výmeny obyvateľstva v Európe. Zaujímavé je, že Fico počas prípravy na masívne presídlovanie utečencov na Slovensko sa 21. júna po prvýkrát za svoju politickú kariéru zúčastnil na zasadnutí Konferencie biskupov Slovenska v Mariánke. Ďakoval pápežskému nunciovi Mariovi Giordanovi, ktorý sa vracia po deviatich rokoch pôsobenia na Slovensku, naspäť do Vatikánu.

Skrátim to. Kúpte si vlajočky EÚ, pretože ich v krátkom čase budete potrebovať na vítanie teroristov v radoch utečencov. Predtým nás však pravdepodobne čaká čítanie biskupského listu v kostoloch, o dôležitosti podpory a pomoci migrantom. To bude prvá fáza. Čo sa bude diať neskôr, poznáte zo štadióna v Manchestri, ulice v Nice, letiska v Bruseli či naposledy z mosta v Londýne, kde zomreli stovky ľudí. A nie len to, pretože to bude iba prvá – krutá daň za vašu slepú dôveru, s ktorou ste volili Fica.

Zdroje:
http://zemavek.sk/articles/view/ficova-vlada-podporuje-teroristov-z-radov-utecencov http://www.minv.sk/?podporene-projekty-5 https://www.aktuality.sk/clanok/309470/utecencov-z-iraku-ma-na-slovensku-platit-kontroverzny-milionar-z-usa/ http://sk.radiovaticana.va/news/2017/06/21/premi%C3%A9r_robert_fico_%C4%8Fakoval_emeritn%C3%A9mu_nunciovi_za_slu%C5%BEbu_na/1320473

 

Režim používa v boji proti opozičnej strane ĽS Naše Slovensko čoraz fašistickejšie praktiky

V Bratislavskej Inchebe sa 17. mája 2017 konal 28. snem Združenia miest a obcí Slovenska, na ktorom sa zúčastnili aj dvaja najvyšší ústavní činitelia SR – prezident Kiska a predseda vlády SR Fico. Vo svojom príhovore R. Fico vyzval delegátov snemu, t.j. starostov a primátorov aby vo svojich obciach a mestách netolerovali žiadne prejavy fašizmu a dodržiavali demokratické pravidlá hry.

O tom ako si predseda vlády predstavuje demokraciu, resp., že R. Ficovi nejde o žiadnu demokraciu svedčí aj jeho apel na primátorov a starostov aby neposkytovali priestory ĽS Naše Slovensko za účelom realizácie pravidelných stretnutí jej predstaviteľov s občanmi Slovenska, na ktorých by mohli slobodne a v súlade s pravidlami demokratického pluralizmu prezentovať svoju činnosť a aktivity v našom zákonodarnom zbore ale aj mimo tejto inštitúcie. Jedným z posledných prípadov uposlúchnutia tejto výzvy premiéra SR bol zákaz prenájmu priestorov ĽS Naše Slovensko v Mestskom kultúrnom stredisku v Sabinove.

V realizácii tejto nedemokratickej požiadavky vidí R. Fico spôsob ako zabrániť nárastu vplyvu a popularity, z jeho pohľadu „fašistickej“ a „extrémistickej“ strany medzi obyvateľmi Slovenska. Že R. Ficom navrhované metódy sú v rozpore s Ústavou SR a princípmi parlamentnej demokracie, podstata ktorej spočíva v slobodnej a otvorenej súťaži medzi politickými subjektmi a ich programami, to nášmu predsedovi vlády nevadí. Hlavne, ak sa tým zastaví nárast preferencií ĽS Naše Slovensko a zníži sa jej popularita a podpora zo strany občanov Slovenska.

Skutočne svojský, presnejšie povedané klamlivý, zavádzajúci a len mocenskými záujmami motivovaný pohľad na demokraciu a jej fungovanie, v dôsledku ktorého sa každá aktivita, každé rozhodnutie terajšej vládnej koalície účelovo prezentuje ako vysoko demokratické a v záujme ochrany jej princípov, pričom aktivity svojich politických oponentov držitelia terajšej vládnej moci zvyknú hodnotiť ako rozbíjačské, destabilizujúce, škodlivé a nebezpečné, v prípade ĽS Naše Slovensko navyše aj ako „extrémistické“ a „fašistické“.

A to tvrdia tí, ktorí sa neštítia používať pre demokratický spôsob vládnutia veľmi netypické metódy a postupy. Jedným, nie však jediným, príkladom potvrdzujúcim pravdivosť tohto tvrdenia je politické, presnejšie povedané, na politickú objednávku vyfabrikované podanie návrhu generálneho prokurátora Čižnára, v ktorom sa zdôvodňuje nutnosť rozpustenia parlamentnej strany Kotleba – ĽS Naše Slovensko. Ako dôvod tohto nedemokratického návrhu, prezentovaného vo vyhlásení hovorkyne Generálnej prokuratúry SR sa uvádza, že „politická strana Kotleba – ĽS Naše Slovensko ako extrémistická politická strana s fašistickými tendenciami svojím programom a činnosťou porušuje Ústavu Slovenskej republiky, zákony a medzinárodné zmluvy. Cieľom tejto politickej strany je odstránenie súčasného demokratického systému v Slovenskej republike“. Každému súdnemu človeku, nezaratúvajúc do tejto skupiny našich vládnych predstaviteľov a im oddaných nohsledov a pritakávačov musí byť jasné, že to nemá s pravdou nič spoločné, pretože ak si človek pozorne prečíta program ĽS Naše Slovensko nenájde v ňom ani zmienku o tom, že by táto strana chcela realizovať to, z čoho je obviňovaná. Konkrétne, že by sa usilovala o zmenu politického systému, porušovala Ústavu SR, zákony a pod. Snaha podieľať sa na budovaní politicky nezávislého a hospodársky sebestačného štátu, ktorý bude sociálne spravodlivý, ekonomicky prosperujúci, hospodársky vyspelý, kresťansky a mravne zachovalý, zabezpečujúci vysokú vzdelanostnú a kultúrnu úroveň jeho obyvateľstva, s prevládajúcim národným cítením, ako sa to uvádza v programe tejto strany, nie je a ani nemôže byť v rozpore s obsahomÚstavy SR a medzinárodnými záväzkami Slovenska.

Cieľom ĽS Naše Slovensko teda nie je likvidácia existujúceho systému, práve naopak, cieľom je skvalitnenie tohto systému cestou legislatívnych a reformných zmien a opatrení, potvrdením čoho sú aj nami predkladané zákony, sledujúce zlepšenie fungovania jednotlivých oblastí verejného života, posilnenie našej suverenity a funkčnosti štátu a zlepšenie životnej úrovne jeho obyvateľstva. Nesúhlas s možným zákazom činnosti a rozpustenia ĽS Naše Slovensko vyjadril aj známy politický analytik Ján Baránek, ktorý poukázal na tú skutočnosť, že dochádza k paradoxnej situácii, kedy „v záujme záchrany demokracie prijmeme nedemokratické opatrenia, čo je cesta do pekla“.

Nedá sa nesúhlasiť s týmto vyjadrením, v ktorom tento analytik poukazuje na nebezpečenstvo takýchto opatrení, prijímaných štátnymi orgánmi a smerujúcich k spochybňovaniu samotnej podstaty parlamentarizmu a potláčaniu individuálnych a kolektívnych politických a občianskych práv občanov Slovenska. Ak dnes sú to dvaja poslanci NR SR za ĽS Naše Slovensko, ktorí sú stíhaní za svoje názory (páni M. Mazurek a S. Mizík), kde je istota, že v budúcnosti to nebudú ďalší nepohodlní poslanci, resp. ktorýkoľvek občan Slovenska?

Ak dnes je podaný návrh na zrušenie tej najkritickejšej a legálne pôsobiacej parlamentnej strany, kde je garancia, že v budúcnosti sa takýmto spôsobom vládnuca moc nebude chcieť zbaviť aj ďalších kritických opozičných subjektov? To je tá „cesta do pekla“, ktorá predstavuje skutočné nebezpečenstvo pre terajší politických systém. Je pravdou, že ĽS Naše Slovensko zaujíma veľmi kritické a odsudzujúce postoje voči korupcii a politickému klientelizmu tzv. štandardných strán. Pravdou je, že sa nechce zmieriť s rozsiahlym a všadeprítomným rozkrádaním, presnejšie povedané s okrádaním slušných občanov, že odmieta dobrovoľné zbavovanie sa našej štátnej a národnej suverenity a samostatnosti, že do popredia kladie naše národnoštátne záujmy a pod.

To všetko sú prejavy a ciele, ktoré v žiadnom prípade nemôžeme považovať za odporujúce základným princípom demokracie. V zdôvodnení podania generálneho prokurátora SR sa spomínajú fašistické sklony a aktivity, ktoré sa účelovo spájajú s činnosťou ĽS Naše Slovensko. V podobnom duchu sa nieslo aj vystúpenie Andreja Kisku v NR SR, v ktorej predniesol prejav o stave našej krajiny. Mimo iného v ňom nezabudol, ako už veľa krát predtým, obviniť ĽS Naše Slovensko z fašizmu a extrémizmu a vyjadriť svoju túžbu, aby tento politický subjekt prestal byť súčasťou nášho zákonodarného zboru. Z jeho úst pritom nezaznel jeden jediný relevantný dôkaz o údajnej fašistickej a extrémistickej povahe našej strany.

Pravdou je, že je to Generálna prokuratúra SR a terajší držitelia vládnej moci v štáte, ktorí sa v boji proti svojmu úhlavnému opozičnému protivníkovi neštítia používať metódy a postupy, také charakteristické pre Mussoliniho fašistický systém v Taliansku, hitlerovské Nemecko, diktátorské režimy vo Francovom Španielsku, Salazarovom Portugalsku, boľševickom Rusku, Pinochetovom Čile, a v mnohých ďalších fašistických a totalitárskych režimoch existujúcich v 20. storočí. Smutné, ale pravdivé potvrdenie toho, že história sa opakuje.

PhDr. Štefan Surmánek, CSc. predseda Košického krajského klubu ĽS Naše Slovensko

http://www.naseslovensko.net/nase-nazory/rezim-pouziva-v-boji-proti-opozicnej-strane-ls-nase-slovensko-coraz-fasistickejsie-praktiky/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.