Polícia obvinila Mariana Kotlebu! Je aj Bondra nacista? Je aj R. Raši zo strany SMER – SD nacista?

Polícia v boji proti extrémizmu ide po najvyšších stoličkách. Podľa informácií denníka Plus JEDEN DEŇ policajný vyšetrovateľ obvinil šéfa Ľudovej strany – Naše Slovensko Mariana Kotlebu. Poslanec a predseda banskobystrickej župy je obvinený z trestného činu extrémizmu.

Marian Kotleba sa podľa vyšetrovateľa mal dopustiť trestného činu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu práv a slobôd. „Môžeme potvrdiť, že vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry Prezídia Policajného zboru dňa 20. 7. 2017 vzniesol obvinenie voči osobe M. K. za prečin prejav sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd podľa trestného zákona,” uviedol hovorca policajného prezídia Martin Wäldl. Podrobnosti k prípadu polícia zatiaľ neposkytuje. Banskobystrickému županovi hrozí za tento trestný čin trest šesť mesiacov až tri roky.

Propaguje R. Raši a SMER – SD nacizmus?

Marian Kotleba zneužil biednu situáciu rodiny na propagovanie nacistickej symboliky.
FOTO: FACEBOOK

Poslanec a líder ĽS-NS odovzdával v marci tohto roku sociálne slabším rodinám šek v hodnote 1 488. Podľa polície Kotleba týmto zneužil charitu a prezentoval sympatie k hnutiu, ktoré v minulosti hlásalo rasovú, etnickú, národnostnú a náboženskú nenávisť. Číslo 1 488 je totiž symbolom nacistov. Dve osmičky znamenajú ôsme písmeno v abecede dvakrát za sebou. Ide o písmeno H, teda o pozdrav nacistov „Heil Hitler”. Číslo 14 je štrnásť slov amerického neonacistického teroristu Davida Lanea, odsúdeného na doživotie. Doslova povedal: „We must secure the existence of our people and a future for white children. Musíme zabezpečiť existenciu našich ľudí a budúcnosť pre naše biele deti.“ Táto veta sa stala heslom a bojovým pokrikom hnutia White power, ktoré hlása nadradenosť bielej rasy.

ČIERNY BOCIAN POD ZÁŠTITOU PETRA BONDRU PRINIESOL DEŤOM 21 488 €! Je aj Bondra nacista?

Kotleba podľa TASR tvrdí, že o obvinení sa dozvedel z médií a uznesenie mu zatiaľ nebolo doručené. „Ak budem mať informácie, budem na to reagovať,“ uviedol.

Marian Kotleba je tretím poslancom ĽS-NS obvineným z trestného činu extrémizmu. V apríli tohto roka obvinila polícia poslancov Stanislava Mizíka (53) a Milana Mazureka (23). Mizíkovi hrozí za výrobu extrémistických materiálov tri až šesť rokov v base.

Je nacistická aj Alza? 19 880

Poslanec Mazurek môže dostať za podnecovanie k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti až tri roky väzenia. Podľa našich informácií má polícia dostatok dôkazov na to, aby mohla čoskoro podať v týchto prípadoch návrh na obžalobu.

Autor: Martina Ruttkayová

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/obvinenie-mariana-kotlebu.html

Propaguje R. Raši a SMER – SD nacizmus?

Propaguje R. Raši a SMER – SD nacizmus?

Je aj R. Raši zo strany SMER – SD nacista?

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.