Milan Uhrík z ĽSNS ohlásil kandidatúru na post predsedu NSK. + Trestné stíhanie Mariana Kotlebu za pomoc chudobným

Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) dnes v Nitre predstavila svojho prvého kandidáta – Milana Uhríka. Stranu bude reprezentovať v jesenných voľbách do vyšších územných celkov (VÚC) ako kandidát na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Predseda strany Marian Kotleba uviedol, že oznámením jeho kandidatúry začína ĽSNS sériu tlačových konferencií na tému krajské voľby 2017, na ktorých postupne predstavím aj ďalších uchádzačov o posty predsedov VÚC.

Podľa Uhríka vychádza jeho volebný program zo skúseností, ktoré nadobudol ako riaditeľ Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja. Podrobnosti z neho však citovať nechcel. „Po skúsenostiach, ktoré máme so súčasnou politickou mafiou, máme vážne obavy, že by mi niekto mohol tento program jednoducho ukradnúť. Preto ho zverejním až po oficiálnom odovzdaní všetkých kandidátok, niekedy v septembri,“ skonštatoval.

Uhrík zaradil medzi hlavné piliere programu snahu o zlepšenie hospodárenia NSK, priblíženie činnosti kraja ľuďom, podpora rozvoja stredného odborného školstva a tiež zvýšenie úrovne poskytovania sociálnych služieb v zariadeniach sociálnych služieb.

ĽSNS bude volebnú kampaň do VÚC financovať prostredníctvom transparentného účtu, ktorý podľa slov Mariana Kotlebu zatiaľ zriadený nebol. „Hneď ako zriadený bude, strana naň presunie prostriedky, ktoré vyčlenila na kampaň pre krajské voľby 2017.“ Kotleba dodal, že na kampaň pre všetky kraje presunie na účet 75 000 eur.

Kandidatúru na post predsedu NSK ako prvý oznámil Milan Belica, ktorý sa bude o funkciu uchádzať s podporou strany Smer-SD. Svoj úmysel kandidovať už oznámil aj bývalý riaditeľ Divadla Andreja Bagara v Nitre a krajský poslanec Ján Greššo, ktorý je spoločným kandidátom strán Sloboda a Solidarita (SaS), hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a Kresťanskodemokratického hnutia (KDH).

SMK nominovala do krajských volieb svojho podpredsedu a poslanca Zastupiteľstva NSK Ivána Farkasa. Ako nezávislý bude kandidovať Peter Oremus, ktorý je v súčasnosti poslancom v krajskom i nitrianskom mestskom zastupiteľstve. Kandidatúru zvažuje aj Tomáš Galbavý zo strany Most-Híd, ktorý by však kandidoval ako nezávislý. Na základe rozhodnutia predsedníctva pôjde do regionálnych volieb samostatne aj SNS, ktorá chce postaviť vlastného kandidáta na predsedu kraja.

https://www.postoj.sk/25944/milan-uhrik-z-lsns-ohlasil-kandidaturu-na-post-predsedu-nsk

 

Trestné stíhanie Mariana Kotlebu za pomoc chudobným

Už týždeň sa v médiách rozpráva o údajnom trestnom stíhaní Mariana Kotlebu za šeky, ktorými sme pomohli chudobným. Samotnému Marianovi Kotlebovi však doposiaľ ešte nič doručené nebolo. To znamená, že buď príslušníci polície na politickú objednávku vynášajú informácie médiám alebo si médiá vymýšľajú. Ak si myslíte, že Vás sa to netýka, tak si predstavte, že napríklad o výsledkoch vášho vyšetrenia by lekár informoval najskôr médiá a až potom Vás.

Čo by ste mu na to povedali?!

http://www.naseslovensko.net/tlacove-konferencie/trestne-stihanie-mariana-kotlebu-za-pomoc-chudobnym/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.