Je dôvodom koaličnej krizy aj dohoda R. Fica s J. C. Junckerom o zmene postoja Slovenska k migračnej kríze?

Slovensko zmení prístup k utečencom a stane sa ”solidárnou krajinou EÚ.“ Fico potrebuje ”lásku z Bruselu,” píše portál Politico
Americký portál Politico informoval o údajnej dohode premiéra Slovenskej republiky Roberta Fica s predsedom Európskej komisie Jeanom-Claudom Junckerom ohľadom postoja Slovenska k migračnej kríze.

Predseda Jean-Claud Juncker sa údajne dohodol s Robertom Ficom na kompromise ohľadom postoja Slovenska k otázke migračnej krízy.

Portál dodal, že Fico by si týmto kompromisom zaistil ”lásku z Bruselu,” ktorá by mu padla vhod, pretože sa na Slovensku musí pozerať na ”na neonacistickú stranu v parlamente a na pravidelné opozičné protesty na uliciach kvôli prenájmu bytu od podnikateľa Ladislava Bašternáka, ktorý je predmetom vyšetrovania daňových podvodov.”

Autor článku sa taktiež snažil priblížiť, prečo sa predseda Junckner zameral práve na Slovensko. Podľa jeho slov má Maďarsko a Poľsko takpovediac nálepku „neposlušných krajín EÚ“ narozdiel od Slovenska, ktoré si získalo veľkú dôveru počas svojho európskeho predsedníctva.

V článku sa spomína aj Česká republika, o tú však už Junckner pravdepodobne stratil definitívne záujem, pretože podľa slov ministra vnútra Milana Chovanca Česká republika odmietne prijať utečencov a krajinu ešte taktiež čakajú voľby, ktoré podľa predpokladov vyhrá Andrej Babiš, ktorý sa viackrát tvrdo vyjadril proti nariadeniam z Bruselu.

K týmto informáciám sa pre portál HNonline.sk vyjadrila aj hovorkyňa predsedu vlády Beatrice Szabóová, tá označila tieto správy za ”dezinformácie”, pretože premiér sa jasne vyjadril, že názor na kvóty nikdy nezmeníme.

Samuel Poništ
http://www.hlavnespravy.sk/slovensko-zmeni-pristup-k-utecencom-stane-sa-solidarnou-krajinou-eu-fico-potrebuje-lasku-z-bruselu-pise-portal-politico/1085970

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.