Keď hlúpoť kvitne: Berlín chce zaviesť na verejných toaletách pisoáre pre ženy. + Je toto najväčší marketingový trapas všetkých čias? Letecká spoločnosť chcela podporiť dúhové pochody, nechtiac však znázornila nefunkčnosť “homosexuálnych” bezpečnostných pásov

Špecialista na sanitárny dizajn uviedol, že unisexové pisoáre ušetria vodu.

BERLÍN. Úrady v nemeckom hlavnom meste Berlín zvažujú zavedenie pisoárov pre ženy na verejných toaletách. Všetky prevádzky, ktoré v súčasnosti majú iba pánske pisoáre, by podľa zamýšľaného opatrenia mali mať aj zariadenia upravené pre obidve pohlavia, informovala spravodajská stanica BBC.

Zámerom tohto kroku je podľa radnice ukázať inovatívnosť nemeckej metropoly a riešiť rodovú rovnosť na verejných toaletách. Zatiaľ nie je ešte jasné, či túto možnosť prijmú samotné berlínske ženy.

S návrhom prišla vláda spolkovej krajiny Berlín, ktorú momentálne kontroluje ľavicová koalícia, pripomína britské médium.

Budúce toalety budú musieť mať i dobrú viditeľnosť vchodu, riadne osvetlený exteriér, núdzový alarm, ako aj nediskriminačné piktogramy.

Špecialista na sanitárny dizajn Mete Demiriz uviedol, že unisexové pisoáre ušetria vodu, pretože podľa výskumov ženy na verejných toaletách splachujú počas jednej návštevy až trikrát.

https://svet.sme.sk/c/20624682/berlin-chce-zaviest-na-verejnych-toaletach-pisoare-pre-zeny.html

 

 

Je toto najväčší marketingový trapas všetkých čias? Letecká spoločnosť chcela podporiť dúhové pochody, nechtiac však znázornila nefunkčnosť “homosexuálnych” bezpečnostných pásov

Holandská letecká spoločnosť KLM Royal Dutch Airlines pred pár dňami na sociálnych sieťach zverejnila príspevok, ktorým chcela vyjadriť podporu nadchádzajúcemu pochodu Gay Pride v Amsterdame. Svojím príspevkom však paradoxne nemohla lepšie vysvetliť, prečo vzťahy medzi homosexuálmi dobre nefungujú Fotografia, ktorou chcela letecká spoločnosť podporiť dúhové pochody LGBTI, no v skutočnosti názorne vysvetlila, prečo vzťahy LGBTI nefungujú

V príspevku zobrazuje tri typy bezpečnostných pásov (z ktorých len jeden reálne existuje) v dúhových farbách.

Prvé dva majú rovnaké zakončenia – jeden so “ženskými” koncovkami, druhý s “mužskými”. Tretí je klasický bezpečnostný pás – s “mužskou” a “ženskou” koncovkou. Nad fotografiu spoločnosť uviedla: “Nezáleží na tom, s kým si klikneš”. No v skutočnosti záleží. Okrem toho, že v prvých dvoch prípadoch dokonca ku “kliknutiu” ani nedôjde, je neuveriteľné, že práve letecká spoločnosť banalizuje technické detaily, ktoré sú život zachraňujúce.

Prvými dvoma pásmi zjavne nie je možné sa pripútať, dokonca predstavujú potenciálne nebezpečenstvo a s takýmito pásmi by v skutočnosti lietadlo nemohlo ani vzlietnuť kvôli ohrozeniu pasažierov. Je zjavné, že jedine tretí typ s “komplementárnymi” koncovkami plní svoju funkciu a reálne chráni pasažierov. Fotografia vyvolala úsmevné reakcie ľudí, jeden z nich Rick Canton fotografiu okomentoval nasledovne: “Leťte spoločnosťou Royal Dutch Airline, kde vašou jedinou šancou na prežitie pádu lietadla je pripútať sa “heterosexuálnym spôsobom”.

Na internete sa v reakcii na marketing spoločnosti objavili vtipné koláže s podobným odkazom, aký vyslala KLM. Vysvetľujú, kedy lietadlo môže letieť a kedy nie

 

Podobnú medvediu službu pred časom urobil LGBT hnutiu aj slovenský poslanec za SAS Juraj Droba, keď názorne prirovnal skákanie na trampolíne s chromou nohou k požiadavkam LGBTI hnutia.

Povedal vtedy: “Verím tomu, že v rámci možností by sa ľudia mali byť sami schopní rozhodovať o svojom živote, bez toho, aby im iní diktovali, ako by mali žiť. Ja som sa napríklad rozhodol s mojou chromou nohou, že si trochu zaskáčem na trampolíne a túto slobodu mi nikto nevezme”, na čo sa začal hompáľať na trampolíne, čím však len ukázal, že na nej predsalen v takom stave nevie skákať “normálne”. Spoločnosti KLM Royal Dutch sa každopádne možno poďakovať. Tak ako Juraj Droba pomohla svetu názorne pochopiť prirodzený zákon.

Marína Kovačičová

http://www.hlavnespravy.sk/je-toto-najvacsi-marketingovy-trapas-vsetkych-cias-letecka-spolocnost-chcela-podporit-duhove-pochody-nechtiac-vsak-znazornila-nefunkcnost-homosexualnych-bezpecnostnych-pasov/1096026

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.