Bratislava – útok na rodinu. Komunistka Patakyová na podporu LGBTI na úrade vyvesila dúhovú vlajku. + Otvorené spovede, ktoré rozdelia Slovensko! + Ombudsmanka vystúpila na Dúhovom Pride, SNS je pobúrená.

Bratislava – útok na rodinu
Ombudsmanka Patakyová chce prísť v sobotu osobne podporiť sodomistický dúhový pochod a dokonca vyvesila dúhovú vlajku na úrad ombudsmana čím drzo zneužila úrad ombudsmana.
Most-híd ju prezentoval pred voľbou ako kresťanku, dokonca aj „konzervatívny portál“ Postoj ju prezentoval ako prijateľnú kandidátku na ombudsmana na rozdiel od katolíckeho disidenta Antona Čulena, ktorého Postoj označil za neprijateľného … Pritom Patakyová je kovaná komunistka pred čím varovali mnohé „konšpiračné weby“ a teraz sa ukázalo o čo ide, dúfam, že sa po tomto mnohým opäť otvoria viac oči a začnú sa zaujímať o to čo sa skutočne deje …

http://www.magnificat.sk/zjavenie-kralovnej-pomoci-15-augusta-2017-na-hore-svatodusnica-vyrocie/

Anton Čulen: Boh stvoril človeka na svoj obraz ako muža a ženu, a povedal im, ploďte sa, množte sa, naplnte zem a podmante si ju.  Pán Boh nestvoril ani dvoch mužov, ani dve ženy, pretože tí dvaja spolu nikdy nesplodia žiadne dieťa.


Účastníci Dúhového pochodu vs. ich odporcovia: Otvorené spovede, ktoré rozdelia Slovensko!

Z roka na rok sa pochod teší väčšej popularite. Tento rok sa na ňom zúčastnilo do 3-tisíc ľudí. (Podla organizátorov do 2 000-poznámka redakcie) 
Zdroj: mah
Neodradilo ich ani zlé počasie. V Bratislave sa v sobotu konali dve rozdielne akcie. Zatiaľ čo na 7. ročníku Dúhového pochodu na podporu práv gejov a lesbičiek sa stretli tisícky ľudí, na pochod za tradičné rodiny prišlo len pár desiatok osôb. (Podľa niektorých médií sa podujatia zúčastnilo viac ako 1000 ľudí -poznámka redakcie). 
Napriek rozdielnym hodnotám sa obišli bez násilností a konfliktov. Slovensko na rozdiel od Česka nezaviedlo inštitút registrovaných partnerstiev osôb rovnakého pohlavia. Gejovia a lesbičky tak dlhodobo upozorňujú na nedostatočnú právnu úpravu párov, ktoré u nás nežijú v manželskom zväzku. Nový Čas si od účastníkov pochodov vypočul rozličné názory.

Za tradičné rodiny

Benjamín Kosnáč, 47 rokov, Bratislava

– Na tomto pochode som prvýkrát, keďže som pôsobil v zahraničí. Ako katolíckeho kňaza môj život formuje Biblia, ktorá učí, že treba milovať aj ľudí vyznávajúcich tradičné hodnoty, ale aj tých zvyšných. Vo Svätom Písme sa však jednoznačne píše, že rodina má svoj základ v manželstve, ktoré je medzi mužom a ženou. Rodina je pre mňa základnou bunkou spoločnosti.

Anton Čulen, 52 rokov, Bratislava

– Boh stvoril muža a ženu, aby naplnil zem. Pán Boh nestvoril ani dvoch mužov, ani dve ženy, pretože tí dvaja spolu nesplodia žiadne dieťa. Dúhový pochod označujem za vzburu proti bohu, lebo idú meniť (Boží) poriadok. Ja proti homosexuálom nič nemám, treba odsudzovať hriech a nie hriešnika. Mám veľa známych, ktorí sú inak orientovaní, no nejdú s tým na verejnosť. Keď je aj niekto homosexuál, má to držať medzi sebou.

Zdroj: mah
Rodina Martišovičovcov, Šenkvice

– Tešíme sa, že môžeme byť na takejto akcii a vyjadriť radosť z rodiny. Na tomto pochode sme už tretíkrát. Tento pochod neberieme ako reakciu na Dúhový pochod, aj to sú ľudia, aj pre nich svieti a vychádza slnko. My sa za nich modlíme, aby pocítili božiu lásku a boží dotyk. Aj im patrí tento svet.

Za homosexuálov

Natália Kimličková (20), Záhorie

– Na tento pochod som prišla preto, aby som ukázala, že sa nemám za čo hanbiť. To, že som iná, som zistila v 13 rokoch, keď som hrala s chlapcami futbal a nepáčili sa mi. Mamina hneď vedela, že som nejaká iná a otec až do mojich 18-ich rokov dúfal, že sa zmením, no potom to prijal. Ľudia by nás mali viac chápať a správať sa k nám ako k normálnym ľuďom.

Michal (27) Bratislava

Nacistické, rasistické a extrémistické logá a nápisy na pochode polícia samozrejme nerieši

– Nad tým, že som iný, som sa musel veľmi veľa zamýšľať, trvalo mi to roky. Nemal som s tým našťastie veľký problém, väčšina ľudí to brala v poriadku. Hlúpe narážky si veľmi k telu nepripúšťam. Na Slovensku by to však mohlo byť trošku lepšie, aj keď sa to pomaly hýbe. Na túto akciu som prišiel preto, aby som ukázal, že sme takí ako všetci ostatní.

Dúhový Pride v Bratislave: B-Komplex či známy politik v tričku, ktoré hovorí za všetko!

Matia Lednická (33), Bratislava

– Situácia sa vo veľa veciach z roka na rok lepší. V Bratislave je to určite jednoduchšie ako v iných mestách. Veľa ľudí z trans komunity nedokáže byť úplne priehľadnými, nech sa oblečú ako chcú, takýchto ľudí budú súdiť. Nikdy to nezmizne úplne, no čím viac sa s nami budú ľudia rozprávať, čím viac nás budú vidieť, budú chápať, že nám nejde o nič viac, ako o to žiť šťastný život.

Zdroj: mah

Gejovia a lesbičky rozhádali politikov

Politik Boris Kollár napísal pred pár dňami pod kontroverznú fotku dvoch mužov v maskách a obojkoch tvrdú kritiku. „Je to zvrátené. Nesúhlasím s tým, a nemienim to v uliciach rešpektovať, ani nič podobné. Dúhový pochod! Tolerancia k tomuto? Nikdy! Oni patria do ústavu a nie na ulicu,“ uviedol Kollár.

Keď ho Nový Čas k tejto téme oslovil, tak sa bránil. „Nie som proti Dúhovému pochodu. Som proti takýmto prejavom úchylnosti. Mne neprekáža, keď je niekto gej alebo lesba,“ vyjadril sa. Kollára podporila aj poslankyňa NR SR Martina Šimkovičová (45), ktorá Dúhový pochod na sociálnej sieti zatratila. „Čo dosiahnete maškarným plesom, ktorý predvádzate, kde pohoršujete slušných ľudí a deti nemravnosťou?“ napísala bývalá moderátorka.

Podobne reagoval aj podpredseda SNS Jaroslav Paška, ktorý skritizoval ombudsmanku Máriu Patakyovú. „Predvádzanie sa verejnej ochrankyne práv na PRIDE, pochode LGBTI komunity, za mlčania (tichého súhlasu) Úradu vlády SR či verejne deklarovaná podpora Mosta-Híd pre takéto správanie sa ombudsmanky je nielen poburujúce, ale nám tiež otvorilo nový, zásadný ideologický konflikt vnútri koalície,“ napísal Paška.

Pochod proti korupcii je aj proti európskym „cigánom“?

Po Paškovom útoku sa Patakyová nedá odradiť: Na podporu LGBTI si na úrade vyvesila dúhovú vlajku

Béla Bugár Paškovi odkázal, že podobné vyjadrenia „svedčia o jeho mentálnej vyspelosti“. Homosexuálnej komunity sa zastala aj ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská. „Naša ústava chráni práva a dôstojnosť každého človeka.

Bez ohľadu na to, či patrí k väčšine, alebo k niektorej z menšín. Všetci sme ľudia a občania toho istého štátu. A už vôbec by v nej nemalo mať miesto zneužívanie menšín na politické ciele,“ odkázala. Samotná ombudsmanka vystúpila na pochode aj s prejavom. „Ochrana základných práv a slobôd naráža na rôzne prekážky.

Ignorovanie takýchto párov je neakceptovateľné. Keď dve ľudské bytosti žiadajú ochranu svojho partnerského vzťahu, s tým by sme na Slovensku nemali mať problém,“ povedala ombudsmanka za súhlasného potlesku prítomných. Na pochode sa zúčastnil aj liberál Martin Poliačik.

ĎAKUJEME ZA VÁŠ HLAS
Účastníkov Dúhového pochodu
25%
Účastníkov pochodu Za tradičné rodiny
75%

https://www.cas.sk/clanok/584956/ucastnici-duhoveho-pochodu-vs-ich-odporcovia-otvorene-spovede-ktore-rozdelia-slovensko/

 

Nový spor v koalícii: Ombudsmanka vystúpila na Dúhovom Pride, SNS je pobúrená

Na Dúhovom Pride hovorila ombudsmanka Mária Patakyová, že Slovensko nerešpektuje práva homosexuálov, SNS to považuje za porušenie koaličnej dohody.
Patakyová na Dúhovom Pride, na ktorom sa zúčastnilo do dve tisíc ľudí, vyhlásila, že ochrana základných práv homosexuálov naráža na prekážky. „Napríklad pri poskytovaní informácií v nemocniciach alebo v školách o deťoch či partneroch. Nemali by sme mať pochybnosti o tom, či je z hľadiska ochrany práv každého človeka prípustné, ak partneri nemajú právo dozvedieť sa o zdravotnom stave partnerky alebo partnera,“ uviedla.
Verejná ochrankyňa práv vidí riešenie týchto každodenných situácií v zákonnej úprave. „Všetko však závisí od racionálneho postoja zákonodarcov,“ povedala. Vníma, že situácia okolo LGBTI komunity rozdeľuje spoločnosť. Vzťah medzi osobami rovnakého pohlavia podľa nej nie je pochopený. Verejnosť by sa o to mala snažiť, myslí si.

Povedala tiež, že „Slovenská republika je v situácii, keď nerešpektuje práva párov rovnakého pohlavia,“ a že „ignorovanie práv rovnakopohlavných párov je dnes už neakceptovateľné. Verím, že v našej spoločnosti už nie je pochybnosť, že túto situáciu je potrebné riešiť.“

Patakyová sa tiež vyjadrila k situácii okolo vyvesenej dúhovej vlajky na okne jej úradu. Rozčúlilo to stranu SNS, vyzvala ju, aby vlajku stiahla. „Zvesím ju až po skončení Dúhového Pride, nedala som ju na priečelie budovy k slovenskej vlajke,“ uviedla. Za svojím rozhodnutím si stojí, „pretože je nestranná“. Podľa organizátorov by na Dúhovom Pride malo byť do 2000 ľudí.

Podpredseda SNS Jaroslav Paška aj dnes na svojom Facebooku ostro kritizoval Patakyovú, ale aj premiéra Roberta Fica: „Keď v roku 2016 veľvyslanec SR vyvesil dúhovú vlajku na budovu Zastupiteľstva SR v Budapešti predseda vlády SR Robert Fico vyhlásil, že „považuje za neadekvátne a neprijateľné, aby na budove zastupiteľstva Slovenskej republiky v zahraničí okrem vlajky Slovenskej republiky a Európskej únie boli vyvesené akékoľvek iné vlajky alebo znaky podporujúce ktorúkoľvek ideológiu, náboženstvo alebo minoritné skupiny ľudí“ a že „podobným neprijateľným excesom treba predchádzať“ Keď po roku ombudsmanka Mária Patakyová vyvesila takú istú dúhovú vlajku na budovu Verejného ochrancu práv SR a cez facebook krivo obvinila Slovensko, že komunite LGBTI nezabezpečuje plnú ochranu práv jej členov, predseda vlády SR Robert Fico sa NEOZVAL…,“ napísal Paška.

Podpredseda SNS ďalej napísal, že ich Patakyová hlboko sklamala, keďže poslanci SNS ju volili v parlamente. „Predvádzanie sa verejnej ochrankyne práv na PRIDE, pochode LGBTI komunity, za mlčania (tichého súhlasu) Úradu vlády SR, či verejne deklarovaná podpora Mostu-Híd pre takéto správanie sa ombudsmanky (ktoré je v kolízii s dohodami z koaličnej zmluvy) je nielen poburujúce, ale nám tiež otvorilo nový, zásadný ideologický konflikt vo vnútri koalície – otázku plnenia rozličných požiadaviek LGBTI. Súdny človek rýchlo pochopí, že je asi málo pravdepodobné, aby chcel tandem SMER-SD a Most-Híd takýmto provokatívnym vyvolaním nového ideologického konfliktu stabilizovať súčasnú vládnu zostavu. Zdá sa preto, že tu bude iný plán.“

Z dovolenky sa ozval aj predseda SNS Andrej Danko: „„Je vaša vec, ak idete na pochod ako fyzická osoba, ale úrad ombudsmanky nepatrí komunite LGBTI. Jediná zástava, ktorá môže byť na úrade, je štátna zástava a zástava Európskej únie. Zneužívate tým svoju právomoc. Ak tak neurobíte, musíme konštatovať, že ste oklamali a sklamali Slovenskú národnú stranu.“

https://www.postoj.sk/26229/ombudsmanka-na-duhovom-pride-slovensko-nerespektuje-prava-homosexualov

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Názory, komentáre, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.