Revizor rasista?

———- Správa poslaná ďalej ———-
Od: Anton Culen 
Dátum: 6. októbra 2017, 23:34
Predmet: Sťažnosť na postup revizora MHD
Komu: vnutorna.kontrola@dpb.sk
Kópia: SITA , tasr , Tv Markíza , tvlux@tvlux.sk, TV Markíza , Správy JOJ , redakcia@sme.sk, hlavnespravy@hlavnespravy.sk, redakcia@banoviny.sk, urad@vlada.gov.sk, vlpnm@nrsr.sk, milan_mazurek@nrsr.sk, „Jurinová, Erika (asistent)“ , obcan@mindop.sk, „Hrnko, Anton (asistent)“ , marian_kotleba@nrsr.sk, upv@nrsr.sk, rastislav_schlosar@nrsr.sk, Anton Selecký

Včera 5. 10. 2017 asi tak cca 18. 40 – 45 hod. som išiel autobusom č. 84 (je možné, že to bola aj 83) z Halovej ulice v Petržalke smerom do mesta. Na zastávke nastúpil do prednej časti autobusu aj muž s kapucňou na hlave.

Nastúpili aj nejakí štyria Rómovia v montérkach a jeden starší pán, ktorý hromžil na muža s kapucňou, že čo je toto za spôsob, aby sa niekto takto maskoval ako zločinec. Vyzeralo to, že ho musel dobre poznať. Rómovia boli zrejme zo stavby budovy Petržalka City, ktorá je hneď oproti zastávke a zostali štát na mieste pre invalidov oproti dverám. Autobus bol skoro plný.
Ako sa autobus pohol, tak si muž dal dole kapucňu, vytiahol odznak revízora a začal kontrolovať cestovné lístky. Keď prišiel k spomínaným Rómom, tak lístok mu ukázal len jeden starší Rom v montérkach. Ostatní traja mu žiadny doklad neukázali. No revízor napriek tomu pokračoval ďalej v kontrole ostatných cestujúcich, ako keby sa vôbec nebolo nič stalo. Bolo mu zrejme jasné, že spomínaní traja Rómovia mu aj tak nezaplatia a tak sa pobral k cestujúcim so „svetlejšou pokožkou“ smerok k vodičovi, kde by skôr vybral nejakú tu pokutu.

Na ďalšej zastávke (Dvory) traja Rómovia hneď ako sa otvorili dvere autobusu bleskovo vyskočili von a utiekli.
Keď sa potom autobus znovu pohol smerom k Auparku, tak sa revízor vrátil k tomuto staršiemu pánovi (Rómovi) v montérkach, ktorý cestovný lístok držal stále v ruke a začal mu dohovárať, že ty ostatní traja utiekli… V autobuse boli určite dvaja revízori, lebo spomínaný revízor na zastávke pri Starom rozhlase pri vystupovaní zakričal: „Karol môžme“ a vystúpil von z autobusu.

No potom by bolo lepšie, aby revízori nechodili vôbec, keď majú šikanovať a pokutovať likvidačnou pokutou len „biele“ osadenstvo autobusov.

Načo je nám takáto spravodlivosť. Potom sa čudujeme, že občania volia ĽSNS.

A. Čulen

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.