Český expremiér Gross sa ospravedlňoval. Tvrdí, že prijal Krista

Stanislav Gross priznal, že nehovoril pravdu o financovaní svojho luxusného bytu. Na čele vlády bol v rokoch 2004 až 2005.
PRAHA. Bývalý predseda českej vlády Stanislav Gross sa pre pripravovaný dokumentárny film o českých premiéroch otvorene vyjadril o tom, že vo vrcholovej politike nekonal vždy úprimne a že nehovoril pravdu o financovaní svojho luxusného bytu, čo ho stálo funkciu.
Úryvky z programu odvysielala v nedeľu Česká televízia v relácii 168 hodín.
Gross pôsobil v záberoch pochudnuto a zúbožene a občas mal problémy s výslovnosťou. Okrem iného sa zveril, že prijal Krista.
Informácie priniesol portál Novinky.cz.

„Nerobil som iba dobré veci“
„Všetkým vám, ktorí ste mi pred x rokmi dôverovali, a potom ste mali pocit, že som vás sklamal, vám sa naozaj ospravedlňujem. Je to niečo, čo cítim ako nutnosť, aby to zaznelo a šlo zo mňa von,“ povedal.
Gross odišiel z vysokej politiky pred deviatimi rokmi aj pre nevyjasnené financovanie luxusného bytu za 4,2 milióna českých korún, čo vtedy vysvetľoval údajnou pôžičkou od príbuzného.
„Určite nemôžem povedať, že by som bol človek, ktorý by robil iba dobré veci. Len veci, o ktorých by som bol schopný s čistým svedomím povedať, že to boli čisté veci. To proste pravda nie je. A myslím si, že kto robí vrcholovú politiku, tak ak chce byť úprimný, toto povedať nemôže,“ vyhlásil Gross s narážkou na svoj známy billboardový slogan „Myslím to úprimne“.
Bleskovo zarobil milióny
Gross, ktorý bol premiérom od júla 2004 do apríla 2005, pokračoval: „Keby som sa vtedy nebál otvorene priznať, že som ten byt financoval z poslaneckých náhrad, vyhol by som sa tomu, že som sa zamotal do takých poloprávd a lží. A ja to beriem tak, že som bol potrestaný za to, že som nehovoril pravdu.“
Po odchode z politiky vyvolal pozornosť médií ešte raz, keď bleskovo zarobil desiatky miliónov korún obchodom s akciami firmy Moravia Energo.

http://www.sme.sk/c/7184343/cesky-expremier-gross-sa-ospravedlnoval-tvrdi-ze-prijal-krista.html#ixzz30CPIXeGn

Tento obsah bol zaradený v Slovania, Správy, Zahraničné. Zálohujte si trvalý odkaz.