Dokáže to Kiska ? Výjde konečne Slovensko a jeho diplomacia z doby historického tabu v máji 2019 ?

Stefanikovo lietadlo po katastrofe
Každý rok si 4. mája pripomíname výročie smrti generála Milana Rastislava
Štefánika. Určite oprávnene sa ozývajú hlasy, že namiesto špekulácií, ako zomrel, by
sme mali Štefánikovo dielo nanovo preštudovať. Analyzovať. Vyvodiť z neho závery
pre našu budúcnosť. Je to nádherná úloha pre slovenských intelektuálov. Pre
historikov je tu však iná. Všetky vyspelé štáty sveta podrobujú exhumácii kostrových
pozostatkov svojich dejateľov. Preto by bolo načase pristúpiť k exhumácii aj
Štefánika.
M.R. Stefanik
Dokáže to Kiska ? Výjde konečne Slovensko a jeho diplomacia z doby historického tabu v máji 2019 ?

Tak ako niekoľko rokov na Slovensku kde ešte dodnes nie je vyšetrené a potrestané zavlečenia syna prezidenta Michala Kováča mladšieho do cudziny, vražda Roberta Remiáša, či študenta Tupého, vraždy právnika Valku, rôznych ekonomických kriminalít typu Nástenkový tender, Emisie s garážovou firmou Interblue group, tak aj po 95 rokoch pre zahmlené Slovensko ostáva v ústach predsedov vlád a prezidentov Slovenska vražda Milana Rastislava Štefánika len haváriou lietadla Caproni nad Ivánkou.

Ak sa nič nestane o 5 rokov neskôr a nepolitický prezident SR Andrej Kiska vystúpi na Bradlo a prednesie reč k stému výročiu úmrtia M.R.Štefánika – spomenie po 100 rokoch od tej udalosti konečne slovenské sloveso zostrelenie ? Spomenie to pred českou a maďarskou delegáciou ?

Stefanikove pozostatky

Je jasné, že M.R. Štefánik nezahynul strelou Taliana, Nemca Rusa, Poliaka či Japonca ,a jeho lietadlo len tak z ničoho nič sa zrútilo tesne pred pristátím nad Bratislavou 4. mája 1919.

V ten deň V. Šrobár odišiel do Skalice sadiť lipku a na letisku v Bratislave nebola nastúpená čestná rota, ani hudba a ani zástupcovia armády. Štefánika nevítali ako prvého ministra národnej obrany.

O tom, že generál Štefánik bol zavraždený, niet dnes ani najmenšieho sporu. Našiel sa o tom dokument podpísaný vtedajším najvyšším úradníkom ministerstva spravodlivosti Dr. Lányim. Tento dokument bol vlastne obsahom celého množstva iných dokumetov a protokolov. Vzal ich Dr. Eduard Beneš.

Češi pripúštali zostrelenie, ale vraj sa to stalo nešťastnou náhodou, vraj vojaci si poplietli lietadlo označené červeno- bielo-zelenou farbou, ktorá je farbou Talianska, ale aj Maďarska. Lenže v Maďarsku vtedy používali farbu červenú, komunistickú a nie národnú.

K návratom späť a k Zločinu vo fundamente od Konštantína Čulena /Dokumenty o zavraždení gen. M.R. Štefánika /

M. Mydlo

Stále živé otázniky o smrti Milana Rastislava Štefánika

PRAVDA OSLOBODZUJE

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy. Zálohujte si trvalý odkaz.