Rektor Katolíckej univerzity rezignoval pre spory s akademickým senátom + 40 000 ľudí v Ríme na „Pochode za život“

Tadeus Zasepa
Veľký kancelár Katolíckej univerzity v Ružomberku Bernard Bober podržal vo funkcii koncom decembra odvolaného rektora Tadeusza Zasępu. Rektor po niekoľkých mesiacoch rezignoval.

RUŽOMBEROK. Dlhodobý konflikt medzi rektorom Katolíckej univerzity v Ružomberku Tadeuszom Zasępom a Akademickým senátom univerzity vyvrcholil rezignáciou rektora. Zasępa odchádza z funkcie po šiestich rokoch.

Rozpory medzi rektorom a akademickým senátom vyústili koncom uplynulého roku. Senátori odvolali Zasępu, ale s jeho odchodom nesúhlasil veľký kancelár, košický arcibiskup Bernard Bober. Rektor zostal vo funkcii, ale konflikt pokračoval.

Zasępa prirovnal situáciu na univerzite k biblickej udalosti, keď ľud kričal „Ukrižuj, ukrižuj ho…!“

Útočili na rektora?
Odchádzajúci rektor tvrdí, že senátori ignorovali výsledky vnútornej kontroly potvrdené nezávislým audítorom na Pedagogickej fakulte, čím sa podľa neho usilovali legalizovať nezákonné konanie.

Zasępa obvinil akademický senát, že neprerokúvaním alebo odmietaním predkladaných materiálov znefunkčňuje univerzitu.

http://www.sme.sk/c/7192784/rektor-katolickej-univerzity-rezignoval-pre-spory-s-akademickym-senatom.html

Rím: 40 000 ľudí na „Pochode za život“

Rím-Vatikán, 04.05.2014 (KAP) 016 971 – Odporcovia potratu z celého sveta sa v nedeľu zišli v Ríme na „Pochode za život“. Podľa údajov organizátorov na demonštrácii proti usmrcovaniu nenarodeného života a eutanázii sa zúčastnilo 40 000 ľudí. Pápež František účastníkov pochodu pozdravil po nedeľnej modlitbe Anjel Pána na Námestí sv. Petra.
„Ďakujem za vaše nasadenie, bojujte ďalej,“ privolal tisícom ľudí na námestí.
Protestný pochod viedol od námestia Piazza della Repubblica cez centrum Ríma na Námestie sv. Petra. Zúčastnil sa ho aj kardinál Raymond Leo Burke, prefekt Apoštolskej signatúry – najvyššieho súdneho dvora Rímskej kúrie. –zg-

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.