Kastler: Áno krížu – nie Schulzovi! + Švajčiarsko povedalo: DOSŤ!

Kriz vo svetle

Kastler: „Schulz je za Európu chladných technokratov – my sme za Európu hodnôt!
Práve v kríze dôvery potrebuje Európa pravý kresťanský hodnotový základ.“

Norimberg-Brusel, 17.5.2014 (kath.net/pl) 017 025 – „Nesmierne sklamanie“ prejavil známy nemecký kresťanský europoslanec Martin Kastler, (z norimberskej CSU) z vyjadrení špičkového kandidáta v eurovoľbách, Martina Schulza, vzhľadom na kríž vo verejnom priestore:
„Tu ukazuje politik SPD Schulz opäť raz svoju pravú tvár – jemu a jeho súdruhom v SPD čo do európskej politiky nedôverujem ani na milimeter – aj zo skúsenosti!“ Europoslanec Kastler to uviedol v tlačovom vyhlásení.

Sklamaný však Kastler nebol zo Schulza iba pri téme „kríž“, ale aj v otázkach ochrany života a bio-etiky, v obhajobe manželstva a rodiny, ako aj v mnohých iných kresťanských témach „sú Schulz a jeho súdruhovia na míle ďaleko od našej kresťanskej línie“. Schulz sa zasadzuje za „Európu chladných technokratov – my za Európu hodnôt!“ Práve v pretrvávajúcej kríze dôvery potrebuje Európa „pravý kresťanský hodnotový základ“, povedal Kastler, ktorý je aj hovorcom Centrálneho výboru nemeckých katolíkov (ZdK).

Schulz nedávno v televíznej debate žiadal, že verejný priestor musí byť vzhľadom na náboženské symboly „neutrálny“. Pretože v Európe „existuje riziko veľmi konzervatívneho hnutia“, proti ktorému treba v zmysle nediskriminácie podľa Schulza „bojovať“.
Špičkový kandidát SPD za to zožal prudké protestné reakcie. Ilse Aignerová (CSU), bavorská viceprezidentka, kritizovala v novinách „Münchner Merkur“, že Schulz prejavuje „v zásade nedostatočnú úctu voči náboženskému presvedčeniu“. Označila za „nehoráznosť stavať kríž na roveň so spiatočníckymi extrémne konzervatívnymi hnutiami“. Bavorský premiér Horst Seehofer (CSU) pre „Münchner Merkur“ povedal:

„Som z Martina Schulza nesmierne sklamaný, odvrátenie sa od kresťanského charakteru Európy formovaného stáročia je pre CSU úplne neprijateľné.“
Aj Alois Glück, predseda Centrálneho výboru nemeckých katolíkov (ZdK), pre tieto noviny povedal: „Vykázanie náboženstva do súkromného priestoru je odpad od celej histórie vývoja európskeho kultúrneho prostredia a ja to musím pociťovať ako provokáciu.“ Glück označil Schulzove slová ako „veľmi závažné vyjadrenie názoru, ktoré sa od doterajšieho nábožensko-politického postoja SPD v Nemecku radikálne odkláňa“. Vyjadril obavy, že tým sa prejavuje úsilie o európsku kompetenciu v tejto oblasti.
Protest prišiel aj od Dávida Müllera, krajinského zástupcu Evanjelického kruhu CDU Baden-Württemberg. Pre kath.net povedal:

„Či pán Schulz už úplne zabudol, aký hlboko siahajúci pozitívny vplyv malo kresťanstvo predovšetkým aj v sociálnej oblasti? Európa sa nedá oddeliť od kresťanskej viery. A tak to má aj zostať!“
Profesor štátneho a cirkevného práva Stefan Mückl označil v interview pre Dómske rádio priradenie kríža ku konzervatívnym prúdom ako „úžas vzbudzujúce vnímanie veci“. Pretože „náboženstvo a všeobecne základné práva nemajú nič od činenia so základným politickým postojom. Praktizovanie základného práva nie je ani konzervatívne, ani liberálne, ani sociálnodemokratické či socialistické. Je to proste a jednoducho praktizovanie základného práva, ktoré prislúcha každému.“ A je aj „nesporné, že Európa je kresťanská“. V EÚ sa „viac ako 80 percent obyvateľov hlási ku kresťanskej viere, či už je to katolícke, protestantské alebo pravoslávne vyznanie“. „Okrem toho EÚ môže pôsobiť iba vtedy, ak má kompetencie vzhľadom na tzv. vecný stav. A je celkom jasné, že kompetencie na vzťah štátu a Cirkvi nie sú v oblasti únie, ale zostávajú v kompetencii členských štátov.“ –zg-

Ostrá kritika M. Schulza od CDU a CSU kvôli jeho výpovedi o kríži

Berlín, 19.5.2014 (kath.net/KNA) 017 024 – Nemecké kresťanské strany CDU a CSU ostro kritizovali špičkového kandidáta SPD v eurovoľbách, Martina Schulza, za jeho požiadavku odstrániť náboženské symboly z verejných priestorov. Generálny sekretár CSU Andreas Scheuer ho v pondelok v časopise «Welt» označil ako «nebezpečenstvo pre náboženskú toleranciu»:

„Nielen, že Schulz chce urobiť z verejných priestorov zóny bez kríža – on vidí dokonca za tým ´riziko veľmi konzervatívneho hnutia? A proti tomu sa musí bojovať´? Schulz tým stigmatizuje kresťanské symboly. On je nebezpečenstvom náboženskej tolerancie v Európe,“ povedal Scheuer.
Jeho kolega z CDU Peter Tauber zdôraznil: «Kresťanstvo nikdy nebolo konzervatívne, ale vždy pokrokové hnutie.»

Šéfka krajských skupín CSU Gerda Hasselfeldtová vyjadrila presvedčenie, že kresťanská symbolika tvorí Európu:

„Kto chce v Európe vypudiť kresťanské symboly z verejných priestorov, popiera identitu Európy. Európa je a zostane kontinent s kresťansko-židovskými koreňmi. To smerodajne formuje identitu Európy. Každý, kto nesie zodpovednosť, si toho musí byť vedomý.“

Schulz prekračuje svoje kompetencie
CDU a CSU obviňujú Schulza okrem toho, že prekračuje svoje kompetencie. Pretože príslušné úpravy sú v kompetencii členských štátov. «Schulz svojimi výpoveďami ukazuje svoje pravé zmýšľanie o Európe bez koreňov a bez súradníc, o Európe duchovnej voľnosti a byrokratických zásahov», povedal Scheuer. Tauber ho zasa označil ako byrokrata: «Tým pán Schulz zjavuje, že je presne tým, čím predstiera, že nie je: a síce európskym byrokratom.» -zg-

 

Svajciarsky kriz

Švajčiarsko povedalo: DOSŤ! 
Kto nerozumie signálu referenda zo Švajčiarska, tak je nahluchlý, a zaspal dobu. Tá správa
má pre Slovensko, ale aj pre civilizovanú Európu hodnotu zlata. Vo Švajčiarsku po referende zavedú kvóty a pri hľadaní práce dostanú Švajčiari prednosť pred cudzincami, pred imigrantami. Švajčiari zastavili masové prisťahovalectvo v osemmiliónovej krajine, kde už žije 23 percent prisťahovalcov.

Pýtate sa prečo sa to stalo? Koncepcia globalizmu a
neoliberalizmu sa začína rúcať ako domček z karát. Kvóty pre prisťahovalcov, iniciovala
krajne pravicová Švajčiarska ľudová strana. „Je to víťazstvo konzervatívneho Švajčiarska
nad liberálnym Švajčiarskom,“ povedal pre švajčiarsku televíziu SRF Claude Longchamp.
Tak ako európski a americkí liberáli nemajú mieru v otázke LGBT, tak si začali dovoľovať aj moslimi vo Švajčiarsku.

Prvou veľkou skúškou pre Európanov bola požiadavka dobudovať
minarety v mešitách. Obyvatelia mali možnosť názor demonštrovať v referende, ktoré sa
skončilo v neprospech moslimov, keď hlasovalo proti stavbe minaretov vyše 57 percent
občanov. Moslimi sa potom zamerali na švajčiarsku národnú vlajku, keď chceli Švajčiarsku
konfederáciu prinútiť, aby upustila od symbolu bieleho kríža na červenom pozadí.

Vie si dakto z vás predstaviť, že by tento symbol Švajčiarska, zmizol z kultúrnej a civilizovanej Európy?
Prívrženci islamu však nie sú prví, ktorým švajčiarska vlajka leží v žalúdku. Iniciatíva prišla
už v minulosti zo strany chorvátskeho imigranta Ivicu Petrušića, ktorý zastáva post
podpredsedu združenia prisťahovalcov Secondos Plus. Na margo súčasnej vlajky povedal:
„Kríž nezodpovedá súčasnému multikultúrnemu Švajčiarsku“. Jeho kroky vzápätí nasledovali
organizácie, prevažne moslimov z Turecka a Albánska.

Sylvia Flückiger z konzervatívnej
Švajčiarskej ľudovej strany (SVP) povedala, že požiadavky moslimov sú v krajine
neakceptovateľné: „Ide o niečo neprijateľné, s vlajkou neplánujeme nijaké zmeny. Ak budú
požadovať ešte viac, zmeníme ústavu“. Marianne Binder, hovorkyňa Kresťanských
demokratov: „To je presne to, čo nám chýbalo – zmena vlajky! Naša vlajka reprezentuje
švajčiarsku identitu, je pozvánkou pre tých, ktorí chcú byť našou súčasťou… dokonca aj
prisťahovalci“.

Spomínate si ako chcel dajaký odkojenec Kontajnera meniť slová slovenskej
štátnej hymny, ktorá bude v marci oslavovať 170. rokov vzniku? Kedy a aký chorý
opovážlivec príde s návrhom, aby sme z vlajky odstránili cyrilomedodský dvojkríž? Iste sa
pamätáte na výrok vplyvnej nemeckej kancelárky Angely Merklovej o tom, že „multi-kulti“ je
mŕtva! Príliv trockizmu, multikulti, tzv. political correctness, gender dosiahol vrchol v rokoch 2010 – 2012 a prichádza krivka úpadku.

Dajako nevychádzajú ani tzv. revolúcie všetkých farieb, arabské jari, a ani na Ukrajine boxér Kličko s vylágrovanou hlavou nič nedosiahne… Vzbura Švajčiarov je odkazom pre nás: Nenechajme sa vydierať! Iste si pamätáte slávny výrok austrálskej premiérky Gilardovej. Tak si to skúsme zrátať. Prečo získavajú vplyv nacionalisti Geerda Wildersa v najdemokratickejšom Holandsku, prečo v Belgicku zvíťazili flámski nacionalisti Berta De Wevera? Prečo sa zmnožuje vplyv Marine Le Pennovej vo Francúzsku, prečo sú stotisícové demonštrácie proti LGBT v Paríži? Prečo chce premiér Cameron v Británii obmedziť prílev Rómov z východnej Európy? Prečo získava na strednom Slovensku voličskú podporu Marián Kotleba? Hľadajte si odpoveď sami v sebe populisti, neoliberáli a trockisti z Kontanjera na Smeti! Odpoveď prichádza najmä zo Švajčiarska, kde občania v slobodnom referende povedali rozpínavosti neoliberalizmu svoje DOSŤ!

Počúvame správy o tom, že sa v Európskej únii pripravuje legislatíva o realokácii (o direktívnom určení!) imigrantov v rámci EÚ. Ako to napísal bloger: “ V praxi to bude znamenať že do Talianska dopláva 200 Afričanov a nikým nevolený úradník rozhodne, že 40 z imigrantov pôjde napr. na Slovensko, lebo ich máme málo. Slovensko dostane na usadenie každého imigranta sumu od 6000 do max 10 000 eur. Geniálny spôsob ako ničiť a rozkladať identitu národa.“ Víťazstvo v referende vo Švajčiarsku má nedozierny význam. Rúca sa vám to, milí globalisti a neoliberáli, rúca…

Drahoslav Machala

Tento obsah bol zaradený v Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.