Slováci nezastavili v Británii adopciu svojich detí párom homosexuálov. + V Nórsku zatkli matku a odobrali jej deti, pretože vraj “upiekla len lacnú tortu”

JUVENILE-JUSTICE-facebook-1240x830
Slováci nezastavili v Británii adopciu svojich detí párom mužov

Rodičia zo Slovenska nedokázali vo Veľkej Británii zabrániť tomu, aby ich dvoj a štvorročného syna adoptoval tamojší homosexuálny pár.

Informoval o tom server BBC. Deti boli ponúknuté na adopciu kvôli obavám, ktoré vyvolával spôsob výchovy ich slovenskými rodičmi rómskeho pôvodu. Tí ale varovali, že deti budú vyrastať v odtrhnutí od svojej rodiny a koreňov. Prípad sa dostal pred britský vrchný súd.

Počas rokovaní zaznelo, že starší súrodenci oboch chlapcov mali problémy s dochádzkou, zostávali bez dozoru, občas sa objavovali vonku špinaví a zanedbaní a ich otec vraj pripustil, že ich bil.

Sudkyňa dospela k záveru, že rodičia nie sú schoptní svoj ​​spôsob výchovy detí zmeniť, a rozhodla, že obaja malí chlapci by mali byť adoptovaní. Adopcia by sa však mala uskutočniť „citlivo vzhľadom k ich potrebám a identite“.

Rodičia, ktorí sú podľa britských médií katolíckeho vyznania a rómskeho pôvodu, ale tvrdia, že súčasný plán nechať deti vychovávať párom dvoch mužov toto nespĺňa. Uvádza, že katolícki biskupi na Slovensku sobáše osôb rovnakého pohlavia odsúdili a rómska komunita homosexualitu neuznáva. Úrady v grófstve Kent na juhovýchode Anglicka obvinili zo sociálneho inžinierstva, pretože sa vraj ich deti pokúša premeniť na anglických príslušníkov strednej triedy.

Podľa Rodinného súdu, ktorý je súčasťou vrchného súdu Anglicka a Walesu, však dvojica nemá na odvolanie žiadny právny základ. Predseda Rodinného súdu James Munby pritom podľa BBC konštatoval, že záležitosti musia posudzovať podľa anglického práva a s ohľadom na „zásady slušných mužov a žien v súčasnej anglickej spoločnosti“. Slovenská dvojica sa odvoláva na Európsky súd pre ľudské práva v Štrasburgu.

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/318727-slovaci-nezastavili-v-britanii-adopciu-svojich-deti-parom-muzov/

Deti slovenských Rómov gayom nevezmú, adopcia v Anglicku prebehne

BRATISLAVA. Rodina Sakajtovcov zo Slovenska už nezabráni adopcii svojich dvoch synov homosexuálnym párom vo Veľkej Británii.
Chlapcov vo veku dva a štyri roky nevráti Rómom z Michalovec ani prípadný úspech pred Európskym súdom pre ľudské práva v Štrasburgu.

Rodičia sa tam odvolali po piatkovom verdikte Rodinného súdu v Londýne, ktorý adopciu odklepol.
Zástupkyňa Slovenska pred ESĽP Marica Pirošíková vraví, že možnosti rodiny sú už obmedzené.
„Súd môže priznať finančné odškodnenie, nemá však právomoc rušiť vnútroštátne rozhodnutia,“ hovorí Pirošíková.

Úrady odobrali Rómom pred dvomi rokmi štyri najmladšie deti pre zanedbanie výchovy, otca britská sociálka obviňovala aj z toho, že deti bil. Ladislav Sajakt to pre SME poprel.
„Britská jurisdikcia je v tomto prípade prvoradá,“ hovorí aj Andrea Cisárová z nášho Centra pre medzinárodnú ochranu práv a detí mládeže.

Proces adopcie je podľa nej na ostrovoch nezvratný. Hovorí, že Sakajtovci sa sami rozhodli prísť do Anglicka a musia rešpektovať tamojšie zákony. Pred dvomi dňami ešte verila, že sa deti podarí priviezť na Slovensko.

http://romovia.sme.sk/c/7217485/deti-slovenskych-romov-gayom-nevezmu-adopcia-v-anglicku-prebehne.html#ixzz32zEC6xrr

V Norsku děti odebírají kvůli „špatnému“ dortu dieťa

Palcuce dieťa

Matce odebrali 3 děti, protože k narozeninám svému dítěti upekla příliš obyčejný sváteční dort. Oznámily to centrální norské noviny „VG“.

2. května 2014 byl opublikován článek, že Barnevarn (dětská policie Norska) spěšně a bez předchozího upozornění „zachránila“ děti před touto nedbalou matkou.

V Norsku je potřeba, aby domácí dort byl z více než jednoho druhu čokolády, aby na něm byly disneyovské postavičky, a také musí mít 12.000 a více kalorií, prohlásila ministryně Norska pro záležitosti týkající se dětí, Solveig Horneová.

A tato matka si v nejbohatší zemi na světě dovolila upéci příliš primitivní dort pouze z jednoho druhu čokolády. Proto matku zatkli a všechny její 3 děti předali norským adoptivním rodičům…

http://www.magnificat.sk/2014/05/norsko-zatkli-matku-a-odobrali-jej-deti-pretoze-vraj-upiekla-len-lacnu-tortu/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Správy, Zahraničné. Zálohujte si trvalý odkaz.