Útok na RTVS: Tvrdá kritika od bývalého šéfa kvôli Kormúthovej!

Kormuthovej sa zastal a exriaditel stv
BRATISLAVA – Búrlivé reakcie! Prípad Kristíny Kormúthovej (28), ktorá bola za súkromný status s rasistickým podtónom vyhodená z RTVS, vyvolal doslova búrku. Mnohí ľudia, vrátane ministra kultúry Mareka Maďariča (48), si myslia, že verdikt bol príliš krutý. Podobný názor má aj bývalý šéf verejnoprávnej televízie Igor Kubiš. A pri jeho prezentácii si rozhodne nekládol servítku pred ústa.

Zaslúžila si vyhadzov?! To je otázka, ktorú v súvislosti s Kristínou Kormúthovou rieši celé Slovensko. Moderátorka vo svojom súkromnom statuse na sociálnej sieti použila tvrdšie slová na adresu Rómov a hneď prišla v RTVS o prácu.

Aj samotný minister kultúry Marek Maďarič sa vyjadril, že by v jej prípade zvolil jemnejšiu formu trestu. Rovnaký názor zastáva tiež Igor Kubiš, ktorý šéfoval STV od decembra 1996 do novembra 1998. Predtým v rovnakej inštitúcii pracoval na pozícii moderátora a má s verejnoprávnou televíziou dlhoročné skúsenosti. „Vy chudáci z RTVS, máte šťastie, že už nie som riaditeľom, vás by som v prvom rade všetkých z televízie vyhádzal a Kormúthovú by som tam práveže nechal!” nekládol si servítky pri písaní na sociálnu sieť.

K problému by evidentne pristupoval skôr z ľudskej stránky, keďže moderátorka výrazy s rasistickým podtónom použila po tom, ako spoluobčana tmavšej pleti prichytila pri krádeži. „A tá naša ‚úžasná‛ prokuratúra by sa už mohla konečne začať zaoberať nie nejakými výrokmi o cigáňoch, ale práve tou hrozivou kriminalitou našich ‚ukrivdených‛ cigáňov! Farizeji,” ukončil svoj príspevok Kubiš.

V Mlynskej doline tieto jeho slová odmietli komentovať. „Predmetná záležitosť je pre RTVS uzatvorená ukončením spolupráce s moderátorkou,” uviedol pre topky.sk hovorca Juraj Kadáš.

http://www.topky.sk/cl/100313/1403035/Utok-na-RTVS–Tvrda-kritika-od-byvaleho-sefa-kvoli-Kormuthovej-

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Správy. Zálohujte si trvalý odkaz.