Pápež František pripustil, že skončí predčasne ako Benedikt XVI.

Benedikt XVI. a Frantisek images (1)
Benedikt urobil veľké gesto. Urobím to isté, čo on, vyhlásil populárny pápež. V papamobile chodiť odmieta.
RÍM. Pápež František nemá v pláne používať bezpečnostné auto, keďže mu jeho vlastnosti bránia pri priamom styku s veriacimi. Vyjadril sa tak v rozhovore pre španielsky denník La Vanguardia.
Populárna hlava katolíckej cirkvi zároveň priznala, že v jeho prípade je taktiež pravdepodobné predčasné opustenie postu podobne, ako to pred rokom urobil jeho predchodca Benedikt XVI.
Práve on veľmi často využíval služby takzvaného papamobilu, ktorý vedenie cirkvi zaviedlo do častejšieho užívania po atentáte na jeho predchodcu Jána Pavla II. O jeho život sa v roku 1981 v Ríme pokúsil turecký atentátnik.
„Pamätám si, že v Brazílii mi poskytli uzavretý papamobil, ale nemôžem sa predsa zdraviť s ľuďmi a vravieť im, že ich milujem v konzerve od sardiniek, aj keď je zo skla. Pre mňa je to stena. Pravdou síce je, že sa mi môže stať hocičo, ale postavme sa k veci priamo: v mojom veku už nemám, čo stratiť. Viem, že sa mi niečo môže stať, no je to v rukách Božích,“ povedal.
„Benedikt urobil veľké gesto. Urobím to isté, čo on: požiadam Boha, aby ma osvietil, keď príde ten moment a povedal mi, čo mám urobiť. On mi to určite povie,“ dodal pápež.
František si ihneď po svojom marcovom zvolení za v poradí 266. hlavu katolíckej cirkvi získal srdcia veriacich po celom svete svojím otvoreným prístupom a odmietaním životného štýlu, ktorý k pontifikátu tradične patrí.

Katolíckych duchovných vyzýva na zrieknutie sa luxusu, na priamy kontakt s veriacimi a pomoc ľuďom v núdzi.
Nástupca Benedikta XVI. sa stal vôbec prvým juhoamerickým pápežom a taktiež prvým vyvoleným spomedzi rádu jezuitov.

http://www.sme.sk/c/7237381/frantisek-pripustil-ze-skonci-predcasne-ako-benedikt-xvi.html#ixzz34hdIQTAg

Tento obsah bol zaradený v Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.