Aktuálna správa: NRSR presunula hlasovanie o zákaze práce počas nedieľ a štátnych sviatkov

azn
KDH logo
logo KOZ SR
NR SR dnes na žiadosť predkladateľov (Júliusa Brocku a Alojza Přidala) na zmenu zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonníka práce v znení neskorších predpisov o rozšírenie zákazu práce, ktorou je predaj tovaru konečnému spotrebiteľovi (maloobchodný predaj) počas nedieľ a štátnych sviatkov, presunula hlasovanie na septembrovú schôdzu.

Zápas o hodnoty na Slovensku sa neskončil

Prejdime od slov k činom. Pod petíciu za prijatie zákona na ochranu nedele už chýba zozbierať len cca 30 000 podpisov.

Vyzývame vládu, všetkých ľudí dobrej vôle, vedenie supermarketov, stavebné firmy, fyzické aj právnické osoby, občianske združenia, cirkevné spoločenstvá, kresťanské inštitúcie, odborové organizácie, zamestnanecké zväzy, politické strany, ale aj hnutia a združenia spoločenského, politického a kultúrneho života na Slovensku, aby aj oni podľa svojich možnosti a schopností upozornili rôznymi akciami na ochranu nedele a na hodnotu nedeľného a sviatočného pokoja a o pomoc pri petícii za prijatie zákona na ochranu nedele na Slovensku.

Poslanci Július Brocka, Alojz Přidal, Alojz Hlina, Štefan Kuffa, J. Mikloško, J. Hudacký, J. Mičovský atď. statočne v NR SR bojujú za dôstojné pracovné podmienky, zosúladenie pracovného a rodinného života, ale aj právo zamestnancov aspoň na jeden deň odpočinku po celotýždennej práci a spravodlivú mzdu. Nedeľu potrebuje každý jeden človek. Nedeľa je pre všetkých občanov Slovenskej republiky a EÚ. Nenechajme ich v tomto zápase za hodnoty samotných a vyjadrime zákonu na ochranu nedele svoju podporu.

Všetky potrebné informácie o petícii za prijatie zákona na ochranu nedele v NR SR

Petičný hárok si stiahnite TU:

Z NR SR Anton Čulen

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Správy, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.