Sudca v Austrálii navrhuje uznať incest a pedofíliu za „prijateľné pre spoločnosť“

Australia
Podľa sudcu Neilsona, porota nemôže nájsť nič odsúdeniahodné v intímnych vzťahoch medzi bratom a sestrou, alebo medzi dospelým a dieťaťom
Ilustračné fotoIlustračné foto

Austrálska verejnosť a najmä organizácie pre ochranu detských práv sú pobúrené nedávnym vyhlásením okresného sudcu Harryho Neilsona. Ten totiž verejne vyhlásil, že moderná spoločnosť musí koniec koncov prestať vnímať incest a pedofíliu ako tabu, rovnako, ako aj práva homosexuálov sú dnes uznávané v omnoho väčšej miere, ako to bolo v 50 až 60-tich rokoch minulého storočia.

Podľa sudcu Neilsona, porota nemôže nájsť nič odsúdeniahodné v intímnych vzťahoch medzi bratom a sestrou alebo medzi dospelým a dieťaťom. Rovnako, ako bolo ťažké dosiahnuť, aby svojho času spoločnosť uznala homosexuálne vzťahy, ktoré boli považované za zvrátené, a teraz mnohí tieto vzťahy pokladajú za úplne normálne. Informuje australský denník Fairfax Media.

Služobník spravodlivosti vysvetlil, že jedným z hlavných dôvodov, prečo je incest tabu, je to, že z takýchto vzťahov sa môžu narodiť deti s vážnymi genetickými vadami. Avšak podľa sudcu, ani to nie je skutočne vážny dôvod, pretože v dnešnej dobe existujú účinné antikoncepčné tabletky, a okrem toho, nie sú zakázané potraty.

Toto silné vyhlásenie sudca Neilson urobil už v apríli, keď súd prejednával prípad 58-ročného Austrálčana, ktorý bol obvinený z opakovaného znásilňovania mladšej sestry. Obžalovaný sa priznal k znásilneniu dievča v roku 1973 a 1974, keď mala 10 rokov. Avšak, v analogickom prípade z roku 1981, keď už mala obeť 18 rokov, násilník svoju vinu nepriznal. Sudca Neilson vymeral obvinenému najnižší možný trest.

V reakcii na to predstaviteľ jednej z austrálskych charít, ktorá sa zaoberá deťmi, ktoré boli vystavené sexuálnemu násiliu, požadovala zosadiť sudcu z funkcie. „Toto sú silne poburujúce vyhlásenia. Čo za verdikt vyniesol tento sudca? Myslím si, že naša spoločnosť si zaslúži, aby ostatní právnici nezdieľali tieto názory,“ uviedol šéf organizácie Hattie Johnson.

Podľa zástupkyne iného fondu na ochranu práv detí v dnešnej spoločnosti existuje veľa rôznych mýtov a množstvo nebezpečných, zakorenených názorov, o ktorých je nutné hovoriť a proti ktorým treba bojovať, aby už nikto nikdy nepočul poburujúce slová, aké si dovolil vysloviť sudca Neilson.

jf

http://www.hlavnespravy.sk/sudca-v-australii-navrhuje-uznat-incest-a-pedofiliu-za-prijatelne-pre-spolocnost/301217

Tento obsah bol zaradený v Správy, Zahraničné. Zálohujte si trvalý odkaz.