Kardinál Schönborn, Conchita Wurstová a dekadencia Európy

Viedeň, 22.8.2014 (IK Nachrichten) 017 331 – Rakúsky spevák Thomas Neuwirth ako transvestita Conchita Wurstová vyhral v máji 59. spevácku súťaž Eurovízie v Kodani. K tým, čo sa z tohto úspechu tešili, bol aj rakúsky kardinál Christoph Schönborn. „V pestrej Božej záhrade“ existujú aj ľudia, ktorí sa cítia ako to druhé pohlavie, „a tí si zasluhujú našu plnú úctu, náš rešpekt ako ľudia“, citovali noviny „Die Tagespost“ (17.5.2014) viedenského arcibiskupa.

Presne o dva týždne neskôr sa kardinál Schönborn vyjadril ku škandalóznemu plagátu s nahým hemafroditom (dvojpohlavnou osobou) k akcii „Life Ball“ nasledovne:

„Vtedy aj dnes – Rím ako Európa – obrovský blahobyt, ktorý priťahoval a priťahuje nevyhnutne masy ľudí z chudobnejších krajín. Vtedy aj dnes – pokles pôrodnosti a prestarnutosť obyvateľstva, oslavovanie násilia, vtedy hry gladiátorov, dnes násilie v počítačových hrách a žiaľ aj v realite. Vtedy aj dnes -mnohí prisťahovalci, ktorí sa tešia zo slobody, blahobytu, bezpečia, zo všetkého, čo im vo vlasti chýbalo. Súčasne však boli ľudia vtedy šokovaní z dekadencie a nemravnosti Ríma. A mnohí naši prisťahovalci a nielen moslimovia, sú dnes pohoršení mnohým, čo sa v Európe oslavuje ako veľká sloboda, ako napríklad skutočne nepríjemný plagát k akcii Life Ball.

Aká dekadentná je Európa? Nepochybne sa nachádza v hlbokej kríze. Európa stráca na význame.“

Čo sa týka porovnania Európy s antickým Rímom, má kardinál Schönborn nepochybne pravdu. Zdá sa však, že nechápe, že fenomén „Conchita“ je súčasťou tejto dekadencie a nemravnosti v dnešnej Európe. –zg-

 

USA: Arcidiecéza Oklahoma City žaluje satanistov

Oklahoma City, 22.8.2014 (kath.net/jg) 017 330 – Arcidiecéza Oklahoma City (USA) vzniesla žalobu na súd proti organizátorom čiernej omše. Tá sa má konať v septembri v konferenčnom centre v Oklahoma City. Žalobou chce arcidiecéza dosiahnuť vydanie konsekrovanej Hostie, ktorá sa má pri tejto satanistickej akcii znesvätiť.

Obžalovaní sú Adam Daniels a skupina „Dakhma of Angra Mainyu“. Daniels vystupuje od r. 2010 ako organizátor satanistických podujatí v Oklahoma City. Okrem toho je registrovaným páchateľom sexuálnych trestných činov. Konsekrovanú Hostiu dostal poštou od priateľa, ako povedal Daniels pre rôzne médiá a ohlásil, že v rámci čiernej omše ju chce znesvätiť a zničiť.

Oklahomská arcidiecéza odôvodňuje svoju žalobu okolnosťou, že každá konsekrovaná Hostia patrí Cirkvi. Laici ju smú rozdávať iba so súhlasom miestneho biskupa a za určitých podmienok. Pomocní rozdávatelia svätého prijímania majú iba za určitých pastoračných podmienok povolené vynášať Hostiu mimo priestoru kostola. Satanisti preto mohli dostať Hostiu do vlastníctva iba nepovolenými prostriedkami, uvádza sa v žalobe.

V Oklahome sa už dvíha stále väčší odpor proti sláveniu čiernej omše. Mary Fallonová, guvernérka štátu Oklahoma, označila podujatie vo vyhlásení ako „odpudzujúce zosmiešňovanie katolíckej viery“. A 50 000 ľudí už podpísalo petíciu na internete proti tomuto satanistickému podujatiu. –zg-

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.