Moslimka dala vyhodiť z autobusu rodinu: Obvinila ich z rasizmu, kvôli rozprávke pre chorú dcérku!

Moslimka ich dala vyhodit z autobusu
Prípad, ktorý pobúril
LONDÝN – Celá Británia diskutuje o prípade, ktorý sa stal neďaleko mesta Rotherham. Mladá rodina bola označená za rasistov po tom, ako vraj v autobuse spievala rasistickú pesničku. To sa nepáčilo moslimke a sťažovala sa vodičovi, ktorý ich za to vyhodil.
Moslimka ich dala vyhodit z autobusu 2
Minulý týždeň sa v Británii horúčkovito debatovalo o príbehu mladej rodiny, ktorá bola vyhodená z autobusu preto, že rodičia spievali svojej pätnásťmesačnej autistickej dcérke pesničku z kreslenej seriálovej rozprávky Prasiatko Pepina.

Moslimka, ktorá cestovala v rovnakom autobuse na trase zo Sheffieldu do Doncasteru, si to ale vyložila po svojom. Pieseň o prasacej rodinke a chrochtanie v nej totiž vzhľadom na to, že bravčové mäso je v islame zakázané, začali urážať jej vieru. Žena, ktorá mala na sebe hidžáb (šatka zakrývajúca vlasy, pozn. red.) sa išla sťažovať vodičovi autobusu, aby mladú rodinu nechal vyhodiť. Na obrovské prekvapenie Nicka Barnfielda a jeho priateľky Sarah Cleavesovej ich dva kilometre pred domom naozaj požiadal, aby vystúpili. Vraj nechcel mať žiadne problémy.

„Boli sme v rozpakoch. Neurobili sme predsa nič zlé, len sme sa snažili utíšiť našu dcérku Heidi. Vtom k nám ale podišla jedna pani a začala byť agresívna. Povedala, že sme nezodpovední rodičia a rasisti. Ľudia na nás pozerali, akoby sme sa previnili niečím strašným. Bolo to veľmi ponižujúce,“ povedal Nick.

Hovorca spoločnosti First potvrdil, že mladý pár vystúpil z autobusu po tom, ako sa rozprával s ázijskou cestujúcou, tvrdí však, že vodič ich nevyhodil von kvôli rasizmu. „Bezpečnostné kamery zachytili, ako pán Branfield vystúpil z autobusu. A taktiež je na nich vidno rozhovor medzi vodičom, ženou ázijského pôvodu a pánom Branfieldom, ktorý podal sťažnosť. Pokiaľ ide o to, čo v rozhovore odznelo, momentálne to prešetrujeme a a sme v kontakte s pánom Branfieldom,“ uviedol hovorca First.

http://www.topky.sk/cl/13/1427593/Moslimka-dala-vyhodit-z-autobusu-rodinu–Obvinila-ich-z-rasizmu–kvoli-rozpravke-pre-choru-dcerku-

Tento obsah bol zaradený v Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.