Chudoba v Nemecku: Mesačne menej než 979 eur pre jednočlennú domácnosť. Pre rodiny s dvoma deťmi je to 2056 eur!!

Chudoba v Nemecku: Mesačne menej než 979 eur pre jednočlennú domácnosť
36323125_720(1)
V Nemecku je chudobou ohrozených 16,1 percenta obyvateľov, teda okolo 13 miliónov ľudí. Oznámil to nemecký štatistický úrad na základe údajov za rok 2013. V roku 2008 hrozila bieda 15,2 percenta nemeckej populácie.
Podľa únijných štatistík začína v Nemecku chudoba pri čistom mesačnom príjme jednočlennej domácnosti 979 eur, pre rodiny s dvoma deťmi mladšími ako 14 rokov je to 2056 eur. Únijná definícia hovorí, že chudobný je ten, kto má k dispozícii menej ako 60 percent priemerného príjmu obyvateľstva svojej krajiny.

Z údajov štatistického úradu vyplýva, že nebezpečenstvo chudoby sužuje obzvlášť ženy, samoživiteľky, osamelých ľudí a nezamestnaných. Vo všetkých vekových skupinách sú pritom biedou ohrozené viac ženy ako muži. Pre porovnanie, podľa údajov z roku 2013 žije v 28 krajinách Európskej únie pod hranicou chudoby 16,7 percenta obyvateľov.

http://openiazoch.zoznam.sk/cl/150019/Chudoba-v-Nemecku-Mesacne-menej-nez-eur-pre-jednoclennu-domacnost

 

Obyčajní hovoria o zvrátenosti: Bývalí eštébaci majú dôchodky vyššie ako ich obete!

BRATISLAVA – Opozičné poslankyne Národnej rady (NR) SR Erika Jurinová a Janka Šípošová (obidve OĽaNO) navrhujú plošné 50-% zdanenie výsluhových dôchodkov bývalých príslušníkov Štátnej bezpečnosti (ŠtB). Zároveň navrhujú tieto peniaze použiť na jednorazové odškodnenie politických väzňov, prípadne ich manželiek či manželov.

Uvedené zmeny obsahuje návrh novely zákona o protikomunistickom odboji, ktorým sa zároveň má upraviť aj zákon o dani z príjmov. Plánujú ho predložiť na najbližšiu schôdzu parlamentu. Jurinová upozornila, že na Slovensku sa ani 25 rokov po Nežnej revolúcii neodstránila zvrátenosť vyplácania výsluhových dôchodkov príslušníkom ŠtB. „Títo ľudia majú dnes vyššie dôchodky ako ich obete. Chceme túto zvrátenosť napraviť,“ priblížila zámer novely na dnešnej tlačovej konferencii Jurinová.

Aj podľa Šípošovej je tento stav nespravodlivý. „Tí, čo v minulosti trpeli, dôsledky prenasledovania znášajú doteraz. Majú nízke dôchodky aj preto, že nemohli pracovať alebo neskôr pracovali na slabo platených miestach,“ podotkla Šípošová. Obidve predkladateľky chcú pre svoju novelu získať podporu aj u kolegov z opozície, ale i z vládnej strany Smer-SD. Počet bývalých príslušníkov ŠtB eviduje Ústav pamäti národa (ÚPN). Ak by návrh poslankýň prešiel v parlamente, údaje o počte bývalých príslušníkov ŠtB, ktorí poberajú výsluhové dôchodky, by mal Sociálnej poisťovni (SP) poskytnúť práve ÚPN. Podľa slov Jurinovej by sa mohla novela dotknúť približne 1000 až 1300 poberateľov.

http://www.topky.sk/cl/100535/1434401/Obycajni-hovoria-o-zvratenosti–Byvali-estebaci-maju-dochodky-vyssie-ako-ich-obete-

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné. Zálohujte si trvalý odkaz.