Slogan vyzývajúci na kresťanofóbiu: „Jediný kostol, ktorý osvetľuje, je ten, ktorý horí“

Expozícia pod názvom „skutočne užitočná znalosť“

„Jediný kostol, ktorý osvetľuje, je ten, ktorý horí“… znie to zvláštne, ale tento slogan, je jedným z „umeleckých“ diel expozície madridského múzea Museo National Centro de Arte Reina Sofia. Múzeum je verejno-právnou inštitúciou zameranou na moderné a súčasné umenie.
Exponát-na-výstave-Zápalky-s-nápisom-Jediny-kostol-ktorý-osvetľuje-je-ten-ktorý-horý
Exponát na výstave. Zápalky s nápisom: Jediný kostol, ktorý osvetľuje, je ten, ktorý horí
Od 29. októbra až do 9. februára 2015 majú návštevníci múzea zhliadnuť expozíciu pod názvom „skutočne užitočná znalosť“ na ktorej participovalo argentínske feministické hnutie „Mujer públicas.“
Jedným z exponátov je krabička zápaliek s uvedeným sloganom a obrázkom horiaceho kostola. Podľa francúzskeho spravodajského portálu christianophobie.fr, ktorý mapuje neustále sa množiace prejavy nenávisti voči kresťanom vo Francúzsku, ale i vo svete, práve tento slogan sa objavil na mnohých kostoloch vo Francúzsku a v Španielsku.
Pod sloganom je umiestnená výzva „Prispejte“… Portál komentoval túto správu slovami „Je škandálne, že verejná inštitúcia vydáva za umenie to, čo je obyčajnou provokáciou a za umeleckú slobodu výzvy ku kresťanofóbii.

Katarína Hanzlíková

http://www.hlavnespravy.sk/slogan-jediny-kostol-ktory-osvetluje-je-ten-ktory-hori/419877

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.