Pápež odsúdil eutanáziu, interrupcie a umelé oplodnenie. Žiada uplatnenie výhrady vo svedomí

Podľa Františka je hnutie za asistovanú samovraždu príznakom súčasnej kultúry vyraďovania.
VATIKÁN. Pápež František v sobotu odsúdil hnutie presadzujúce právo na smrť a povedal, že pokladať eutanáziu, ktorá je v skutočnosti hriechom proti Bohu a Stvoreniu, za dôstojný akt, je v skutočnosti „prejavom falošného súcitu“.
Informovala o tom agentúra Reuters.

Svaty Otec
Okrem eutanázie pápež odsúdil aj interrupcie, umelé oplodnenie in vitro(alebo „vedecké vytváranie detí“) a výskum zárodočných kmeňových buniek (alebo „využívanie ľudských bytostí na laboratórne pokusy v mene údajnej záchrany iných ľudí“)

„Je to zahrávanie sa so životom. Vyvarujte sa ho, pretože je to hriech proti Stvoriteľovi, proti Bohu Stvoriteľovi,“ povedal František vo Vatikáne členom Asociácie talianskych katolíckych lekárov.
Podľa pápeža je hnutie za asistovanú samovraždu príznakom súčasnej „kultúry vyraďovania“, ktorá chorých a starých pokladá za zbytočnú spoločenskú príťaž.
František lekárov vyzval, aby v záujme presadzovania náuky cirkvi o dôstojnosti života postupovali odvážne a robili nepopulárne rozhodnutia, aj keby si to vyžadovalo uplatnenie výhrady vo svedomí.
Začiatkom tohto mesiaca vatikánski bioetici odsúdili ako „trestuhodnú“ asistovanú samovraždu mladej Američanky Brittany Maynardovej, ktorá trpela nevyliečiteľnou rakovinou mozgu, a svoje rozhodnutie podstúpiť eutanáziu zdôvodňovala túžbou dôstojne zomrieť.

http://www.sme.sk/c/7496544/papez-odsudil-eutanaziu-interrupcie-a-umele-oplodnenie.html?ref=trz

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.