Švajčiarske zariadenia pre seniorov budú musieť vykonávať eutanáziu. Žiadna výhrada svedomia

Zákonný spôsob eutanázie v zariadeniach pre seniorov
Kultúra smrti nestrpí odpor! Švajčiarsky kantón zákonným spôsobom vnútil všetkým vládou financovaným zariadeniam pre seniorov, aby svojim klientom poskytli službu eutanázie. Informáciu zverejnil portál Life News.
DIGITAL CAMERA
Drvivá väčšina zákonodarného zboru švajčiarskeho kantónu Neuchâtel (ktorý leží na západe Švajčiarska, na hranici s Francúzskom, žije tu prevažne francúzsky hovoriace obyvateľstvo) nariadila, aby vládou financované zariadenia pre seniorov umožnili propagáciu skupinám, ktoré poskytujú služby asistovanej samovraždy.

Žiadna výhrada svedomia
Nariadenie zároveň neumožňuje riaditeľom zariadenia nariadenie odmietnuť na základe výhrady svedomia. Podľa informácii Swiss.info jedinou výnimkou je možnosť vyberať si klientov, ktorí budú v zariadení umiestnení, keďže individuálne nezávislosť musí mať prednosť pred pravidlami zariadenia.
Rozhodnutím bude ovplyvnených približne 60 inštitúcii.

Žiadny odpor
Nové nariadenia zároveň určujú, že personál zariadenia pre seniorov nebude zasahovať do rozhodnutia pacienta zomrieť. Súčasne musí personál vyčleniť samostatnú miestnosť, v ktorej zamestnanci služby asistovanej samovraždy „pomôžu“ človeku zomrieť.
Predstavte si potenciálny vplyv na ostatných klientov. Predstavte si, že klienti vedia, že v ich zariadení pre seniorov je miestnosť, kde sa vykonáva eutanázia, píše Life News.
A predstavte si, že poznáte svojich opatrovateľov, ktorí musia spolupracovať pri eutanázii vás alebo vašich priateľov – pretože odpor nie je dovolený.

http://www.hlavnespravy.sk/svajciarske-zariadenia-pre-seniorov-budu-musiet-vykonavat-eutanaziu/440633

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.