Výroky Flašíkovej-Beňovej o „černokňažníkoch a starých chrapúňoch“ bude riešiť prokurátor

Výrokmi europoslankyne sa bude zaoberať krajský prokurátor
Generálny prokurátor Jaromír Čižnár rozhodol, že medializovaným vyjadrením europoslankyne za stranu Smer-SD Moniky Flašíkovej-Beňovej sa bude zaoberať krajský prokurátor.
Na-snímke-europoslankyňa-Monika-Flašíková-Beňová
Čižnár svojím postupom reagoval na podnet poslanca Jozefa Mikloška (KDH), ktorý počas 39. schôdze NR SR podal interpeláciu adresovanú premiérovi Robertovi Ficovi a generálnemu prokurátorovi.
Mikloško zaslal prokurátorovi aj list, v ktorom sa mu opätovne sťažoval na výrok Flašíkovej-Beňovej zverejnený na sociálnej sieti.

„Nuž, Boh ich vidí, chrapúňov starých,“ uviedla europoslankyňa
Europoslankyňa v čase konania synody o rodine zverejnila nasledujúci status: „Prekvapilo niekoho, že tí starí černokňažníci zasadali v princípe úplne zbytočne? A že celá synoda bola len sofistikovaný marketingový ťah slúžiaci na deklarovanie konzervativizmu a jeho moci medzi tými, ktorí kryjú pedofíliu, kokaín a Vatikánsku banku. Nuž, Boh ich vidí, chrapúňov starých.“
„Poslankyňa týmto výrokom urazila takmer tri štvrtiny obyvateľov Slovenska a ponížila katolícku cirkev, jej hierarchiu, najmä seniorov, keď ich nazvala starými chrapúňmi.“ Pri podobnej situácii bola moderátorka RTVS Kristína Kormúthová okamžite vyhodená z práce, uviedol tiež Mikloško.
Na parlamentnej schôdzi poslanec tiež upozornil na oblečenie europoslankyne v europarlamente počas tichej spomienky na pápeža Jána Pavla II.. Flašíková-Beňová prišla na akt v tričku Marilyn Monroe.

Trestné oznámenie
Šef prokuratúry posúdil list poslanca Mikloška ako trestné oznámenie na europoslankyňu pre podozrenie z trestného činu hanobenia národa, rasy a presvedčenia. „Z dôvodu príslušnosti bude Vaše podanie postúpené na ďalšie konanie a priame vybavenie prokurátorovi Krajskej prokuratúry Bratislava,“ uviedol v odpovedi Čižnár.
Na vyjadrenia Flašíkovej-Beňovej v tom čase prostredníctvom svojho hovorcu Jozefa Kováčika reagovala aj Konferencia biskupov Slovenska: „Sme zhrození, že Slovenskú republiku zastupuje v Európskom parlamente človek, ktorý neprejavuje úctu voči starým ľuďom a ľuďom s hlbokým náboženským presvedčením, ktorí sú pozitívnou súčasťou spoločnosti v SR i EÚ.“

http://www.hlavnespravy.sk/vyroky-flasikovej-benovej-o-cernoknaznikoch-a-starych-chrapunoch-bude-riesit-prokurator/443913

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.