Španieli masovo demonštrovali proti potratom

Nechýbali vlajky s nápisom Každý život sa ráta alebo Áno životu, nie umelému prerušeniu tehotenstva.
Spanielsko proti potratom
Desiatky tisícok Španielov sa dnes v Madride zúčastnili na masovej demonštrácii proti vykonávaniu potratov. Na protestnej akcii, na ktorej sa zúčastnili ľudia rôzneho veku z celej krajiny, nechýbali vlajky s nápisom Každý život sa ráta alebo Áno životu, nie potratom.

Predseda španielskej vlády pred voľbami spred troch rokov prisľúbil obmedzenie práva na potrat. Od pôvodného zámeru však napokon v septembri upustil kvôli nejednotnosti názorov španielskych ľudovcov. Minister spravodlivosti Alberto Ruiz-Gallardón, z ktorého dielne bola spomínaná úprava, na protest odstúpil.

Všeobecné právo na potrat v priebehu prvých 14 týždňov gravidity, ktoré je štandardom vo viacerých európskych štátoch (na Slovensku sa môžu deti zabíjať do 12 týždňa života), sa malo pôvodne nahradiť úpravou, v zmysle ktorej by umelé prerušenie tehotenstva prišlo do úvahy iba po znásilnení alebo lekársky potvrdenom ohrození fyzického alebo duševného zdravia matky.

Organizátori dnešnej demonštrácie požadovali od vlády návrat k reformným plánom a vyčítali jej nedodržanie volebných sľubov.

http://www.hlavnespravy.sk/spanieli-masovo-demonstrovali-za-obmedzenie-umeleho-prerusenia-gravidity/447305

Tento obsah bol zaradený v Správy. Zálohujte si trvalý odkaz.