Niekto zrejme nechce, aby ľudia na Slovensku prežili pokojný advent: Pápež František rehabilituje Róberta Bezáka, tvrdí Plus Jeden deň

Viac ako dva roky po odvolaní arcibiskupa Bezáka môže podľa denníka Plus Jeden deň nastať v kauze posun.
Robert Bezak v dokumentarnom filme
BRATISLAVA. Pápež František rehabilituje trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka, ktorého v júli 2012 odvolali z funkcie. Informuje o tom bulvárny denník Plus jeden deň.

„Čaká nás zvrat v kauze Bezák. Trnavský arcibiskup bude rehabilitovaný pápežom Františkom. Súčasný pápež má obrovský zmysel pre spravodlivosť a podľa toho bude aj konať,“ uviedol pre denník zdroj z katolíckej cirkvi.
O Bezákovej rehabilitácii hovoril už v januári rakúsky teológ Paul Zulehner. Podľa denníka nie je známy dátum, kedy by mal pápež arcibiskupa rehabilitovať.
Róbert Bezák bol z riadenia Trnavskej arcidiecézy odvolaný 2. júla 2012 na základe apoštolskej vizitácie zo začiatku roka 2012. Dôvod odvolania dodnes nie je známy. Zverejnených bolo iba 11 otázok, na ktoré musel Bezák odpovedať.

Od odvolania do súčasnosti sa arcibiskup Bezák snaží upozorňovať na nespravodlivosť svojej kauzy.
Takmer po dvoch rokoch od svojho odvolania, 26. júna tohto roka, sa na generálnej audiencii dostal až k pápežovi Františkovi, ktorému odovzdal list s informáciami o svojej kauze. Kauza sa odvtedy nepohla.
„Vatikán má svoje tempo. Pápež dohliada na všetkých biskupov, rieši väčšie problémy, musel sa sústrediť na synodu o rodine. Nedá sa preto čakať, že prípad biskupa z malej krajiny dá pred všetky ostatné problémy,“ vysvetlil pre denník Plus jeden deň jeho zdroj z katolíckej cirkvi.

http://www.sme.sk/c/7520163/papez-frantisek-rehabilituje-roberta-bezaka-tvrdi-plus-jeden-den.html?ref=trz

Bezáka Vatikán neomilostí, ľudia z jeho okolia o rehabilitácii nevedia
Viac ako dva roky po odvolaní arcibiskupa Bezáka sa opäť objavila informácia o jeho možnej rehabilitácii, zdroje z jeho okolia ju nepotvrdili.

BRATISLAVA. Ľudia blízki kňazovi Robertovi Bezákovi v sobotu popreli pre SME informácie bulvárneho denníka Plus jeden deň, podľa ktorých pápež František bývalého trnavského arcibiskupa rehabilituje.

Bezáka odvolali z funkcie v júli 2012.

Plus jeden deň v sobotu citoval zdroj z prostredia katolíckej cirkvi, podľa ktorého „nás čaká zvrat v kauze Bezák. Trnavský arcibiskup bude rehabilitovaný pápežom Františkom“.

Dôvod odvolania Bezáka dodnes nie je známy. Zverejnených bolo iba 11 otázok, na ktoré musel Bezák odpovedať.

Takmer po dvoch rokoch od svojho odvolania, 26. júna tohto roka, sa Bezák na generálnej audiencii dostal až k pápežovi Františkovi, ktorému odovzdal list s informáciami o svojej kauze. Kauza sa odvtedy nepohla.

Na podporu Bezáka vystúpilo viacero kňazov z Rakúska aj Česka. Od začiatku sa objavujú rôzne rozporuplné informácie o jeho možnej rehabilitácii, žiadna sa však nepotvrdila.

http://www.sme.sk/c/7520163/bezaka-vatikan-neomilosti-ludia-z-jeho-okolia-o-rehabilitacii-nevedia.html

Nedovoľme, aby nám obdobie skutočnej radosti z očakávania narodenia nášho Spasiteľa Ježiša Krista narušilo kázanie “adventných čertov”

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.