Európa sa zbláznila: Real Madrid odstránili z loga kresťanský kríž. Symboly spojené s kresťanstvom neradi vidia niektorí moslimovia

Jeden z najslávnejších futbalových klubov sveta Real Madrid odstránil z loga kresťanský kríž. Futbalový klub odstránil kríž kvôli novým islamským sponzorom zo Spojených arabských emirátov.
Real
Minulý týždeň Real Madrid podpísal lukratívnu zmluvu s National Bank zo Spojených arabských emirátov Abú Dhabí. Na základe tejto zmluvy klub odstránil z klubových kariet z loga kresťanský kríž. Slovenské i české médiá priniesli informácie, že je to ústretový krok voči moslimským fanúšikom Realu Madrid.

Real Madrid bude však upravené logo používať len v moslimských krajinách.
Český portál Realu Madrid reagoval na medializované správy a uvádza ich na pravú mieru. Portál uviedol, že Real Madrid naozaj uzavrel dohodu o používaní svojho znaku bez malého kríža, ale nestalo sa tak tohto roku pri novej významnej spolupráci s Abú Dhabí.
Podľa portálu Realu Madrid dohoda vznikla už najmenej pred dvomi rokmi a to pri príležitosti pôvodnej dohody o stavbe rezortu v arabskom emiráte Rás al-Chajma.
Logo Real Madrid Resort Island bez kríža bolo klubom predstavené v marci v roku 2012. Klub túto zmenu vysvetlil lakonicky, že je to zo strategických dôvodov.
Postupne sa mal kríž prestať objavovať v Spojených emirátoch a ďalších arabských krajinách.
Portál Realu Madrid uviedol, že dôvodom bolo – Real Madrid a jeho partneri nechceli zbytočne riskovať. Symboly spojené s kresťanstvom neradi vidia vo svojej zemi niektorí moslimovia. I medzi moslimami je stále veľa konzervatívcov.

http://www.hlavnespravy.sk/europa-sa-zblaznila-real-madrid-odstranili-z-loga-krestansky-kriz/458849

Obrovské pobúrenie fanúšikov Barcelony: Sťažujú sa na koniec tradície a zradu

BARCELONA – Svetlo sveta uzreli vzory nových dresov katalánskeho veľkoklubu FC Barcelona. Tie budú od budúcej sezóny prvýkrát vo viac ako 110-ročnej histórii s vodorovnými pruhmi, čo rozhorčilo predovšetkým fanúšikov klubu.

Futbalisti FC Barcelona sa v sezóne 2015/2016 údajne oblečú prvýkrát do dresov s vodorovnými pruhmi namiesto klasických vertikálnych. Správu priniesol denník Sport.es, ktorý zároveň vykonal anketu medzi čitateľmi. Až 80% z viac ako 10.000 respondentov pritom s novinkou nesúhlasí a tento krok považujú dokonca za porušenie tradície a zradu histórie klubu.

Vzory dresov FC Barcelona
barcelona-dresy-vzory-dresov-389203
Okrem domácich dresov s klasickými farbami sa dočkáme opäť aj žltej sady, ktorá však bude mať tradičné vertikálne pruhy na zadnej strane, čo už toľko pobúrenia nevyvolalo. V strede aj naďalej zostane výrazné logo hlavného sponzora Quatar Airways.

http://sportky.topky.sk/c/132001/obrovske-poburenie-fanusikov-barcelony-stazuju-sa-na-koniec-tradicie-a-zradu

Tento obsah bol zaradený v Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.