Výzva k referendu dňa 7. februára 2015! Kde to žijeme, alebo – kto je v skutočnosti “ľudomil” Kiska?

Aliancia za nedeľu – Slovensko, o.z. (AZN) už 4. decembra 2013, ako prvá na Slovensku vyzvala predstaviteľov kresťanských a národných síl k usporiadaniu referenda na ochranu rodiny, tak, ako v Chorvatsku (text dole). Už o niekoľko dní po tejto našej výzve vznikla iniciatíva na jeho realizáciu.

AZN preto vyzýva všetkých ľudí dobrej vôle, aby sa tohto referenda zúčastnili a postavili sa na ochranu Desatora, rodiny a manželského zväzku muža a ženy.

http://alianciazanedelu.eu/?p=2694

Začnime modlitbou!
Milí bratia a sestry v rehoľných a iných spoločenstvách!
minulý týždeň náš prezident ohlásil dátum referenda. Bude sa konať 7. februára 2015. Dostali sme dva mesiace na bezprostrednú prípravu. Hoci len s troma otázkami, bude to hlasovanie o veľkých hodnotách. Teraz nie je čas špekulovať, analyzovať, či to bol dobrý krok a podobne. Treba vyhrať! Bolo by zlé, keby sme prehrali kvôli našej pasivite.
Úloha je neľahká: veľká časť ľudí je pasívna; mnohí neveria, že hrozba je vážna; mienkotvorné médiá neprajú naším snahám; potrebujeme účasť 50% = 2,2 milióna voličov (t.j. 5x viac než podpísalo petíciu). Musíme spojiť sily. Nestačí, že presvedčíme k účasti „našich“. Treba nám vyjsť i k tým, čo nie sú v kostole a získať ich. Použime prirodzené i nadprirodzené nástroje – slovo i modlitbu.
Milí rehoľníci, členovia inštitútov a hnutí, začnime modlitbou. Vysvetlite svojim duchovným rodinám, že začala finálna príprava a že potrebujeme pomoc všetkých. Spojte sa v komunitách vo vytrvalej modlitbe za našu odvahu, za prebudenie Slovenska, za úspech v referende, za ochranu pred šíriacimi sa bludmi.
* V prílohe máte Modlitbu za zachovanie Božieho plánu s manželstvom a rodinou. Nakopírujte pre všetkých a modlite sa ju spoločne, napr. až do konania referenda.
* Pred pol rokom ste dostali Pro-family manuál. Čerpajte z neho: adorácie, meditácie k tajomstvám ruženca, pri sv. omšiach, a pod. Ak ho nemáte knižne, nájdete ho v prílohe.
* Slúžte na tento úmysel sv. omše: formulár Za upevnenie rodín, V každej núdzi; tematické kázne (napr. 3.adv.nedeľa – všetky čítania, Nedeľa sv. Rodiny,…); osobitné úmysly prosieb (v Pro-family manuáli na str. 55).

V najbližších týždňoch priebežne ponúkneme ďalšie materiály. Veríme, že budú nápomocné.
Začnime modlitbou.

S úctou,

Podporný tím kňazov – diecézni koordinátori
Marián Valábek
Juraj Schindler
Roman Seko
Martin Michalíček
Marek Iskra
Dušan Škurla
Róbert Neupauer
Václav Gallo
Peter Jakub
Štefan Keruľ-Kmec
František Fedorišin
Prílohy: Modlitba pre tlac na A4 Pro-family manuu00E1l – vnu00FAtro
*******************************************************************************
FAMILY1MODLITBA ZA ZACHOVANIE BOŽIEHO PLÁNU

S MANŽELSTVOM A RODINOU

Všemohúci Bože, ty si stvoril všetko z ničoho a celému stvorenstvu si dal svoj poriadok.

Ty si stvoril človeka na svoj obraz. Stvoril si ho ako muža a ženu, aby obidvaja v celoživotnej jednote tela a srdca plnili svoje poslanie a tak verne zobrazovali tvoju lásku. Ty si v manželskom zväzku muža a ženy naznačil nesmiernu lásku a milosť Kristovu.

S otcovskou láskou chráň dielo, ktoré má v tebe počiatok. Nech dobro triumfuje nad ľudskou bezmocnosťou a nad nebezpečenstvami súčasnej civilizácie, ktorá neraz odmieta chrániť a podporovať dôstojnosť manželstva a rodiny. Skrze Krista, nášho Pána. Amen.

Nihil obstat: Mons. Gabriel Ragan

Imprimatur: Mons. Stanislav Stolárik, pomocný biskup

****************************************

Jozefa a jeho synčeka úrady bezcitne šikanujú: Ako reagoval prezident Kiska na srdcervúci list?
Jozefa a jeho synčeka úrady bezcitne šikanujú: Ako reagoval prezident Kiska na srdcervúci list?
Otec Jozef sa rozhodol napísať prezidentovi Kiskovi.Autor: Jana Rojková, dp, ajn

včera, 08:00 | Nový Čas informoval o liste, ktorý napísal zúfalý Jozef Nemčák (47) hlave nášho štátu.
kiska-aLenže ani dojímavá prosba desaťročného chlapca nepohla so sociálkou či prezidentom Andrejom Kiskom. Otec desaťročného Adamka sa k svojmu synovi nemôže poriadne dostať už štyri mesiace. Chlapec je za múrmi detského krízového centra Náruč, kam sa dostal na základe vlastnej žiadosti, ktorú už medzitým oľutoval. Zodpovední a vplyvní ľudia nemajú napriek vážnosti situácie naponáhlo. Adamko preto prosí celé Slovensko: Dostaňte ma späť k môjmu milovanému ockovi!

2178478_prezident-andrej-kiska-referendum-sex-sexualna-nauka-skola-deti-studenti-bratislava-cropChlapec prosi o navrat k otcoviChlapec prosi o navrat k otcovi 2

Ďalšie 3 fotografie v galérii.
Fotografia z obdobia, keď boli obaja spolu a šťastní.Autor: roj

Adamko (10) zavolal pred štyrmi mesiacmi do krízového centra, pretože sa mu nepáčilo, že dostal od otca na zadok. Odvtedy je dvojčlenná rodina, ktorá pred rokmi prišla kvôli rakovine o mamičku, rozdelená. Na nahrávkach, ktoré má Nový Čas k dispozícii, Adamko prosí svojho otca, aby ho konečne zobral domov a sťažuje sa na podmienky v centre…. Viac na:

Adamko preto prosí celé Slovensko: Dostaňte ma späť k môjmu milovanému ockovi!

http://www.magnificat.sk/monitoring-vyzva-k-referendu-dna-7-februara-2015-kde-to-zijeme-alebo-kto-je-v-skutocnosti-ludomil-kiska/

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.