Čipovanie ľudí má fanúšikov i odporcov, viac než 100 dobrovoľníkov ho už podstúpilo!

Mikročip

15A bolo jej dané, aby do obrazu šelmy vložila ducha, aby obraz šelmy aj hovoril a pôsobil, že každý, kto sa nebude klaňať obrazu šelmy, bude usmrtený. 16A pôsobí, že všetci, malí i veľkí, bohatí i chudobní, slobodní aj otroci, prijímajú na pravú ruku alebo na čelo znak, 17a že nik nemôže kupovať alebo predávať, iba ten, kto má znak: meno šelmy alebo číslo jej mena. 18V tomto je múdrosť: Kto má rozum, nech spočíta číslo šelmy; je to číslo človeka a jeho číslo je šesťstošesťdesiatšesť. (Zjv 13; 15- 18)

Švédsko má reputáciu globálneho lídra v rozvoji inovatívnych technológií. Mladí Švédi si dávajú ako prví vkladať do tela implantáty!
Čipovanie ľudí má fanúšikov i odporcov, viac než 100 dobrovoľníkov ho už podstúpilo!

Mikročipy sú otázkou krátkej budúcnosti. Stanú sa samozrejmosťou?

Švédsko bolo prvou európskou krajinou, ktorá začala v sedemnástom storočí tlačiť bankovky. Táto krajina sa však čoskoro môže stať prvou na svete, ktorá sa papierových peňazí zbaví. Je tam totiž čoraz viac obchodov, v ktorých sa nedá platiť hotovosťou. Až štyri pätiny vykonaných transakcií v súčasnosti prebiehajú pomocou platobnej karty alebo elektronicky. Ako vyzerá svet, kde bankovky zaujímajú už iba zberateľov, môžete vidieť vo švédskych mestách už teraz. Päť zo šiestich najväčších švédskych bánk má v súčasnosti pobočky bez hotovosti. Odrazilo sa to na štatistike bankových lúpeží, v roku 2012 ich tu bolo najmenej za posledných tridsať rokov. „Nevidím dôvod, prečo by sme vôbec mali tlačiť bankovky,“ hovorí bývalý člen skupiny ABBA a stúpenec sveta bez peňazí v hotovosti Björn Ulvaeus.

Všetko je o technológiách, virtuálna realita otvára nové možnosti.

Mikročipy
Švédi zašli ešte ďalej. Najnovším trendom je dať si do tela vložiť implantát! Jednou z prvých fanúšičiek implantátov je mladá žena Emilott Lantz, ktorú presvedčila konferencia o digitalizme, internete a budúcnosti Sime 2014 v Štokholme. V rámci propagácie organizátori účastníkom ponúkli, aby sa dali zadarmo čipovať. „Necítim to tak, že je to budúcnosť, vnímam to ako prítomnosť,“ povedala pre švédske vydanie The Local.
Mikročip nám čoskoro nahradí kľúče, piny, budú nosičom osobných údajov. Čo to však spraví s človekom?

Pozitívna propaganda
Svojím implantátom bude mladá žena zatiaľ otvárať len dvere. Faktom však je, že je to začiatok, hovorí sa o počte viac ako 100 ľudí, ktorí už čipovanie pod kožu podstúpili. Pointou ľudských čipov je pamätanie si rôznych kľúčov, PIN, hesiel, ruku jednoducho priložíte k čítačke, ktorá v mikročipe „prečíta“ uložené údaje. Mikročip má veľkosť zrnka ryže a zostáva v tele do konca života. Fanúšikovia tejto technológie majú poruke kopu argumentov, prečo sa dať čipovať a aké to je všetko moderné a trendy. Propagandu mikročipov razí aj hnutie transhumanizmus, ktoré skúma vedecké a technologické inovácie a ich vzťah k ľudstvu.

Mikročip 2

„Ak sa niekto bude klaňať šelme a jej obrazu a prijme znak na svoje čelo alebo na svoju ruku, 10 aj ten bude piť z vína Božieho hnevu, nezriedeného, naliateho do čaše jeho hnevu, a bude mučený ohňom a sírou pred svätými anjelmi a pred Baránkom“. (Zjv 14; 9-10)

Čo je to transhumanizmus
Hnutie propaguje myšlienky o implantátoch v mozgu, o zmene genetickej podstaty človeka či prevedení ľudského vedomia do softvérovej podoby. Transhumanizmus sa usiluje o prekonanie súčasných ľudských obmedzení využitím moderných technológií. Patrí sem aj vznik vyššej umelej inteligencie. Vraj nejde o žiadnu sektu, k myšlienkam transhumanizmu sa hlásia napríklad známy fyzik Stephen Hawking, americký robotik Hans Moravec či Kevin Warwick, ktorý si dal do tela implantovať čip už v roku 1998. Transhumanizmus je populárny aj v susednom Česku, kde sa k nemu otvorene hlásia ľudia, ktorí pracujú v oblasti informačných technológií.

Mikročip 3

„2 Odišiel prvý a vylial svoju čašu na zem: a povyhadzovali sa zhubné a zlé vredy na ľuďoch, čo mali znak šelmy, aj na tých, čo sa klaňali jej obrazu.“ (Zjv 16; 2)

Vo Švédsku sa technologickým novinkám nebránia, transhumanizmus tu má zelenú.

Nech žijú technológie?
Popularizácia mikročipov do ľudského tela a transhumanizmu sa opiera najmä o zdravie človeka, teda že tieto technológie budú, okrem iného, zachraňovať ľudské životy, zlepšovať ľudský organizmus a všetko bude smerovať k predlžovaniu života. Absolútnou víziou transhumanizmu je však úvaha o prevedení ľudského vedomia do počítačovej podoby. Toto presvedčenie vychádza z názoru, že neexistuje žiadny dôvod, prečo by myseľ človeka mala byť navždy viazaná na jeden konkrétny „biologický“ hardvér.
Striaslo vás?
Zostáva len dúfať, že sloboda, a najmä sloboda jednotlivca, nebude nikdy a ničím obmedzená. Technológie sú super vec, záleží však na tom, ako sa k nim postavia politici a čo s nimi urobia. Odporcovia čipovania sa odvolávajú na biblický citát, v Knihe zjavení sa píše o proroctve beštie, ktorá zničí všetko ľudstvo: „A spôsobí, že všetci, malí i veľkí, bohatí i chudobní, slobodní aj otroci, prijímajú na pravú ruku alebo na čelo znak a že nik nemôže kupovať alebo predávať, iba ten, kto má znak: meno šelmy alebo číslo jej mena.“ Mnohí, ktorí rôzne proroctvá obľubujú, označujú práve čipovanie za koniec ľudstva.

http://zivot.azet.sk/clanok/18965/cipovanie-ludi-ma-fanusikov-i-odporcov-viac-nez-100-dobrovolnikov-ho-uz-podstupilo?utm_source=cas.sk&utm_medium=homepage&utm_campaign=cross&utm_content=clanok#

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.