Slováci hovoria, Maďari konajú: Maďari sa už v nedeľu do obchodov nedostanú

Vážení priatelia,

eštébacko – pacistické štruktúry infiltrované na KBS nesabotujú len arcibiskupa Mons. Stanislava Zvolenského a predsedu KBS kvôli zasväteniu Slovenského národa Sedembolestnej Panne Márii, Patrónke Slovenska, ale ich cieľom je aj sabotovanie a brzdenie aktivít laikov, ktorí nie sú napojení na tieto nomenklatúrne kádre a ich satelitné organizácie a odmietajú aj ich pokusy o vazalstvo a privatizáciu Cirkvi.
Preto na TK KBS a ani v Katolíckych novinách nenájdete takmer ani zmienku o aktivitách Aliancie za nedeľu – Slovensko, o.z., medzi ktoré patrí aj petícia za prijatie zákona na ochranu nedele, ktorú už podpísalo viac ako 70 000 občanov Slovenskej republiky. Ak podporujete pastiersky list KBS z prvej adventnej nedele 2014 a naozaj Vám záleží na šírení Sociálnej náuky Cirkvi v spoločnosti, ktorá hovorí o „ prednostnej láske k chudobným, ktorí často nemajú dosť síl ani možností sami obhajovať svoje práva a dôstojnosť“, ak Vám záleží na dôstojných ľudských podmienkach, kde patrí aj právo na odpočinok po celotýždennej práci a spravodlivej mzde pre všetkých občanov, tak podporte petíciu AZN za prijatie zákona na ochranu nedele.
Zápas o hodnoty sa na Slovensku ešte neskončil a záleží aj od každého z nás, aké hodnoty na Slovensku pretrvajú. Nech je pre nás inšpiráciou Pastiersky list Konferencie biskupov Slovenska na Prvú adventnú nedeľu 2014 ale aj Maďarsko, ktoré dnes prijalo zákon na ochranu nedele.

Boh žehnaj Slovensko, Sedembolestná Panna Mária, Patrónka Slovenska, oroduj za nás.

A. Čulen, predseda AZN

Pochod za nedelu

Podporte petíciu za prijatie zákona na ochranu nedele, ktorú už podpísalo viac ako 70 000 občanov SR

Parlament rozhodol: Maďari sa už v nedeľu do obchodov nedostanú

BUDAPEŠŤ – Poslanci maďarského parlamentu dnes schválili zákon, ktorým od 15. marca budúceho roka zavádzajú zákaz zamestnávať v nedeľu v obchodnom sektore. Výnimkou sú obchody s rozlohou do 200 metrov štvorcových, v ktorých môžu ale pracovať iba majitelia, prípadne ich rodinní príslušníci, uviedla agentúra MTI.

Za návrh zákona o povinnom odpočinku v nedeľu z dielne menšej vládnej strany Kresťanskodemokratická ľudová strana (KDNP) hlasovalo 119 poslancov, 40 bolo proti a 25 zákonodarcov sa zdržalo hlasovania. V zmysle prijatého zákona, ktorý vstúpi do platnosti 15. marca 2015, ďalšou výnimkou je, že otvorené môžu byť aj obchody, ktoré predávajú výhradne pekárenské a mliekarenské výrob, novinové stánky a kvetinárstva v presne stanovených hodinách.

Zákaz neplatí ani pre lekárne a obchody na čerpacích staniciach, železničných staniciach, letiskách a ďalších verejných zariadeniach. Obchody ale budú môcť byť v nedeľu otvorené v adventnom období a v jednu nedeľu roka podľa voľby daného obchodu. Proti návrhu zákona sa už dávnejšie zdvihla vlna odporu najmä obchodných reťazcov, ktorí vidia v právnej norme potláčanie konkurencie, ale aj odborárov zamestnancov, ktorí namietajú, že si takto nebudú môcť pracovníci v obchode privyrobiť na príplatkoch za nedeľu a podľa kritikov v konečnom dôsledku zákon spôsobí aj stratu pracovných miest v tomto sektore.

http://www.topky.sk/cl/11/1445191/Parlament-rozhodol–Madari-sa-uz-v-nedelu-do-obchodov-nedostanu

Arcibiskup podporil petíciu za prijatie zákona na ochranu nedele

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.