Femen opäť vyčíňali: Hysterické feministky sa pokúsili ukradnúť Ježiška z jasličiek na Námestí sv. Petra

Polonahú aktivistku zastavila až poriadková služba

Femen-v-R9me-3
Ďalšia obscénna akcia platených feministiek hnutia Femen sa dnes uskutočnila na Námestí sv. Petra v Ríme pri príležitosti pápežovho vianočného požehnania Urbi et orbi. Dievčaťu, ktoré podľa všetkého pochádza z východnej Európy, sa podarilo prejsť zátarasami až priamo k jasličkám. Kričalo pri tom proticirkevné slogany a pokúsilo sa ukradnúť bábiku, ktorá znázorňovala Ježiša ako dieťa. Na jej odhalenom poprsí bolo čiernym napísané „Boh“.
Hysterické dievča zastavil až člen vatikánskej ochranky, ktorého sprevádzali agenti talianskej polície. Dievča následne obliekli a poriadková služba ju z miesta činu odvliekla.
Femen-v-Ríme
Nie je to po prvýkrát, čo Femen v Ríme odhalili poprsie. Urobili tak v roku 2011, keď žiadali koniec vlády Berlusconiho a zišli sa aj počas konkláve – voľby nového pápeža v marci 2013, a taktiež v novembri tohto roku po tom, čo pápež vystúpil so svojím príhovorom v Štrasbourgu. Dievčatá vtedy pred obeliskom s krížom v rukách naznačovali obscénne gestá a kričali heslá ako „pápež nie je politik“, či „držte si svoje morálne zásady v r…“
Rím je zatiaľ jedno z mála veľkomiest, kde tieto aktivistky nie sú vítané. V Paríži naopak, má sídlo ich „školiace stredisko“ a dievčatá si tam užívajú slávu takmer ako celebrity a médiá ich prezentujú ako akúsi avantgardu feminizmu, ktorá je „chic“. Na Ukrajine, kde sa Femen zrodilo, zasa majú ľudia opačný názor.

Pred dvoma rokmi sa reportérka televízneho kanálu TV 1+1 „infiltrovala“ do tejto skupiny na jeden mesiac (pričom sa musela zúčastniť aj nejakých akcií „hore bez“) a priniesla o tejto skupine zaujímavé informácie. Aktivity FEMEN sú peňažne ohodnotené, každá demonštrujúca má fixný plat 1000 Eur mesačne, a tá, ktorá pracuje priamo v sídle Kyjeva, jej plat dosiahne aj 2500 Eur. Pre porovnanie, plat lekára sa na Ukrajine pohybuje okolo 300 Eur a celková priemerná mzda na Ukrajine nepresahuje ani 500 Eur.

http://www.hlavnespravy.sk/femen-opat-vycinali-hystericke-feministky-sa-pokusili-ukradnut-jeziska-z-jasliciek-na-namesti-sv-petra/483359

 

Tento obsah bol zaradený v Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.