Islam rozdelil nemeckú spoločnosť. V Drážďanoch demonštrovali tisícky ľudí. FOTO Extrémisti z IS zverejnili fotografie z hromadnej vraždy

Tisíce stúpencov hnutia Vlasteneckí Európania proti islamizácii Západu (Pegida) v pondelok večer znovu demonštrovali v Drážďanoch proti posilňovaniu islamu v Nemecku. Menšie zhromaždenia priaznivcov hnutia sa konali aj v ďalších nemeckých mestách, tam však zároveň manifestujú aj odporcovia Pegidy.
Drazdany proti islamu

Podľa televízie n-tv sa v Drážďanoch na prvej povianočnej demonštrácie Pegidy zišlo vyše 10-tisíc ľudí. Od účasti ich neodradila ani falošná správa o zrušení akcie, ktorú neznámi hackeri dopoludnia zverejnili na internetových stránkach hnutia. Demonštrácia prebieha pokojne a nie sú hlásené žiadne konflikty medzi priaznivcami a odporcami Pegidy.
Tisícky Nemcov demonštrovali v Drážďanoch proti silnejúcej islamizácii Nemecka.

Demonštrácia v Drážďanoch prebehla pokojne.
Menšie demonštrácie proti islamizácii Nemecka sa konajú aj v Kolíne nad Rýnom a v Berlíne. V Kolíne nad Rýnom sa podľa policajných odhadov zišlo zhruba 250 priaznivcov Pegidy, v nemeckej metropole 350. „Pegida správne upozorňuje na problémy, ktoré Nemecko má. Proti hnutiu stoja jedine ľavicoví extrémisti,“ povedal jeden z účastníkov berlínskej demonštrácie.

Do ulíc vyšli aj odporcovia Pegidy
V Berlíne i v Kolíne však prevažujú odporcovia Pegidy. V meste na Rýne sa podľa polície zhromaždilo okolo 3-tisíc demonštrantov, ktorí žiadajú otvorenú spoločnosť. V Berlíne sa podvečer uskutočnili tri zhromaždenia proti Pegide, na najväčšom z nich pred Brandenburskou bránou bolo podľa policajných odhadov vyše dvetisíc ľudí.
Prečítajte si glosu Mariána Repu: Obavy.
Medzi demonštrantmi prevažovali ľudia tureckého pôvodu, ktorí sa cítia byť Pegidou ohrození. „Žijem v Nemecku, pracujem tu a platím tu dane. Prečo na mňa niekto útočí len preto, že som moslim?“ povedal jeden z demonštrantov. „Chceme ukázať, že Pegida nezastupuje jediný názor v spoločnosti,“ zdôraznil ďalší.

Pegida využíva protiislamské nálady, ktoré v Nemecku silnejú. Na jeseň začalo hnutie v Drážďanoch organizovať pravidelné pondelňajšie demonštrácie, na najväčšej z nich sa krátko pred Vianocami zišlo 17 500 ľudí. V ďalších nemeckých mestách však hnutie zatiaľ výraznú podporu nezískalo.

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/341489-islam-rozdelil-nemecku-spolocnost-v-drazdanoch-opat-demonstruju-tisicky-ludi/

FOTO Extrémisti z IS zverejnili fotografie z hromadnej vraždy: Zabili osem mužov!

Poprava ôsmich mužov na severe Iraku

BAGDAD – Sunnitská extrémistická skupina Islamský štát (IS) oznámila zabitie ôsmich mužov v provincii Saláhaddín na severe Iraku. Podľa IS zomreli pre ich údajnú spoluprácu s vládou, napísala dnes agentúra AP.
Isil popravilo osem zajatcov
Fotografie z vraždy ôsmich šiitov zverejnil IS v pondelok na sociálnej sieti Twitter. Na záberoch vidno veľa seba zoradených osem kľačiacich bradatých mužov v oranžových kombinézach so zaviazanými očami a rukami zviazanými za chrbtom.
Isil popravilo osem zajatcov  2
Poprava ôsmich mužov na
Séria fotografií dokumentuje, ako zamaskovaní ozbrojenci v kuklách priviedli týchto mužov na breh rieky, nechali ich kľaknúť na zem a zozadu im strelili do hlavy. Päť zo zabitých mužov identifikovali ako príslušníkov polície a dvoch ako informátorov, pričom identitu poslednej obete sa nepodarilo určiť, napísala AP. IS miesto vraždy bezprostredne nespresnil.
Isil popravilo osem zajatcov  3
Poprava ôsmich mužov

Poprava ôsmich mužov
V Sýrii sťali veliteľa policajnej jednotky IS

Vo východnej Sýrii niekto sťal zástupcu veliteľa policajnej jednotky, ktorú založila organizácia Islamský štát (IS) na území, ktoré ovládla. Muž bol egyptskej národnosti a patril k veleniu jednotky, ktoré sama stínali nepriateľov IS. Telo nieslo podľa egyptských médií stopy po mučení a bolo v blízkosti elektrárne mesta Majádín v provincii Dajr az-Zaur.

Rami Abdar Rahmán zo sýrskej exilovej organizácie ochrancov ľudských práv povedal, že zatiaľ nie je jasné, či veliteľa zabil sám IS alebo miestni ľudia. V každom prípade je to významná vec, pretože to bol vysoko postavený človek jednotky Hisba a prvý jej člen, ktorý bol týmto spôsobom zlikvidovaný, povedal Rahmán. Na tele bol vraj nápis Toto je zlo, Šajchu. Hlava mala v kútiku úst cigaretu.

IS na dobytých územiach vyhlásil veľa zákazov údajne v súlade s islamským právom. Patrí k nim zákaz pitia alkoholu, ale aj fajčenie na verejných miestach. Najdlhšie a najvýraznejšie je IS prítomný v severnej Sýrii. Tamojší obyvatelia podávajú svedectvo o stínaní a ukameňovaní za neveru alebo rúhanie. Ramiho organizácia dnes tiež oznámila, že sa niekto v Majádínu pokúsil zabiť ďalších dvoch členov IS. Jedného s pomocou idúceho auta na kruhovom objazde, druhého zranili útočníci ťažkým predmetom z idúceho motocykla.

IS zverejnil aj fotky z popravy líbyjského vojaka
poprava-Libya-IS-voja
http://www.topky.sk/cl/1000791/1448615/FOTO-Extremisti-z-IS-zverejnili-fotografie-z-hromadnej-vrazdy–Zabili-osem-muzov-

Tento obsah bol zaradený v Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.