Slovensko je najväčším importérom islamských radikálov z Guantánama v regióne. Čo keby radšej ponúklo azyl Asii Bibi alebo kresťanom, ktorí čelia teroru zo strany moslimských radikálov v Sýrii?

Podľa Pašku je nepochopiteľné, že vláda neustále nezodpovedne hazarduje s bezpečnosťou našej krajiny a zváža k nám na čoraz viac islamských radikálov z amerického väzenia v Guantáname
Slovenská vláda je najväčším importérom islamských radikálov z Guantánama v regióne. Pre TASR to vyhlásil prvý podpredseda SNS Jaroslav Paška.
Paska
Na snímke prvý podpredseda strany Slovenskej národnej strany (SNS) Jaroslav Paška
„Vyvraždenie novinárov v parížskej redakcii satirického magazínu Charlie Hebdo nám potvrdilo, že islamský radikalizmus je pre európsku, liberálnu, civilizovanú spoločnosť stále väčším nebezpečenstvom,“ konštatuje Paška. „Preto je nepochopiteľné, že vláda SR neustále nezodpovedne hazarduje s bezpečnosťou našej krajiny a zváža k nám na údajné začlenenie do našej spoločnosti čoraz viac islamských radikálov z amerického väzenia v Guantáname,“ dodáva.
Paška pripomína, že Slovensko už prijalo z amerického internačného tábora osem väzňov, zatiaľ čo Česi ani Rakúšania žiadneho, Maďari, Bulhari, Lotyši, Švédi a Dáni jedného, Taliani, Íri, či Portugalci dvoch a Nemecko iba troch.
„Možno treba vedieť, že integračný program obsahuje aj ubytovanie, stravovanie, každodenné profesionálne tlmočenie, jazykovú prípravu, školy a vzdelávanie pre deti, či zdravotnú starostlivosť pre všetkých členov širokej rodiny, ktorých si k nám bývalí teroristi dovedú,“ vyhlásil Paška. Dodal, že aj francúzska vláda sa správala k islamistom veľkoryso. „Okrem iného do 66-miliónovej krajiny prijala deviatich islamistov z Guantánama. A dnes zbiera trpkú úrodu z podceňovania rizika,“ vyhlásil Paška.
Dodal, že len pred necelými dvomi mesiacmi k nám vláda Roberta Fica vláda nechala priviezť dvoch doposiaľ v USA prísne strážených väzňov. „Štyridsaťosemročný Tunisan Hišam Bin Alih Bin Amor Sliti bol Američanmi zadržaný v máji 2007. V roku 2004 bol odsúdený za členstvo v islamistickej teroristickej organizácii Tuniská bojová skupina, ktorá má aktívne bunky v Európe a je sesterskou teroristickou organizáciou hnutia al-Káida,“ konštatuje Paška.
„Podľa dokumentov amerického ministerstva obrany, ktoré sú dostupné na stránkach The New York Times, bol aktívny v islamskom odboji, plánoval útok na leteckú základňu USA v Belgicku, ktorý sa podarilo zmariť. Je považovaný za jedného z vrahov afganského politika Ahmeda Šáha Masúda. Armáda USA ho tiež podozrieva z útokov proti koaličným silám počas vojny v Afganistane,“ dodáva. Tunisan mal podľa neho úzke väzby na Globálnu džihádistickú podpornú sieť, ako aj na Alžírsku ozbrojenú islamistickú skupinu.
Tridsaťsedemročný Jemenčan Hussejn Salem Mohamed, rodák z Adenu, bol podľa neho Američanmi zatknutý v januári 2007.
„Bol príslušníkom islamistickej teroristickej organizácie al-Káida v Iráne, pre ktorú organizoval nábor ďalších džíhádistov v Pakistane. Z tajného dokumentu amerického ministerstva obrany vyplýva, že sa osobne poznal s viacerými členmi z al-Káidy vrátane rodinných príslušníkov Usámu bin Ládina,“ tvrdí Paška. „Islamistickým extrémistom poskytoval falošné cestovné doklady, aby mohli prejsť iránsko-afganskú hranicu. Údajne mal pod palcom aj sieť takzvaných bezpečných domov al-Káidy v Iráne a penziónov v Afganistane. Pri zadržaní mal falošné dokumenty, s ktorými sa mu podarilo dostať do Afganistanu,“ dodáva.

Upozorňuje, že podľa oficiálnych vyjadrení Ministerstva vnútra SR obaja bývalí väzni z Guantánama nepredstavujú pre Slovensko žiadne bezpečnostné riziko. „Otázkou preto ostáva, za čo ich teda v USA dlhé roky držali v najprísnejšie stráženej väznici? A prečo potom ministerstvo vnútra miesto ich pobytu na Slovensku tají?“ pýta sa Paška.

http://www.hlavnespravy.sk/sns-sr-je-najvacsim-importerom-islamskych-radikalov-z-guantanama-v-regione/497495

Holokaust kresťanov, Asia Bibi, teroristi z Guantanáma a padlí slovenskí vojaci

V prvý deň kalendárneho roka sme si okrem slávnosti Panny Márie Bohorodičky pripomenuli aj Svetový deň pokoja.

Dnes v mnohých krajinách sveta, ako napríklad Irak, Sýria, Egypt, India, Nigéria, Sudán a Indonézia, kresťanov pre ich vieru vo veľkom prenasledujú a vraždia. Zatvárajú ich do väzenia, vypaľujú im domy, kostoly, ničia im majetky, nútia ich násilím na konverziu, vyháňajú ich z domovov, unášajú kresťanské dievčatá a ženy, znásilňujú ich a mrzačia. S drzosťou násilníkov si ich neraz privlastňujú ako manželky. Pred brutalitou nešetria ani bezmocných starcov, chorých a deti. Živým príkladom je Pakistanská kresťanka, Asia Bibi- matka piatich detí, ktorá na základe vykonštruovaného procesu čaká v neľudských podmienkach už od roku 2009 na popravu v cele 2×3 metre a to len preto, že položila moslimskej susedke otázku: „ Pre mňa Ježiš zomrel na kríži. Čo urobil pre teba Mohamed?“ Štatistiky dokazujú, že každých 5 minút usmrtia vo svete jedného kresťana pre vieru. V minulom roku v tomto novodobom holokauste zahynulo viac ako 105 000 kresťanov. Zo 100 ľudí zavraždených pre vieru vo svete, je až 75 kresťanov. Napriek tomu sa vlády sveta tvária, že sa nič nedeje. Natíska sa logická otázka; prečo to tak je a kto to všetko financuje?

Nikdy predtým nebolo toľko kresťanov diskriminovaných, ohrozovaných, prenasledovaných a zavraždených pre vieru v Krista tak, ako v súčasnosti. Aj podľa pápeža Františka je dnes zrejme prenasledovaných viac kresťanov, ako v prvých storočiach po Kristovi. Podľa arcibiskupa Dominique Mambertiho je prenasledovaniu v súčasnosti vystavených až 200 miliónov kresťanov vo svete a táto tendencia je rastúca. Nemali by sme sa aj my spýtať, tak, ako sa spýtal pápež František počas novoročnej homílie: „Čo sa to deje v srdci človeka, že ho to vedie k páchaniu všetkých týchto vecí?“ Nemali by sme si aj my uvedomiť, že: „Je čas zastaviť sa“ a prekonať štatistickú formalitu, alebo zaužívanú sterilnosť a naozaj konečne niečo konkrétne urobiť na zmiernenie utrpenia kresťanov v týchto krajinách sveta?

Ako? Napríklad aj tým, že požiadame kresťanských politikov, mimovládne organizácie a cirkevných predstaviteľov, aby žiadali od vlády Slovenskej republiky, aby neponúkala politický azyl väzňom – islamistom z pochybnou minulosťou z Guantanáma, ale aby ho veľkodušne skôr ponúkla Asii Bibi a naším bratom – kresťanom, ktorý si pred brutálnym terorom zo strany moslimov zachraňujú aspoň holé životy útekom zo Sýrie, Egypta a Iraku. Ľuďom, ktorí poctivo pracovali, starali sa o svoje rodiny, nikoho neohrozovali a boli užitoční aj v prostredí islamského štátu. Na rozdiel, od tých z Guantanáma sa väčšinou venovali poctivej práci, namiesto výcviku v tábore pre teroristov. Aj tu si musí súdny človek a nie práve, len veriaci kresťan, položiť otázku; ako je to vlastne myslené s tým bojom proti terorizmu a na ktorej strane Slovensko stojí? Pradadoxne aspoň teraz, keď sa aj za účasti najvyšších predstaviteľov štátu Slovensko rozlúčilo s vojakmi, ktorí s veľkou pravdepodobnosťou zahynuli práve po útoku samovražedného islamského teroristu.

Anton Čulen 5. 1. 2014

Holokaust kresťanov, Asia Bibi, teroristi z Guantanáma a padlí slovenskí vojaci

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné. Zálohujte si trvalý odkaz.