Islamistickí teroristi Boko Haram vypálili mesto Baga a zabili tisícky ľudí. Je Islam trest Boží pre Európu za našu zradu Krista?

Nigérijská moslimská sekta Boko Haram podnikla v stredu druhý útok na desaťtisícové mesto Baga na severovýchode krajiny pri hraniciach s Čadom. Z väčšej časti ho vypálila. podľa informácií si útok vyžiadal až 2000 obetí. Z mesta v ktorom žilo 10000 ľudí prakticky nič nezostalo
Je známe, že Boko Haram je jednou z tých teroristických skupín, ktorá pri jednotlivých útokoch vždy zabíja najviac ľudí.


Druhý útok nasledoval po sobotňajšom ataku, kedy Boko Haram zaútočila na vojenskú základňu pri meste. Vojaci ju po začiatku útoku opustili. Na základni pritom boli medzinárodné sily MNJTF, zložené z čadských, nigérijských a kamerunských vojakov. Medzinárodná jednotka bola zriadená v roku 1998, aby zabránila cezhraničnému zločinu.

Vysokopostavený vládny predstaviteľ v oblasti Musa Alhaji Bukar potvrdil, že bolo mesto vypálené. Obyvatelia, ktorí utiekli, povedali, že mesto po útoku prestalo existovať. Utečenci uviedli, že ani nemohli pochovať telá mŕtvych, ktoré sa teraz ešte nachádzajú na uliciach a ranení sú už určite tiež mŕtvi. Prevažná časť obyvateľstva z vypáleného mesta smeruje do hlavného mesta štátu Borno Maiduguri, ďaľšia utiekla do Čadu, niektorí cez Čadské jazero.
Teraz teroristi majú pod kontrolou nielen mesto Bagu, ale aj šestnásť okolitých miest. Toto mesto bolo jedným z posledných pod kontrolou vládnych síl. Extrémisti takto ovládajú asi 70 percent štátu.

http://www.hlavnespravy.sk/islamisticki-teroristi-boko-haram-vypalili-mesto-baga-a-zabili-tisicky-ludi/499719

 

Gorbačov varoval pred hrozbou vypuknutia veľkej vojny v Európe

Gorbačov sa domnieva, že vojenský konflikt medzi Západom a Ruskom by nevyhnutne viedol aj k jadrovej vojne
Bývalý sovietsky vodca Michail Gorbačov varoval, že súčasné napätie okolo Ukrajiny môže prerásť do veľkého vojenského konfliktu v Európe, a zrejme aj do jadrovej vojny. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.
Gorbacov
Na snímke bývalý sovietsky líder Michail Gorbačov
„Neprežijeme nasledujúce roky, ak niekto v tejto napätej situácii stratí nervy. Nehovorím to bezmyšlienkovite. Mám obrovské obavy,“ vyhlásil Gorbačov v rozhovore pre sobotňajšie vydanie časopisu Der Spiegel, ktorého časti boli zverejnené už dnes.
Veľký vojenský konflikt medzi Západom a Ruskom by nevyhnutne viedol aj k jadrovej vojne, domnieva sa posledný vodca Sovietskeho zväzu a laureát Nobelovej ceny za mier. Gorbačov v tejto súvislosti varoval pred zasahovaním Západu do ukrajinskej krízy. V rozhovore pre Der Spiegel tiež vyhlásil, že v súčasnom Nemecku je mnoho ľudí, ktorí si zjavne želajú nové rozdelenie Európy.

Michail Gorbačov, pochádzajúci zo zmiešanej rusko-ukrajinskej rodiny, stál na čele Sovietskeho zväzu od roku 1985 až do jeho rozpadu v roku 1991. V roku 1990 získal Nobelovu cenu za mier za svoje zásluhy na ukončení studenej vojny. Súčasná kríza na Ukrajine vyvolala najhoršie napätie vo vzťahoch medzi Západom a Ruskom od skončenia studenej vojny pred vyše dvoma desaťročiami.

http://www.hlavnespravy.sk/gorbacov-varoval-pred-hrozbou-vypuknutia-velkej-vojny-v-europe/499331

 

 

Tento obsah bol zaradený v Domáce, Slovania, Správy, Zahraničné, Zo života Cirkvi. Zálohujte si trvalý odkaz.